10 типів водостоків і як їх вибрати

Дізнайтеся, який тип водостічної системи найкраще підходить для вашого будинку.

Тімоті Дейл — експерт з домашнього ремонту та письменник з більш ніж десятирічним практичним досвідом у сфері будівництва та благоустрою будинків. Він має досвід у житловому, комерційному, промисловому та інституційному сантехнічному, електричному, теслярському, монтажному, ремонтному та проектному менеджменті.

Дін Бірмайєр — експерт-підрядник з майже 30-річним досвідом у всіх видах ремонту, обслуговування та реконструкції будинків. Він є сертифікованим провідним теслею, а також має сертифікат EPA. Дін є членом Ради з питань поліпшення житла The Spruce’s Home Improvement Review Board.

Водостічні системи для вашого будинку призначені для збору дощової, мокрої і талої води з даху будинку і будь-яких нависаючих об’єктів, таких як дерева, а потім перенаправлення потоку через серію взаємопов’язаних каналів, що ведуть вниз і подалі від будинку. Цей процес призначений не лише для того, щоб запобігти переливанню дощу через край будинку. Водостоки, з’єднані з відповідними водостічними трубами, дозволяють воді стікати в безпечному місці, де вона з меншою ймовірністю повертатиметься назад до фундаменту.

Водостоки доступні в різних стилях і формах, а також з різних матеріалів, включаючи алюміній, вініл, оцинковану сталь, мідь і цинк. Ці вироби також доступні в різних колірних варіантах, тому ви можете знайти водостічну систему, яка відповідатиме або підкреслить естетику зовнішнього вигляду вашого будинку. Дізнайтеся більше про ці типи водостоків та отримайте корисні поради щодо вибору правильного типу водостоку для вашого будинку.

Фальцеві водостоки

  • Найкраще підходить для: Встановлення, ремонту та обслуговування своїми руками; включають системи з вінілу, алюмінію та оцинкованої сталі

Фальцеві або секційні жолоби бувають довжиною 10 футів, які кріпляться безпосередньо до фризової дошки будинку за допомогою кронштейнів. Цей тип водостоків може бути виготовлений з вінілу, алюмінію, оцинкованої сталі, міді або цинку, хоча водостоки з оцинкованої сталі, міді та цинку повинні встановлюватися професіоналами.

Фальцеві жолоби також доступні в напівкруглому, К-образному, коробчастому та індивідуальному фальцевому виконанні, залежно від ваших уподобань. Фальцеві жолоби — хороший вибір для монтажу своїми руками, і вони зазвичай доступніші за ціною, ніж безшовні, хоча тип матеріалу може збільшити або зменшити загальну вартість.

Ще однією перевагою вибору безшовних водостоків є те, що якщо одна секція пошкоджується під час бурі або виходить з ладу з інших причин, вам потрібно замінити лише пошкоджену 10-футову секцію, замість того, щоб намагатися відремонтувати або замінити всю безшовну водостічну систему.

Безшовні водостоки

  • Найкраще для: Професійний монтаж; широкий вибір кольорів; мінімальне протікання; гладкий, рівномірний зовнішній вигляд

Як випливає з назви, безшовні жолоби виготовляються як єдине ціле, а не як окремі секції, які потрібно з’єднувати разом під час монтажу. З’єднані жолоби бувають довжиною 10 футів, але безшовні жолоби майже не мають обмежень по довжині.

Професійні монтажники водостоків можуть створювати безшовні водостоки практично будь-якої довжини, оскільки вони використовують мобільний цех для створення індивідуальних розгортань водостоків, спеціально виміряних і виготовлених для вашого будинку. Жолоб починається з великого рулону алюмінію. Рулон пропускається через машину і на іншому кінці екструдується у формі ринви.

Ця послуга коштує дорожче, але така водостічна система є кращою, ніж водостічна система зі швами. Безшовні ринви більш стійкі до протікання, а деякі компанії навіть погодяться зробити для вас індивідуальний вимір ринви і дозволять вам встановити її самостійно.

Основним недоліком безшовних водостічних систем є те, що вони, як правило, доступні тільки з алюмінієвого прокату, в той час як фальцеві водостоки можуть бути виготовлені з вінілу, алюмінію, оцинкованої сталі, міді або цинку.

Напівкруглі ринви

  • Найкраще підходить для: Монтаж своїми руками; традиційний зовнішній вигляд для будинку з класичним виглядом; або для мідних і цинкових водостічних систем.

Традиційні водостічні системи, як правило, мають напівкруглу форму з U-подібним профілем. Ці жолоби не такі високі, як жолоби К-образного типу, хоча вони ширші, часто виступаючи з фриза приблизно на п’ять-шість сантиметрів.

Якщо ви зацікавлені у встановленні ринв на історичному будинку, обов’язково перевірте місцеві правила, перш ніж продовжувати, тому що від вас можуть вимагати встановити напівкруглі ринви, щоб допомогти зберегти історичний вигляд будинку.

Крім того, мідні та цинкові водостічні вироби часто мають напівкруглу форму жолоба. Тому, якщо ці високоякісні матеріали є привабливою альтернативою, ви можете розглянути можливість придбання напівкруглих жолобів для будинку.

Водостоки типу К

  • Найкраще підходить для: Монтаж своїми руками; сучасний зовнішній вигляд; велика пропускна здатність; підвищена міцність конструкції

Найпоширенішою формою жолоба є К-подібний жолоб, який значною мірою замінив напівкруглі водостічні системи, оскільки цей жолоб глибший і має більшу структурну цілісність. Це дозволяє водостічній системі переносити більше води в глибокі жолоби зі зменшеною ймовірністю того, що вода переллється через край або спричинить руйнування водостоку.

Недоліком є те, що жолоби типу «К» також збирають більше сміття, ніж напівкруглі жолоби, що робить їх схильними до засмічень, викликаних листям, палицями і брудом. На верхній кромці також може накопичуватися цвіль і грибок.

Якщо ви вирішили встановити водостічні труби К-образного типу, рекомендується інвестувати в захист ринви і регулярно прочищати ринви, щоб уникнути утворення засмічень і блокування.

.

Індивідуальні фризові водостоки

  • Найкраще для: Професійний монтаж; безшовний зовнішній вигляд; сучасна естетика; індивідуальна водостічна система

Мета водостічних систем на замовлення — надати будинку сучасного вигляду, який неможливо повторити за допомогою напівкруглих, К-образних або коробчастих жолобів.

Ці водостоки мають безшовний дизайн, але повинні встановлюватися професіоналами. Монтажники разом з вами створять індивідуальну водостічну систему, виготовлену з цільного шматка алюмінію.

Як правило, фальцеві жолоби мають таку ж висоту, як і К-образні, але вони вужчі, що може ускладнювати їх очищення. Виготовлені на замовлення безшовні фальцеві водостічні системи зазвичай коштують дорожче, ніж фальцеві напівкруглі або К-образні жолоби.

Ринви коробчатого типу

  • Найкраще підходять для: Професійний монтаж; висока пропускна здатність; міцна конструкція; підвищена довговічність.

Великі, надміцні жолоби коробчатого типу призначені для комерційної, промислової та багатоквартирної житлової нерухомості, але ви можете звернутися до професійної компанії з монтажу водостоків, яка встановить їх на окремому житловому будинку, якщо вам потрібна додаткова пропускна здатність і довговічність.

Коробчасті ринви потрібно встановлювати під черепицею, тому рекомендується встановлювати їх під час будівництва будинку або під час ремонту покрівлі. Ці громіздкі вироби можуть досягати 10 дюймів завширшки і 10 дюймів завглибшки, що дозволяє їм справлятися з сильними дощами або талою водою після снігопаду.

Вінілові водостоки

  • Найкраще для: Зварний монтаж своїми руками; 20-річний термін служби; доступна ціна; різноманітність доступних кольорів.

Вініл — один з найпоширеніших матеріалів для виготовлення водостоків, оскільки він недорогий, простий у монтажі та водостійкий. Найпоширенішим кольором вінілових ринв є білий, але також доступні й темніші кольори, такі як лісовий зелений та коричневий.

Термін служби таких водостоків зазвичай становить від 10 до 20 років, залежно від рівня догляду та частоти технічного обслуговування. В середньому, ви можете розраховувати заплатити від $1 до $2 за погонний фут вінілових водостоків, хоча ціна зростає до $5 за фут, якщо водостоки професійно встановлені.

Вінілові водостоки дуже довговічні. На відміну від алюмінієвих або сталевих жолобів, при пошкодженні вінілових жолобів вм’ятина, як правило, з’являється сама собою.

Вінілові жолоби важчі за алюмінієві, тому вони можуть напружувати фасцію, особливо коли жолоби переповнені водою. Вінілові ринви темного кольору не такі стійкі до зміни кольору, як пофарбовані алюмінієві ринви.

Алюмінієві ринви

  • Найкраще для: Безшовний монтаж своїми руками; 30-річний термін служби; безшовний професійний монтаж; недорогі; стійкі до іржі

Алюміній і вініл є найпоширенішими матеріалами для водостоків з кількох причин, включаючи ціну, простоту використання і доступність продукції. Алюмінієві водостоки стійкі до іржі і можуть бути пофарбовані в різні кольори, щоб відповідати естетиці будинку.

Алюмінієві водостоки служать близько 20-30 років і коштують від $2 до $3 за погонний фут при монтажі своїми руками. Ви можете розраховувати заплатити близько $5-6 за погонний фут за професійний шовний монтаж, в той час як вартість безшовних алюмінієвих водостоків ближче до $10-12 за погонний фут.

Вм’ятини не дуже добре поєднуються з алюмінієвими водостоками. Вм’ятини можна виправити вручну, але жолоб ніколи не буде виглядати так, як раніше. Алюмінієві жолоби, що обвалилися від падіння гілок дерев, необхідно замінити.

.

Ринви з оцинкованої сталі

  • Найкраще для: Професійний монтаж; 30-річний термін служби; помірна довговічність; висока пропускна здатність для опадів.

Жолоби з оцинкованої сталі, як правило, служать від 20 до 30 років, залежно від догляду за ними. Це приблизно стільки ж часу, як і в алюмінієвих ринв, хоча оцинкована сталь стійкіша до іржі, сильних опадів і вологої погоди.

Через необхідність паяння під час монтажу, жолоби з оцинкованої сталі зазвичай встановлюються професіоналами і коштують від 8 до 10 доларів за погонний фут. Ви також можете інвестувати в ринви з нержавіючої сталі, хоча ціна зростає до 16-20 доларів за погонний фут.

Сталеві водостоки краще протистоять вм’ятинам, ніж алюмінієві, але все ж не так добре, як вінілові.

Цинкові або мідні водостоки

  • Найкраще для: Професійний монтаж і ремонт; 100-річний термін служби для мідних водостоків, 80 років для цинкових; висока стійкість до атмосферних впливів; стійкість до високих і низьких температур; стійкість до іржі.

Що може бути кращим матеріалом для водостоків, ніж метал? Якщо це сталь або алюміній, метал потрібно покривати порошковою фарбою як для зовнішнього вигляду, так і для довговічності. Але коли метал може стояти сам по собі, виглядати чудово і має природні властивості, які протистоять стихії, це цинк або мідь.

Цинк — це високоякісний водостічний матеріал, який коштує від $10 до $22 за погонний фут, якщо професійна водостічна компанія встановить водостічну систему з цинку на вашому будинку. Після встановлення попередньо витримані цинкові водостоки неймовірно прості в обслуговуванні, мають високий рівень стійкості до іржі та самозапечатувальну патину, яка допомагає запобігти подряпинам і тріщинам. Професійно встановлені цинкові ринви прослужать до 80 років, але майте на увазі, що цинк не є найкращим вибором для місць з солоним повітрям або для дахів з кедрової черепиці.

Найкращим вибором для водостічної системи преміум-класу є мідь. Цей міцний матеріал зазвичай використовується для виготовлення труб гарячої та холодної води для інфраструктури будинку, тому ви знаєте, що мідь має високу стійкість до води, холоду та спеки. Цей тип водостічної системи не деформується, не згинається і не іржавіє в екстремальних погодних умовах і може прослужити до 100 років за умови правильного монтажу та обслуговування. Недоліком є те, що мідні водостоки потребують професійного монтажу, який може коштувати від $15 до $25 за погонний фут.

Вибір водостоків

Коли ви шукаєте нову водостічну систему для будинку, важливо дізнатися більше про різні стилі, форми і матеріали, перш ніж прийняти остаточне рішення. Фальцеві водостоки — чудовий варіант, якщо ви хочете встановити їх самостійно, оскільки вони більш зручні для самостійного монтажу, ніж безшовні водостоки. Вибираючи між фальцевими та безшовними, майте на увазі, що деякі водостічні системи призначені лише для професійного монтажу, зокрема мідні та цинкові водостоки.

Аналогічно, якщо ви вирішили встановити водостічні труби коробчатого типу, вам потрібно буде найняти професіонала, який зможе модернізувати ці водостоки для житлового будинку. Для швидкого і простого монтажу своїми руками рекомендується встановлювати алюмінієві або вінілові напівкруглі або К-образні ринви. Це також допоможе знизити вартість монтажу, але важливо зазначити, що алюмінієві, вінілові та оцинковані сталеві ринви зношуються набагато швидше, ніж мідні або цинкові.

Зрештою, вам потрібно буде вибрати стиль між фальцьованими та безшовними ринвами. Виберіть форму з напівкруглих, К-образних, фризових та коробчастих. Потім, нарешті, визначтеся з матеріалом, включаючи вініл, алюміній, оцинковану сталь, цинк і мідь. Перш ніж прийняти остаточне рішення, врахуйте вартість, простоту монтажу та середній термін служби кожного продукту.

Позначки:, , , , ,
close