Фундамент

Будівництво будь-якого будинку починається з фундаменту. Неважливо, чи йде мова про промисловому будівництві або про приватний будинок, від надійності, міцності і довговічності фундаменту завжди залежать характеристики всієї конструкції. Види фундаментів для приватного будинку бувають дуже різними, вони розрізняються за типом конструкції, за матеріалом і іншими параметрами. Нижче ми розглянемо не тільки поширені типи фундаментів, але і тонкощі їх будівництва. А замовити фундамент під ключ у Львовi можна на https://kirsland.com/fundament-pid-budynok-betonni-roboty/.

Види фундаментів для приватного будинку, їх особливості та пристрій

Основна класифікація фундаментів враховує їх конструктивні особливості. Найпопулярнішими є такі типи: стрічковий, стовпчастий, пальовий і плитний. Також можливі різні комбінації.

Стрічковий фундамент

Якщо подивитися на фото стрічкового фундаменту, то стає зрозуміло, звідки він отримав свою назву. Такий тип конструкції вдає із себе вкопані в землю стрічки, які приймають на себе основне навантаження від несучих елементів основної конструкції. Стрічки, в свою чергу, спираються на фундаментні плити. Таким чином, значна частина навантаження від стін розподіляється на велику площу.

При будівництві стрічкового фундаменту немає необхідності проводити підготовчі роботи для ґрунту, тому він хороший, якщо потрібно побудувати будівлю швидко. З іншого боку, він не розрахований на велике навантаження, тому оптимальним варіантом для використання стрічкового фундаменту є одно- або двоповерхові будинки.

Глибина закладення стрічкового фундаменту багато в чому залежить від матеріалів, з яких він виконаний, а також типу виконання, обраного при будівництві. Розрізняють два основних види стрічкової конструкції:

  • Збірний фундамент — виконується із залізобетонних блоків. Для складання потрібна спеціалізована техніка, самі ж блоки виробляються на заводі.
  • Монолітний — виготовляється відразу на будівельному майданчику (без проміжної ланки у вигляді заводу).
  • Плюси і мінуси стрічкових фундаментів, виготовлених з різних матеріалів:
  • залізобетонний стрічковий фундамент — має рівно два плюси: відносно низька вартість матеріалу і здатність витримувати великі навантаження. Якщо вам необхідно побудувати будинок з важкими несучими стінами, фундамент із залізобетону — це ваш вибір. Мінус такого варіанту — довгий час проведення будівельних робіт;
  • бутобетонний — ще один популярний і відносно недорогий тип стрічкових фундаментів. Складається з бетону, який додатково заповнюється валунами, гравієм або цегляним боєм. Також здатний витримувати великі навантаження;
  • цегляний фундамент — застосовується для будівництва будівель до п’яти поверхів і в тих випадках, коли неможливо використовувати монолітний фундамент. Як видно з назви, складається з глиняної цегли.

Корисна порада! Якщо вам потрібно зробити розрахунки стрічкового фундаменту, калькулятор для цього можна знайти в інтернеті. З його допомогою ви порахуєте витрата матеріалу, визначте глибину будівництва та інші важливі параметри.

В цілому в якості позитивних властивостей стрічкового фундаменту можна виділити його простоту в монтажі і можливість використання в якості стін для підвалу. Також даний тип фундаменту характеризується високою несучою здатністю. Мінуси стрічкової конструкції — для її будівництва вам знадобиться спеціалізована техніка, наприклад, підйомний кран, самоскид і бетонозмішувач.

Стовпчастий фундамент

Стовпчастий фундамент — це стовп, занурений в спеціально пробурену свердловину або безпосередньо в грунт. Стовпи зверху з’єднуються балками із залізобетону і розраховані на будинки з відносно невеликою вагою. Такий фундамент стане відмінним варіантом для дерев’яного будинку середніх розмірів або іншої конструкції з легких матеріалів. Хороший він і для дачних будиночків або каркасних будівель.

Стовпчасті фундаменти під приватний будинок застосовуються на стійких грунтах, для яких не характерна деформація від перепадів температур. Як і стрічкові, стовпчасті фундаменти можуть бути збірні або монолітні. Крім того, вони можуть виготовлятися з таких матеріалів:

  • цегла — використовується для підтримки будівель і споруд з цегляними стінами висотою до двох поверхів;
  • камінь — для важких будівель;
  • дерево — оптимальний варіант для дерев’яних конструкцій, наприклад, лазень або дачних будиночків;
  • армований бетон — найважчий варіант стовпчастого фундаменту, що використовується в промислових спорудах або будинках з великою вагою, які мають більше двох поверхів.

Розрахунки стовпчастого фундаменту проводяться виходячи з габаритів споруди та інших параметрів.

До переваг стовпчастого фундаменту можна віднести його відносно низьку вартість, а от негативних сторін більше. Це і невисока міцність, і можливі проблеми з будівництвом підвалу або цокольного поверху. Тому даний тип конструкції найкраще використовувати для невеликих господарських будівель, лазень, сараїв та інших споруд, які не передбачають підвалу і мають не дуже великою вагою.

Позначки:, ,
close