10 видів ізоляції, які повинен знати кожен домовласник

Тімоті Дейл — експерт з домашнього ремонту та письменник з більш ніж десятирічним практичним досвідом будівництва та покращення житла. Він має досвід роботи з житловими, комерційними, промисловими та інституційними сантехнічними, електричними, столярними, монтажними, ремонтними роботами та управлінням проектами.

Келлі Бейкон — ліцензований генеральний підрядник з більш ніж 40-річним досвідом роботи в будівництві, будівництві та реконструкції житла, а також комерційному будівництві. Він є членом Ради з питань поліпшення житлових умов Spruce Home Improvement Review Board.

Факти перевірено

Сара Скотт — фактчекер і дослідниця, яка працювала в індустрії індивідуального житлового будівництва у сфері продажів, маркетингу та дизайну.

Трендові відео

Ізоляція — це будь-який матеріал, який може зменшити теплопередачу. Найпоширеніші варіанти для житлових і комерційних будівельних проектів включають перероблену джинсову тканину, корок, скловолокно, целюлозу, пінопласт, мінеральну вату, бавовну, солому і овечу вовну.

Не всі ізоляційні матеріали мають однакову ізоляційну якість, тому варто дізнатися більше про те, як працює ізоляція та які типи ізоляції можна вибрати. Ось 10 типів ізоляції, про які повинен знати кожен домовласник, щоб прийняти обґрунтоване рішення при встановленні або заміні ізоляції будинку.

Основи ізоляції

Перш ніж купувати ізоляцію для ремонту будинку, зверніть увагу на коефіцієнт опору теплопередачі (R) кожного продукту. Коефіцієнт опору теплопередачі — це показник опору тепловому потоку, що означає, що чим вищий коефіцієнт опору теплопередачі ізоляції, тим краще вона зменшує потік тепла, що проходить через матеріал.

Не кожен будинок потребує ізоляції з найвищим коефіцієнтом опору теплопередачі, оскільки деякі будинки розташовані в регіонах, де протягом року зберігається відносно тепла або м’яка погода. Такі будинки все одно повинні мати ізоляцію, щоб зберегти прохолоду в спекотні місяці, але можуть не потребувати ізоляції з найвищим коефіцієнтом опору теплопередачі.

  • Скловолокно є поширеним варіантом ізоляції, відносно недорогим і простим в установці, хоча при роботі з ним важливо носити належне захисне спорядження.
  • Целюлоза — це ізоляція, яка виготовляється з переробленої паперової продукції, хоча деякі виробники можуть також включати борат у формулу, щоб запобігти пожежам і зараженню комахами.
  • Пінопласт — ще один популярний тип ізоляції завдяки простоті монтажу та низькій вартості матеріалу. Багато домашніх майстрів обирають жорстку ізоляцію з пінопласту під час ремонту будинку.
  • Мінеральна вата, як і кам’яна вата або шлаковата, є ізоляційним матеріалом, який виготовляється з комбінації природних мінералів. Деякі види можуть також включати шлак, який є відходом розплавленого металу. Такий склад підвищує вогнестійкість.
  • Джинсова ізоляція — це, як правило, перероблений матеріал, який виготовляється зі старих джинсів і джинсової бавовни. Це дорогий варіант, але використання переробленого матеріалу допомагає скоротити кількість еко-відходів.
  • Натуральні волокна, такі як бавовна, солома, коноплі та овеча шерсть, можуть бути використані для виготовлення екологічної теплоізоляції, хоча ці матеріали зазвичай потребують обробки для підвищення стійкості до вогню, плісняви та зараження комахами.

Міркування щодо безпеки

Готуючись до монтажу ізоляції, враховуйте потенційні небезпеки та ризики, пов’язані з кожним типом матеріалу, який буде використовуватися. Під час роботи з будь-яким типом ізоляції одягайте взуття із закритими носками, довгі штани, сорочку з довгими рукавами, захисні рукавички, захисні окуляри та маску.

Якщо ви використовуєте вату, рулони, задувну ізоляцію або ізоляцію з пінопласту, необхідно відчинити вікна та двері, а також встановити один або кілька вентиляторів для провітрювання приміщення. В іншому випадку ізоляція може викликати подразнення шкіри та дихальних шляхів. Крім того, майстру потрібно бути обережним при роботі з існуючою ізоляцією.

Залежно від віку будинку, існує ризик зіткнутися з азбестовою ізоляцією. Якщо це сталося, не продовжуйте роботу. Негайно зупиніться і зверніться за професійною допомогою до кваліфікованих та ліцензованих підрядників з видалення азбесту, щоб забезпечити безпечне видалення ізоляції перед встановленням нової ізоляції.

Ізоляція бетонних блоків

Найкраще підходить для: Недобудовані стіни, стіни фундаменту, нове будівництво та капітальний ремонт. Утеплювач для бетонних блоків — це різновид ізоляційного матеріалу, що складається з пінопластових плит або пінопластових гранул. Плити можуть бути розміщені на зовнішній стороні бетонної стіни в новому будівництві або на внутрішній стороні стіни в існуючому будинку. Пінопластові кульки використовуються в новому будівництві для збільшення коефіцієнта теплопровідності бетонної суміші. Це досягається шляхом змішування пінопласту з бетоном. Використання теплоізоляції з бетонних блоків для ізоляції зовнішніх бетонних стін допомагає знизити температуру в приміщенні, а використання автоклавного газобетону або автоклавного пористого бетону може підвищити теплоізоляційні властивості звичайного бетону до 10 разів. Недоліком ізоляції бетонними блоками є те, що для її встановлення, як правило, потрібні спеціальні навички, тому це не найкращий варіант для майстрів-аматорів.

Ізоляційні бетонні форми (ICF)

Найкраще підходить для: Недобудовані стіни та стіни фундаменту в новобудовах. Подібно до ізоляції бетонними блоками, ізоляційні бетонні форми (ІБФ) зазвичай встановлюються на недобудовані стіни, в тому числі на стіни фундаменту. Однак, ІБФ застосовуються лише в новобудовах і не можуть бути використані для модернізації ізоляції в існуючих будинках. Це пов’язано з тим, що пінополістирольні плити встановлюються як частина будівельної конструкції. Пінопластові плити або піноблоки мають серцевину, яка, як правило, заповнена бетоном, що створює високий ступінь термічного опору. Це також означає, що ізоляцію повинен встановлювати кваліфікований фахівець, тому вона не підходить для домашніх майстрів.

Вати та рулони

Найкраще підходить для Підлоги, стелі, недобудовані стіни та стіни фундаменту. Ковдра з вати і рулонів — один з найпоширеніших варіантів утеплення існуючого будинку. Зазвичай вони виготовляються зі скловолокна або мінеральної вати, хоча можуть також виготовлятися з пластикових волокон або натуральних волокон, таких як овеча шерсть. Домашні майстри з належним захисним обладнанням можуть встановлювати рулонні плити та рулони з відносною легкістю, що робить цей тип ізоляції найпопулярнішим варіантом для домашніх майстрів. Крім того, мінвата і рулони, як правило, коштують дешевше, ніж інші ізоляційні матеріали, що зменшує навантаження на бюджет ремонту.

Відбивні або світловідбиваючі бар’єрні системи

Найкраще підходить для: Легка ізоляція стель, підлог і недобудованих стін. Відбивні або променеві бар’єрні системи — це доступний тип ізоляції, виготовлений з крафт-паперу, поліетиленової плівки, поліетиленових бульбашок або картону зі світловідбиваючою фольгою, залежно від конкретного продукту. Цей тип ізоляції тонкий і простий у використанні, тому його можна встановлювати навколо вентиляційних каналів і між дерев’яними шпильками, брусами, кроквами і балками. Його також можна наносити на недобудовані стіни, стелі та підлоги. Домашні майстри можуть вільно використовувати відбиваючі або променеві бар’єрні системи для утеплення будинку, але ви повинні використовувати цей тип ізоляції принаймні з одним іншим ізоляційним матеріалом. Це пов’язано з тим, що світловідбиваючі або радіаційні бар’єрні системи не настільки ефективні, як інші варіанти ізоляції.

Позначки:, , , , , , ,
close