Найдобріші собаки у світі: топ-10 порід

Найдобріші собаки у світі кілька тисячоліть віддано служать людині. Вони лікують людей від депресії, рятують у горах і навіть працюють на митницях. Серед топ-10 найдобріших собак опинилися як невеликі мопси, так і гіганти-мастифи.

Лабрадор-ретривер

Лабрадор-ретривер — одна з найдобріших порід собак у світі. Вони дуже життєрадісні, доброзичливі і якоюсь мірою легковажні собаки.

Лабрадори виведені в 1800-х. Незважаючи на назву, порода походить не з Лабрадора, а з сусіднього Ньюфаундленда (Канада). Порода походить від схрещування маленького ньюфаундленда, ретривера, фоксхаунда і сетера.

За словами Американського клубу собаківництва, лабрадор-ретривер став найпопулярнішою породою 2020 року. Спочатку виведений для полювання, сучасний лабрадор-ретривер — це переважно сімейний собака. Він чудово ладнає з усіма членами сім’ї, хоча для дуже маленьких дітей може виявитися занадто галасливим і гіперактивним другом.

За твердженням Animal Planet, лабрадори можуть виконувати різні функції на службі в людини:

 • бути собаками-поводирями;
 • рятувати людей;
 • служити на митниці.

Золотистий ретривер

Двоюрідні брати лабрадорів-ретриверів — золотисті ретривери — теж виведені з дрібних порід ньюфаундлендів у ХІХ столітті. У чистих ретриверах тече кров сеттерів, бладхаундів і зниклих уже твід-уотер-спанієлів.

Ретривери — собаки-терапевти. У них м’який і співпереживаючий характер, вони невгамовні оптимісти. Ретривери гарні як компаньйони для дитини або літньої людини. Мирний характер дозволяє їм уживатися з іншими тваринами.

Ретривери мають відмінний нюх і можуть використовуватися в службових цілях для пошуку наркотиків, вибухівки або зниклих людей. Ці собаки дуже люблять воду і не упустять можливості поплавати.

Бассет-хаунд

Назва породи бассет-хаунд походить від basset hound (дослівно — ‘низький гончак’). Предки бассет-хаундів виведені в середньовічній Франції. Завезені до Британії басети були змішані з бладхаундами і біглями, утворивши породу бассет-хаунд.

Собаки цієї породи дуже товариські та веселі. За визначенням авторитетного ресурсу TopDog, бассет-хаунд — це «клоун» у собачому світі: він постійно веселить людей. Іноді бассет-хаунди бавляться як декоративні собаки.

Собаки цієї породи вірні господарям, відмінно ладнають з дітьми і доброзичливі з незнайомими людьми. Бассет-хаунди люблять бути частиною зграї або сім’ї, погано переносять самотність. Залишений на тривалий час песик цієї породи потребує компанії іншого собаки або кота.

Біла швейцарська вівчарка

Біла швейцарська вівчарка — доброзичливий і вірний собака. Швейцарські вівчарки більш спокійні та поступливі, ніж їхні німецькі брати.

Цих тварин виводили як пастуших собак. Біле забарвлення шерсті давало змогу швидко відрізнити вівчарку від вовка, що напав на отару овець.

Порода набула популярності в Північній Америці і була завезена до Швейцарії. Завдяки старанням швейцарських заводчиків білу вівчарку визнано окремою породою.

Ці собаки гарні в рятувальних операціях і як поводирі. Найкраще біла швейцарська вівчарка проявляє себе в ролі сторожового собаки. Вона пильно охороняє свій пост, ніколи не залишає його без дозволу.

Біла вівчарка — собака неагресивний, вірний і слухняний. За твердженням DogsPlanet, вона ніколи не буде скалити зуби на господаря. Собаки цієї породи відмінно ладнають з дітьми та іншими тваринами.

Мопс

Мопси — порода декоративних собак. Мопсів вивели в Стародавньому Китаї та розводили для імператорської родини. Характерні складки на лобі цих собак схожі з китайськими ієрогліфами. Їх називали імператорською печаткою. До Європи мопси потрапили в XVI столітті, а завдяки королеві Вікторії стали дуже популярними серед аристократії.

Мопси володіють мімікою, яка схожа на людську. Вони можуть відобразити на мордочці:

 • здивування;
 • щастя;
 • цікавість.

За словами Американського клубу, мопс — ідеальний домашній собака. Вони щасливі в місті або селі, з дітьми або людьми похилого віку, як єдина домашня тварина або в зграї.

Миролюбні мопси належать до найменших собак у світі. Уживаються з усіма. У них спокійний і врівноважений характер, чарівна зовнішність.

Самоїдська лайка

Самоїдська лайка належить до 14 найдавніших порід собак. Як стверджує біолог Бріджит фон Гольдт, ДНК самоїдів більше схоже на ДНК вовка, ніж на генетичний код інших собак.

Самоїди були одомашнені в північних регіонах для їзди в упряжці і допомоги пастухам. У північних народів самоїди — члени сім’ї. Вони сплять і розділяють їжу з господарями. Собаки цієї породи дуже витривалі, їхня двошарова шерсть допомагає витримувати температуру д о-60 °С.

Самоїди дуже товариські. Вони грайливі, у них величезний запас енергії, який необхідно щодня вихлюпувати. Самоїди з великою ніжністю й обережністю ставляться до дітей.

Ці собаки — справжні веселуни. Однак мають дуже незалежну особистість, дресирування може викликати труднощі.

Сенбернар

Сенбернари — витривала і велика порода собак. Висота в холці сенбернара перевищує 70 см.

Назва породи походить від назви монастиря святого Бернара (Saint-Bernard). Собак, які мешкають у високогірній альпійській місцевості, використовували місцеві ченці та прості жителі для:

 • перевезення вантажів;
 • попередження про сходження лавини;
 • рятувальних операцій у горах.

Найзнаменитіший представник породи — пес Баррі, який врятував понад 40 людей з-під лавин.

Сенбернари — це дуже віддані собаки, добре піддаються дресируванню. Вони беззаперечно слухаються господарів і добре ладнають з дітьми. З маленькими дітьми сенбернари обходяться з великою обережністю і ласкою.

Поступливий і доброзичливий сенбернар стане хорошим членом сім’ї. Однак йому необхідно багато місця в будинку або квартирі.

Бішон фрізе

Бішон фрізе — декоративна порода собак, виведена у Франції. Назва породи перекладається як ‘кучерява болонка’.

Предки бішон фризе — середньовічні болонки. Їх використовували на флоті для лову гризунів. Після набуття популярності серед знаті ці собаки були «звільнені» від трудової повинності.

За стандартом породи собаки повинні мати висоту в холці 23-28 см, при цьому більш цінуються менші за розміром особини.

Собаки породи бішон фрізе грайливі, веселі, допитливі та сміливі, агресії не проявляють. Вони добре ладнають з господарями і піддаються тренуванню, хоча й мають дещо суперечливий характер.

Англійський мастиф

Англійський мастиф — давня порода собак, найбільший мастиф і дог Європи. Мастифи були відомі ще в Стародавньому Римі, де виконували безліч функцій:

 • брали участь у бойових діях і гладіаторських боях;
 • використовувалися в полюванні на великих тварин;
 • охороняли будинки.

Римські правителі високо цінували мастифів: за силою в бою їх прирівнювали до кількох піхотинців. У сучасних мастифів більше немає потреби брати участь у битвах, їх часто купують як сімейного собаку.

Хоча англійський мастиф має страхітливий вигляд, Американський клуб собаківництва описує його характер як добродушний. Мастифи — слухняні й терплячі собаки. Вони з добротою і любов’ю ставляться до членів сім’ї. Хоча мастифи насторожено ставляться до чужих людей, агресію вони проявляють виключно для захисту своєї сім’ї від нападу.

Бігль

Бігль — англійська порода мисливських собак. Ці тварини веселі, ласкаві та добрі. Найяскравіша риса характеру бігля — допитливість. Вони постійно досліджують щось нове. Пішовши за цікавим запахом, бігль може на якийсь час забути про господаря і не реагувати на його команди. Тому цих собак краще не спускати з повідця під час прогулянок.

Бігль добре ладнає з усіма членами родини. Собаки цієї породи люблять бути в сім’ї, іноді наполегливо вимагають до себе уваги. Біглі — це дуже віддана господарям порода собак.

Дресирування біглів може мати труднощі, тому що:

 • вони вперті;
 • їхня природна допитливість заважає сконцентруватися на господареві.

Охайність біглів не вимагає від господарів багато часу для догляду. Характер цих собак дозволяє утримувати їх навіть у маленькому будинку.

Вирішили завести собаку і не знаєте, якого обрати — мопса, лабрадора чи бассет-хаунда? Можливо, підкаже тест.

Найдобріші породи собак відмінно підходять як домашній собака. Вони добре ладнають із господарями та ласкаві до дітей. Поступливий характер і слухняність дозволяють людям використовувати цих собак для виконання службових обов’язків.

Дізнавайтеся про все першими

Підпишіться і дізнавайтеся про свіжі новини Казахстану, фото, відео та інші ексклюзиви.

Позначки:, , , , ,
close