11 простих способів зробити маленьку кімнату більшою

Корал Нафі — експерт з дизайну інтер’єру з більш ніж 25-річним досвідом декорування житла. Вона є автором книги «Путівник по декоруванню оселі від About.com». Її досвід охоплює всі аспекти проектів домашнього декору, включно з бюджетними ремонтами та масштабними реконструкціями.

Ви можете нарікати на брак місця, якщо ви перебуваєте в процесі декорування маленької кімнати, але є безліч причин, чому чим менше, тим краще: маленькі приміщення легше декорувати, легше підтримувати чистоту і легше організовувати. Тож що ви можете зробити, щоб кімната виглядала більшою? Подумайте про прості рішення, такі як прибирання безладу, додавання світловідбиваючих поверхонь, вибір нейтральних кольорів і т.д. Читайте далі про прості поради, які допоможуть вам зробити маленьку кімнату більшою, не розорившись при цьому на гроші.

Приберіть безлад

Ніщо так не захаращує невеликий простір, як забагато речей. Подумайте, як прибрати колекції з очей, організувавши їх за дверима, під плінтусами або на полицях. Коли речі будуть акуратно розставлені і приховані від очей, простір, який знаходиться в полі зору, відчуватиметься впорядкованим і відкритим.

Відкрийте шлях

Коли меблі та аксесуари закривають огляд кімнати, вона виглядає тісною. Відсунувши меблі подалі від проходів, ви відкриєте простір і зробите його більшим. Ви також можете вибрати короткі предмети меблів, такі як пуфик, відкрите крісло без підлокітників або низький столик, а великі, високі предмети розмістити вздовж стіни, а не на відкритому просторі. Якщо ви зможете бачити підлогу, кімната виглядатиме більшою.

Вибирайте м’які, світлі відтінки

У той час як темні, теплі кольори роблять простір затишним та інтимним, світлі, холодні кольори роблять простір відкритим та повітряним. Для оптимального ефекту обирайте м’які відтінки синього та зеленого.

Використовуйте нейтральну кольорову гаму

Обирайте кольори, що належать до однієї родини, і використовуйте ткані оббивні тканини тон в тон, фактурне оздоблення стін і тканину для драпірування в тон. Холодні кольори та ніжні теплі відтінки на більшості поверхонь надають маленькій кімнаті більш відкритого вигляду.

Координуйте кольори стін і меблів

Контрастні кольори, як правило, розбивають простір, роблячи його ще меншим, ніж він є насправді. Предмети меблів, які відповідають кольору стін, не так кидаються в очі і зливаються з простором, створюючи ілюзію більшої кімнати.

Впустіть світло

Будь-яка кімната виглядатиме більшою, якщо вона добре освітлена, як природним, так і штучним світлом. Позбудьтеся важких драпіровок і відкрийте вікна, щоб впустити в простір світло ззовні. Додайте більше світильників або встановіть трекове чи вбудоване освітлення.

Використовуйте скло та люцит

Використовуючи матеріали, крізь які ви можете бачити, все, що знаходиться за межами, здаватиметься ще далі. Наприклад, у крихітній ванній кімнаті позбудьтеся непрозорої скляної душової кабіни і замініть її на прозору, безрамну. Приміщення залишиться того ж розміру, але виглядатиме більшим. Тепер ви зможете бачити всю стіну в задній частині душової кабіни — це може бути лише три додаткові фути, але різниця буде драматичною. Ви також можете використовувати скло або люцит для стільниць. З міцною основою з дерева, каменю або металу простір навколо столу відкриє вид за його межами.

Додайте світловідбиваючих поверхонь

Використовуйте велике дзеркало в рамі на стіні або поставте велике дзеркало в рамі біля стіни. Ви отримаєте той самий ефект збільшення кімнати, що й дзеркальна стіна, але з більшим стилем. Кімната і світло відбиватимуться, створюючи відчуття більшої відкритості. Накрийте журнальний столик або тумбочку дзеркалом зі скошеною поверхнею або придбайте дзеркальний комод, щоб досягти подібного ефекту.

Не зупинятися на досягнутому

Використовуйте кілька великих, простих предметів меблів або аксесуарів замість кількох менших, інакше невеликий простір виглядатиме захаращеним. Завдяки відкритому простору та великим кольоровим блокам кімната виглядатиме більш спокійною та затишною.

Нехай оббивка буде однотонною

Обирайте однотонну оббивку для меблів замість сміливих пледів, смужок чи принтів. Використовуйте текстуру для інтересу та нейтральні тони, коли це можливо.

Обирайте повітряні, легкі тканини

Прозорі тканини пропускають світло крізь віконні штори, спідниці ліжок та скатертини. Якщо ви хочете чогось іншого, окрім однотонних кольорів, знайдіть м’які квіткові візерунки або прості смужки, щоб зробити інтер’єр простим і лаконічним.

Позначки:, , , , , ,
close