14 найпростіших квітів, які можна виростити з насіння

Ерін Хаффстетлер — експерт з ощадливого життя, яка вже понад 10 років пише про прості способи заощадити гроші в домашніх умовах.

Мері Марлоу Леверетт — одна з найавторитетніших експертів у галузі ведення домашнього господарства та догляду за тканинами, яка ділиться своїми знаннями про ефективне ведення домашнього господарства, прання та консервацію текстилю. Вона також є майстром-садівником з більш ніж 40-річним досвідом роботи та 20-річним досвідом написання статей. Мері також є членом експертної ради з питань садівництва та догляду за рослинами The Spruce Gardening and Plant Care Review Board.

Трендові відео

Хочете насолоджуватися красивим квітником, не витрачаючи купу грошей? Це легко і набагато дешевше — виростити власні квіти з насіння замість того, щоб купувати живі рослини.

Однорічні квіти, вирощені з насіння, зацвітуть протягом свого вегетаційного періоду, а деякі з них можуть навіть самозародитися як бонусні рослини на наступний рік. Багаторічні квіти, вирощені з насіння, можуть не зацвісти протягом першого вегетаційного періоду, але на другий рік матимуть перевагу в цвітінні.

Ось 14 квітів, які легко виростити з насіння.

Порада

Незалежно від того, чи зберігаєте ви насіння, чи берете участь в обміні насінням з іншими садівниками, чи купуєте насіння з надійного джерела, такого як Ferry-Morse, вирощування квітів з насіння дає вам більше різноманіття рослин, ніж те, що доступне у вашому місцевому садовому центрі.

Почніть читати каталоги насіння в Інтернеті в січні, щоб знайти найкращі варіанти для вирощування у вашій місцевості.

Квіти, які легко виростити з насіння

Холостяцький ґудзик (Centaurea cyanus)

Ці блакитні квіти схожі на мініатюрні гвоздики і приваблюють метеликів. Висійте насіння безпосередньо на грядку після останніх весняних заморозків. Або ж ви можете почати сіяти приблизно за шість-вісім тижнів до прогнозованої дати останніх заморозків, а потім пересадити розсаду в сад, як тільки потеплішає. Вони цвістимуть з середини літа до перших осінніх заморозків і вимагатимуть від вас зовсім небагато догляду, окрім поливу під час тривалих посушливих періодів. Наприкінці сезону зберіть коричневі насіннєві коробочки, щоб висадити їх у своєму саду наступного року.

 • Зони вирощування USDA: від 2a до 11b (однорічна)
 • Кольорові сорти: Блакитний
 • Освітленість: повне сонце: Повне сонце
 • Потреби в ґрунті: Середній, середньої вологості, добре дренований

Календула ( Calendula officinalis )

Ці квіти зазвичай мають яскраво-жовтий або насичено-помаранчевий колір, і вони є прекрасною контейнерною рослиною або рослиною для бордюру в саду. Висійте насіння безпосередньо в саду після останніх заморозків або почніть вирощувати його в приміщенні за шість-вісім тижнів до останніх заморозків. Вони будуть самозапилюватися з сезону в сезон. Якщо ви живете у спекотному кліматі, захистіть рослини від полуденного сонця і підтримуйте ґрунт у помірно вологому стані. Також видаляйте відцвілі квіти, щоб стимулювати подальше цвітіння.

 • Зони вирощування USDA: від 2a до 11b (однорічна)
 • Кольорові сорти: Від жовтого до помаранчевого
 • Освітлення: сонце: Повне сонце або півтінь
 • Потреби в ґрунті: Середній, середньої вологості, добре дренований

Колумнея (Аквілегія)

Ефектні квіти цих багаторічних рослин, що цвітуть навесні та на початку літа, бувають найрізноманітніших кольорів. Дозвольте їм самозапилюватися, і вони будуть повертатися рік за роком з мінімальним доглядом з вашого боку. Коламбіна може переносити різноманітні умови вирощування, але переконайтеся, що ваша рослина не сидить у погано дренованому ґрунті. Крім того, якщо ви видалите стебла після закінчення цвітіння, ви можете продовжити період цвітіння рослини.

 • Зони вирощування USDA: 3b до 8b
 • Кольорові сорти: Синій, фіолетовий, червоний, рожевий, жовтий, білий
 • Освітлення: сонце: Повне сонце або півтінь
 • Потреби в ґрунті: Середній, середньої вологості, добре дренований

Cosmos ( Космос )

Космос — чудовий зріз для букетів, і він цвіте все літо. Це однорічні рослини, але зазвичай вони самонасіннєві. Вони навіть переносять поганий ґрунт, тому є дійсно невибагливими квітами. Висівайте їх навесні після останніх заморозків або вирощуйте в кімнатних умовах за шість-вісім тижнів до останніх заморозків. Висаджуйте їх у місці, захищеному від сильних, згубних вітрів, і видаляйте відцвілі квіти для продовження цвітіння. Однак не забудьте залишити кілька квіткових головок, якщо хочете, щоб рослина самозапилювалася.

 • Зони вирощування USDA: від 2a до 11b (однорічна)
 • Кольорові сорти: Червоний, рожевий, білий
 • Освітленість: повне сонце: Повне сонце
 • Потреби в ґрунті: Середній, середньої вологості, добре дренований

Чотири години (Mirabilis jalapa)

Ці квіти ростуть як багаторічні рослини в теплому кліматі, але можуть рости і як однорічні в інших місцях. Переконайтеся, що загроза заморозків минула, перш ніж безпосередньо висівати їх у саду або в приміщенні. Квіти розкриваються у другій половині дня, звідси і їхня назва, і вони мають чудовий аромат. Вони цвітуть з середини літа до осені і досить невибагливі у догляді, за винятком того, що віддають перевагу постійно вологому ґрунту. Тому обов’язково поливайте квіти під час посушливих періодів.

 • Зони вирощування USDA: 9b — 10a
 • Різноманітність кольорів: Рожевий, червоний, жовтий, білий
 • Освітлення: сонце: Повне сонце або півтінь
 • Потреби в ґрунті Середні, вологі, добре дреновані

Чорнобривці (Tagetes)

Вам доведеться висаджувати насіння чорнобривців щороку, оскільки вони є однорічними рослинами. Але вони будуть цвісти все літо, якщо ви будете тримати їх у сухому стані. Збережіть частину насіння в кінці сезону і використовуйте його для пересадки наступного року. Цвітіння може зменшитися в найспекотнішу частину літа, але воно має відновитися ближче до осені. Якщо ви живете в спекотному кліматі, притініть рослини в післяобідній час і підтримуйте ґрунт у рівномірно вологому стані.

 • Зони вирощування USDA: від 2a до 11b (однорічна)
 • Кольорові сорти: Жовтий, помаранчевий, золотий, червоний, білий
 • Освітленість: повне сонце: Повне сонце
 • Потреби в ґрунті: Середній, середньої вологості, добре дренований

Іпомея пурпурова (Ipomoea purpurea)

Ця ліана, яку вирощують на шпалерах або альтанках, є однорічною. При вирощуванні з насіння цвітіння може тривати до кінця літа. Однак, якщо ви почнете висівати насіння в приміщенні приблизно за шість тижнів до прогнозованої дати останніх заморозків, воно почне цвісти раніше, ніж якщо ви посієте його безпосередньо у вашому саду. Після того, як рослина приживеться у вашому саду, вона буде самозапилюватися і повертатися з року в рік. Поливайте рослину приблизно раз на тиждень, щоб забезпечити рівномірне зволоження, і використовуйте добрива з низьким вмістом азоту щомісяця або в міру необхідності протягом вегетації.

 • Зони вирощування USDA: від 2a до 11b (однорічна)
 • Кольорові сорти: Синій, фіолетовий, рожевий, червоний, білий
 • Освітленість: повне сонце: Повне сонце
 • Потреби в ґрунті Середні, вологі, добре дреновані

Мохова троянда ( Portulaca grandiflora )

Ці квіти створюють гарний ґрунтовий покрив для місць, які отримують багато сонця. Вони добре переносять посуху і не потребують особливого догляду. Вони навіть стійкі до оленів і, як правило, не мають проблем зі шкідниками та хворобами, якщо їхній ґрунт має хороший дренаж. Висівайте насіння безпосередньо в сад після останніх заморозків або вирощуйте його в приміщенні. Очікуйте цвітіння, яке розпочнеться влітку і триватиме до осінніх заморозків. Ви можете зрізати квіти, щоб стимулювати подальше цвітіння, або залишити частину відцвілих квіток для сприяння самосіву.

 • Зони вирощування USDA: від 2a до 11b (однорічна)
 • Кольорові сорти: Червоний, рожевий, жовтий, помаранчевий, білий
 • Освітленість: повне сонце: Повне сонце
 • Потреби в ґрунті: Погані та середні, сухі та середньої вологості, добре дреновані

Настурції (Tropaeolum)

Ви можете бути нечемними з настурціями, але ці витривалі квіти змиряться з вашим нехтуванням. Листя і квіти їстівні, їх часто додають у салати. Але, мабуть, вони більш популярні як квіти на зріз через їхній чудовий аромат і красиві кольори. Настурції можуть переносити бідний і сухий ґрунт, хоча під час тривалих посушливих періодів їх слід поливати. І захищайте їх від полуденного сонця в спекотному кліматі. Крім того, відмовтеся від добрив, оскільки надмірне їх внесення може пригнічувати цвітіння.

 • Зони вирощування USDA: від 2a до 11b (однорічна)
 • Кольорові сорти: Червоні, помаранчеві, жовті, кремові
 • Освітленість: повне сонце: Повне сонце
 • Потреби в ґрунті: Середній, слабокислий, середньої вологості, добре дренований

Ромашки Шаста (Leucanthemum x superbum)

У деяких кліматичних зонах це багаторічні рослини з тривалим періодом цвітіння, приблизно з липня по вересень. Вони добре підходять для квіткових бордюрів, а також для використання в якості зрізаних квітів. Крім того, вони добре розростаються, тому вам не доведеться висаджувати багато насіння, щоб створити велику грядку. Переконайтеся, що у вас є хороший дренаж ґрунту, оскільки вологий ґрунт може бути фатальним. Видаляйте відцвілі квіткові головки, щоб стимулювати подальше цвітіння. Після завершення цвітіння обріжте стебла до найнижчих листків, щоб зберегти енергію рослини на зиму.

 • Зони вирощування USDA: 4a — 9a
 • Сорти за кольором: Білий з жовтим центром
 • Освітленість: повне сонце: Повне сонце
 • Потреби в ґрунті: Середні, сухі та середньої вологості, добре дреновані

Соняшники (Helianthus annuus)

Соняшники не починають цвісти до кінця сезону, зазвичай приблизно з липня по серпень. Але коли ці гігантські квіти нарешті з’являються, очікування варте того. Висаджуйте насіння безпосередньо в саду після останніх заморозків, в ідеалі — в захищеному від сильних вітрів місці. Насіння, вирощене в приміщенні, зазвичай зацвітає приблизно в той самий час, що й насіння, висіяне безпосередньо на грядку, тому немає ніякої користі від раннього посіву. Соняшник — однорічна рослина, тому вам потрібно зберегти частину насіння, щоб висіяти його наступного року. Накрийте кілька насіннєвих головок сіткою, щоб вони могли висохнути, а птахи не поласували ними.

 • Зони вирощування USDA: від 2a до 11b (однорічна)
 • Кольорові сорти: Жовтий, червоний, коричневий
 • Освітленість: повне сонце: Повне сонце
 • Потреби в ґрунті Середні, вологі, добре дреновані

Солодкий аліссум (Lobularia maritima)

Ці квіти мають чудовий солодкий аромат і цвітуть приблизно з квітня по червень. Ви можете посіяти насіння безпосередньо у вашому саду за кілька тижнів до останніх заморозків або висадити його в кімнатних умовах приблизно за шість тижнів до прогнозованого останнього заморозку. У літню спеку рослини занепадають, і ви можете обрізати їх приблизно наполовину. Це може сприяти додатковому цвітінню восени. Або ви можете посіяти більше насіння в серпні, щоб отримати рослини, які зацвітуть восени.

 • Зони вирощування USDA: 5a — 9a
 • Кольорові сорти: Білий
 • Освітлення: сонце: Повне сонце або півтінь
 • Потреби в ґрунті: Середній, середньої вологості, добре дренований

Запашний горошок (Lathyrus odoratus)

Ці однорічні в’юнкі рослини, з яких виходять гарні квіти на зріз. Найкраще росте в прохолодному ґрунті, а в спекотне вологе літо занепадає. Починайте висівати насіння в кімнатних умовах за шість-вісім тижнів до фінальної дати заморозків, щоб максимально продовжити період цвітіння рослини до настання спекотної погоди. Підтримуйте ґрунт рівномірно вологим завдяки дощам і додатковому поливу. І додавайте компост або добрива протягом вегетаційного періоду, особливо якщо у вас бідний ґрунт.

 • Зони вирощування USDA: від 2a до 10b (однорічна)
 • Кольорові сорти: Синій, червоний, рожевий, фіолетовий, персиковий, бордовий, білий
 • Освітленість: повне сонце: Повне сонце
 • Потреби в ґрунті: Багатий, гумусний, середньої вологості, добре дренований

Цинії ( Zinnia )

Ці однорічні квіти можуть додати багато кольору в сад. Вони люблять спекотну погоду і часто не розпускаються, поки не настане літня спека. Як правило, вони цвітуть приблизно з червня до осінніх заморозків. Висівайте насіння безпосередньо в сад після останнього заморозку. А якщо ви хочете отримати рясне цвітіння, висівайте більше насіння кожні кілька тижнів протягом червня. Ви також можете висівати насіння в кімнатних умовах приблизно за чотири-шість тижнів до прогнозованого останнього заморозку, щоб отримати цвітіння раніше навесні. Розмістіть рослини так, щоб вони мали хорошу циркуляцію повітря, щоб запобігти хворобам, і видаліть відцвілі квітки, щоб стимулювати їхнє подальше цвітіння.

 • Зони вирощування USDA: 3a — 10a (однорічні)
 • Кольорові сорти: Рожевий, червоний, жовтий, помаранчевий, зелений, фіолетовий, білий
 • Освітленість: повне сонце: Повне сонце
 • Потреби в ґрунті: Гумусні, рівномірно зволожені, добре дреновані
Позначки:, , , , , ,
close