Європейський Союз збереже платню за мобільний роумінг ще на десятиліття

Наташа Ломас

П'ять років тому Європейський Союз ухвалив правила, які значною мірою скасували плату за мобільний роумінг для громадян, які подорожують зі своїми пристроями через кордони всередині блоку. Сьогодні законодавці відновлюють ухвалу, яка дозволяє громадянам ЄС «пересуватися, як удома»; протягом цілого десятиліття, а це означає, що європейські споживачі зможуть уникати більшості додаткових зборів під час поїздок у межах іншої з 27 держав-членів ЄС (або ЄЕЗ) як мінімум до 2032 року.

Оновлений регламент також містить деякі нові доповнення — включаючи акцент на якість обслуговування з вимогою, щоб споживачі мали доступ до тих же послуг за кордоном в ЄС, що й удома, коли ті самі мережі та технології доступні в мережі в державі-члені, що відвідується.

Це означає, наприклад, що клієнт роумінгу, який може користуватися послугами 5G вдома, також повинен мати послуги роумінгу 5G — де вони доступні & # 8212; у відвідуваній державі-члені.

Якість надання послуг не означає гарантію отримання однакової швидкості мобільної мережі в роумінгу, оскільки швидкості мережі можуть відрізнятися, але Комісія заявляє, що нові правила «спрямовані на те, щоб за наявності однакової якості або швидкості у відвідувану мережу, вітчизняний оператор повинен забезпечити таку саму якість послуги роумінгу.”

Оператори також зобов'язані інформувати своїх клієнтів про якість послуг, які вони можуть очікувати в роумінгу, вказавши це у договорі про роумінг та опублікувавши інформацію на своєму веб-сайті.

Комісія стверджує, що якість обслуговування набуватиме все більшого значення . оскільки впровадження 5G розширюється, а технології мобільних мереж продовжують розвиватися (його PR включає фразу «майбутнє 6G» «поряд із розмовами про те, що ЄС «інвестує у розробку та використання інноваційних цифрових рішень»); ).

«Що стосується послуг 5G, споживачам, які виїжджають за кордон, ставатиме все більш важливо знати, чи можуть на них вплинути обмеження в доступній якості мережі при використанні певних додатків та послуг», – сказав він. це передбачає. “Нові правила роумінгу покликані сприяти інноваціям та розвитку бізнесу, забезпечуючи максимально широке використання інноваційних послуг та мінімізуючи ризик того, що громадяни не зможуть використовувати певні програми, що потребують новітніх мережних технологій, таких як 5G. , при перетині внутрішніх кордонів ЄС.”

Виконавчий орган ЄС також називає оновлене регулювання роумінгу благом для цифрових інновацій, оскільки знижує ризик збоїв у використанні, оскільки споживачі можуть постійно використовувати свої програми та послуги, перетинаючи кордони. ЄС.

У прес-релізі Комісії не згадуються суперечливі недавні події у Великій Британії. яка перестала бути членом ЄС 31 січня 2020 року після «Брекситу» 2016 року; голосування на референдумі за вихід із блоку — і де, оскільки правила ЄС про роумінг перестали застосовуватися, більшість великих операторів зв'язку тихо оголосили, що знову вводитимуть плату за роумінг для своїх британських абонентів, які подорожують ЄС.

Але британські користувачі мобільного зв'язку навряд чи це зроблять зважили на той факт, що Брексит означав повернення плати за роумінг, коли вони хочуть подорожувати Європою.

Тому деякі британці можуть побачити слабкий слід тролінгу в цій заяві Тьєррі Бретона, комісара ЄС з внутрішнього ринку, коментує розширення безкоштовного роумінгу всередині ЄС, який сказав: «Пам'ятайте, коли ми мали відключити мобільні дані під час подорожі Європою — щоб уникнути величезних рахунків за роумінг? Ну, це історія. І ми маємо намір зберігати цю тенденцію протягом щонайменше наступних 10 років. Найкраща швидкість, більше прозорості: ми продовжуємо вдосконалювати громадян ЄС’ живе».

Прозорість

Ще одним напрямком оновленого регулювання ЄС є підвищення прозорості щодо типів послуг, які все ще можуть приносити додаткові витрати у роумінгу, таких як дзвінки за номерами служби підтримки клієнтів , довідкові служби або страхові компанії & # 8212; щоб допомогти мандрівникам у блоці уникнути пов'язаних із цим «шоків за рахунками».

Комісія заявляє, що споживачі, які перебувають у роумінгу, мають отримувати SMS про «потенційне підвищення плати»; від використання таких послуг.

«SMS має містити посилання на спеціальну веб-сторінку, яка містить додаткову інформацію про типи послуг і, якщо така є, про відповідні діапазони телефонних номерів», — заявили в компанії. він зазначає, що оператори можуть також включати інформацію про типи послуг, за які може стягуватися вища плата в роумінгу, у контракти зі споживачами.

Оновлені правила також спрямовані на покращення положень щодо надання інформації та доступу. на екстрений зв'язок по всьому ЄС — наприклад, за єдиним європейським номером служби екстреної допомоги 112.

«Набір номерів екстрених служб і передача інформації про місцезнаходження роумінгу, що телефонує, повинні бути безперешкодними і безкоштовними. Аналогічним чином, громадяни, які не можуть зателефонувати за номером 112, повинні мати можливість безкоштовно отримати доступ до служб екстреної допомоги альтернативними способами у роумінгу, наприклад, за допомогою текстових повідомлень у режимі реального часу або програми для смартфона», – сказав він. говорить Комісія.

«Нові правила роумінгу також розширюють доступ до служб екстреної допомоги за допомогою дзвінків та альтернативних засобів зв'язку у разі транскордонного використання. Це також забезпечить безперешкодну та безкоштовну передачу даних про місцезнаходження абонента, що викликає, при використанні послуг роумінгу.”

ЄС продовжує регулювати оптові обмеження — контроль максимальних цін, які відвідуваний оператор може стягувати за використання своєї мережі іншим оператором для надання послуг роумінгу — Комісія назвала це «найважливішим елементом стійкості системи «пересування, як удома»»; для операторів.” Огляд ринку роумінгу дійшов висновку, що оптові обмеження слід і надалі знижувати.

“Созаконодавці домовилися про поступове зниження оптових обмежень з 2022 року” він зазначає. «Ці обмеження відображають скорочення числа операторів» оптові витрати на надання послуг роумінгу, забезпечити достатні інвестиційні стимули та максимізувати стійкість операторів ЄС.” # 8212; такі як щедрі ліміти на передачу даних при роумінгу та менша ймовірність того, що споживачам доведеться платити додаткову плату за використання даних, що перевищує ліміти контракту.

Оператори, як і раніше, зможуть застосовувати принцип «сумлінного використання»; політика & # 8212; це означає, що якщо людина переїжджає жити в іншу країну ЄС, їй краще перейти на місцевий контракт, оскільки постійний роумінг більше не вважається «сумлінним використанням».

З сьогоднішнього дня в Європі в основному скасовується плата за мобільний роумінг

Позначки:, , , , , , , , , ,
close