Vodafone підтверджує переговори про злиття з Three UK у безготівковій угоді для розширення масштабів 5G

Інгрід Лунден

«У запланованій угоді обидві компанії об'єднають свій бізнес у Великій Британії, при цьому Vodafone належатиме 51%, а нашому партнеру С.К. Хатчісону – 49% об'єднаного бізнесу», – сказав він. Про це йдеться в офіційній заяві для ринку, опублікованій раніше сьогодні. Сама заява була зроблена у відповідь на спекуляції у пресі навколо можливої ​​угоди, зазначили у Vodafone. Він описав цю комбінацію як «безготівкову». угода & # 8212; тобто жодної фактичної ціни, оцінки угоди чи інших фінансових винагород, які могли б бути при придбанні, не виплачується.

Vodafone торгується на біржі у Великій Британії, і її ринкова капіталізація нині становить близько 28,7 мільярдів фунтів стерлінгів. або $32,2 млрд. за сьогоднішніми цінами. Ринкова капіталізація CK Hutchison складає близько 21 мільярда доларів (але вона також контролює інші активи).

Історія операторів мобільного зв'язку у Великій Британії має масштаби мильної опери у стилі саги. У минулому у Three була велика спроба злиття: угода на суму 10,25 млрд фунтів стерлінгів з оператором O2, що конкурує. Однак ця угода була заблокована регулюючими органами в 2016 році, але через чотири роки, в 2020 році, регулюючі органи скасували це рішення.

До цього моменту O2 перейшла до іншої комбінації: вона об'єдналася з Virgin Media/Virgin Mobile (яка сама була придбана та об'єднана Liberty Media з її старими активами платного телебачення) в рамках угоди на 39 мільярдів доларів. Тим часом, EE & # 8212; в результаті злиття компаній T-Mobile та France Telecom, придбаних, а потім знову виділених Orange & # 8212; була розкуплена компанією BT (яка раніше володіла O2, потім виділила її, а потім повідомила про плани викупити її назад) в рамках угоди на 19 мільярдів доларів. (Три також уклали кілька дрібніших угод, наприклад, ця угода на 373 мільйони доларів США для UK Broadband, щоб отримати більше мобільного спектру.)

Vodafone завжди був на відстані витягнутої руки від усіх цих уривків.

Ймовірно, частково причина полягала в тому, що компанія була лідером ринку в Європі загалом та у Великій Британії зокрема. Ці різноманітні угоди щодо злиття та поглинання, тим не менш, допомогли цим іншим операторам досягти більшого масштабу, тим самим чинивши більший тиск на лідера ринку.

Тепер Vodafone потрібний масштаб Three, щоб конкурувати, а Three потрібний Vodafone. Або принаймні вони, швидше за все, так стверджуватимуть, якщо перейдуть до формального процесу і угода буде розглянута регулюючими органами. Це скасоване рішення про злиття в минулому Three не привело до об'єднання Three з O2, але в кінцевому підсумку воно все одно може виявитися корисним, заклавши основу для схвалення будь-яких подальших великих злиттів, які Three намагається зробити, таких як тепер з Vodafone.

Головний висновок зі всього вищесказаного полягає в тому, що оператори мобільного зв'язку завжди прагнуть більшого масштабу — має вирішальне значення для економіки капіталомісткої та інфраструктуроємної бізнес-моделі операторів зв'язку, але в наші дні це особливо важливо через дані та володіння клієнтами, які цей масштаб приносить перевізникам, а також через те, що у перевізників менше маршрутів, що монетизують користувачів, враховуючи скільки контенту та послуг відокремилося від клієнтів’ відносини з операторами зв'язку.

Питання масштабу також є основою цієї останньої угоди.

Vodafone тут дуже обережно грає свою карту злиття. У ньому наголошується, що угода буде укладена для прискорення розгортання 5G через єдину більшу мережу, зокрема, для того, щоб зробити таке розгортання більш фінансово життєздатним. використовуючи заяву самого уряду про двох операторів зв'язку в якості підтвердження свого твердження. », & # 8221; він зазначає, але, як встановив Ofcom, деякі оператори у Великій Британії – Vodafone UK та Three UK – немає необхідного масштабу, щоб виправдати вартість капіталу. Об'єднавши наші підприємства, Vodafone UK та Three UK отримають необхідний масштаб, щоб мати можливість прискорити розгортання повноцінного 5G у Великобританії та розширити широкосмуговий зв'язок для сільських спільнот та малого бізнесу».

Це лише перший крок у процесі, який може закінчитися правочином, а може й не закінчитись; У Vodafone заявили, що вони та Three будуть робити додаткові заяви в міру просування переговорів, тому слідкуйте за цим.

Позначки:, , , , , , , , , , ,
close