Де знаходиться справжній Татуїн і що там залишилося від “Зоряних воєн”

Досуг

robertss 02.09.2023 Article

Назва Татуїн знайома всім шанувальникам «Зоряних воєн». Це вигадана планета з фантастичної кіноепопеї. Але не всі знають, що Татуїн є і на Землі. Місто розташоване на півдні Тунісу. Про нього розповів канал TOUR2GO.

Назву планети автор «Зоряних воєн» Джордж Лукас вигадав під час роботи над фільмом і після знайомства з Тунісом, коли знімалися перші серії саги.

Часто пишуть, що Татуїн — це трохи видозмінена назва міста, тому що в англійській мові ці слова пишуться по-різному — Tatooine (планета) і Tataouine (місто), але водночас звучать вони абсолютно однаково.

Саме місто заснували французи. Воно з’явилося 1892 року і до 1951-го тут знаходилася їхня військова частина.

Уже до початку XX століття в поселенні з’явилася мечеть і типові берберські споруди. Зараз головною визначною пам’яткою населеного пункту є так звані ксари — зерносховища-фортеці.

Вони будувалися для зберігання зерна та інших запасів, а також одночасно слугували фортецями для захисту від набігів місцевих кочових племен. Висота деяких сягає 15 метрів.

За «кріпосними мурами» знаходився внутрішній двір, де люди спілкувалися і торгували.

Відомі за зйомками «Зоряних воєн» ксари — це Ксар-Улед-Султан, який розташований практично на околиці Татуїна.

Також сцени фільму знімалися в селах Шеніні і Дуірет. Нині вони всі занедбані, але залишаються доступними для туристів. Недорогі авіаквитки шукайте на Aviata.kz.

Одним із найвідоміших є Ксар-Хадада — це місце зйомок сцени, де джедай Квай-Гон Джинн знайомиться з Енікеном. Звісно, в картині багато чого домалювали, але основні плани цілком впізнавані.

Залишилися тут і «сліди» від роботи над найпершими фільмами зоряної саги.

Наприклад, місце, де жив Люк зі своїм дядьком Оуеном Ларсом — величезна яма, на дні якої розміщені двері, це досі діючий готель у місті Матмата, одна з найпопулярніших визначних пам’яток, пов’язаних із «Зоряними війнами».

Сам готель — типове житло троглодитів, тобто це печерний будинок, яма в землі зі сходами донизу, двері в стінах, автентичні меблі та різного роду начиння.

Знімальна група повернулася сюди і пізніше — 2002 року, коли знімалася «Атака клонів».

У Тунісі збереглася низка локацій, що мають стосунок до саги.

Зокрема, місце, де було збудовано безліч декорацій, тепер називається Decor Star Wars Tunisie і розташоване недалеко від висохлого солоного озера Шотт-ель-Джерід. Тут знімалося безліч сцен, дія яких відбувається в Мос-Еспа

Усі ці «зоряні» пам’ятки приваблюють туристів, які роблять селфі на тлі місцевих пейзажів.

Плануючи подорож, пам’ятайте, що вигідні квитки на літак ви завжди зможете купити на сайті або в додатку Aviata.kz. Пошук займе всього 2 хвилини. Купуючи квитки в додатку, ви збираєте бонуси.

Дізнавайтеся про все першими

Підпишіться і дізнавайтеся про свіжі новини Казахстану, фото, відео та інші ексклюзиви.

You may also like

Как правильно использовать пушер

Фільми, від яких не можна відірватися: кіноподорож

Лучшие топ 20 турецких сериалов — по мнению зрителей

Ким я був у минулому житті: онлайн тест за 3 хвилини

Книги про кохання: 10 сучасних і класичних творів

Каблучки на весілля: як вибрати і хто повинен купувати обручки

Позначки:, , , , , , , , , ,
close