Шлейка для кішки: види, тонкощі вибору і правила привчання

Шлейка для кішки: види, тонкощі вибору і правила привчання - Ветеринар

Кішки вважаються грайливими тваринами, які люблять довгі прогулянки на природі. Дуже багато власників таких “пухнастиків” живуть у квартирах. Щоб захистити вихованців від втечі, вони обмежують їм доступ до самостійного виходу на вулицю.

Шлейка для кішки: види, тонкощі вибору і правила привчання - Ветеринар

Щоб кіт мав можливість пройтися, в цьому випадку застосовують спеціалізовані повідці, які можна купити в абсолютно будь-якому зоомагазині.

Що це таке і навіщо потрібен?

Шлейка або як її часто називають ще “повідець для кота” являє собою пристрій, який призначений для утримання вихованця під час його прогулянки на вулиці. Котячий повідець має такий самий вигляд, як і собачий, єдине, що його фіксують не на шиї, а між лопатками тварини. Шлейки застосовують у тому випадку, коли кішку необхідно вивести за межі будинку. Це може бути не тільки прогулянка на чистому повітрі, а й поїздка на ділянку на дачі, відвідування ветеринарної поліклініки або виставок.

Завдяки такій конструкції, вигулювати кота стає значно простіше, оскільки він тримається і щоразу контролюється. Тим більше це важливо, коли тварина проникає в незнайому обстановку і починає з переляку хвилюватися і забиратися на висоту, після цього дістати улюбленця з деревини чи іншого місця вельми важко. Плюс до всього, коти можуть у подібних ситуаціях і просто тікати, зачаївшись у тихому укритті, і їх потім не знайти.

Це ж стосується і дачних поїздок, де вільний вигул дозволяється лише через кілька днів після звикання улюбленця до нової обстановки. Щоб прискорити цей процес, господарям необхідно щодня прогулювати кота на повідку, потроху знайомлячи його з навколишньою місцевістю. До основних переваг котячих шлейок відносять:

 • можливість комфортної та безпечної прогулянки з твариною на вулиці, яка гарантує як улюбленцю, так і його власнику позитивні емоції та гарне самопочуття;
 • наявність контролю за котом, він не зможе втекти і видертися на деревину;
 • можливість регулювання відстані між твариною і її господарем;
 • полегшення дачних поїздок, виставок і до ветеринарної клініки.

Що стосується недоліків, то вони теж є.

 • Коти, побачивши шлейки, можуть хвилюватися, вириватися і ставати знервованими. Тварини намагаються різним способом звільнитися від повідця і часто завдають собі шкоди.
 • Повідець і шлейку необхідно надійно фіксувати, інакше вихованець легко вивільниться і втече. Потім знайти його буде не легко.
 • Моделі, зроблені з недорогих тканин і поганого матеріалу, швидко рвуться. Шлейки ж знаменитих брендів служать довго, але коштують недешево.
 • Не варто застосовувати ці пристрої для кошенят, яким не виповнилося 5 місяців. Їхній організм ще не пристосований до приватного виходу на вулицю і вони можуть легко “підчепити” будь-яку інфекцію.

Крім цього, експерти рекомендують відмовлятися від прогулянок на повідку в таких ситуаціях:

 • за відсутності у тварини потрібних щеплень;
 • після раніше перенесеної хвороби або своєчасного втручання;
 • у період тічки.

Перш ніж наважиться на придбання котячої шлейки з повідцем, важливо взяти до уваги і те, що багатьом улюбленцям важко підлаштовуватися до незнайомих умов, тому деяким з них протипоказані схожі прогулянки. Від них не буде нічого доброго, а стресові ситуації погано позначаться на імунній системі тварини і викличуть серцеві патології.

Не можна також брати на вулицю занадто агресивних котів, оскільки від них будуть тільки одні проблеми (бійок не вдасться уникнути). Стосується це і вихованців старше 10 років, які до цього не вигулювалися на шлейці. Їх найкраще не намагатися привчати до неї.

Шлейки завжди продаються в комплекті з повідцем. Вони складаються з 2-ух нашийників, один з яких фіксується на шиї кота, а другий на животі. Тому досить важливо під час вибору тієї чи іншої моделі дивитися на параметри тварини і купувати ту шлею, яка б не була дуже маленькою або великою. Повідець фіксується на шлейці за допомогою спеціального колечка. Його максимальна довжина досягає 2,5 м, трапляються також і моделі завдовжки 4 метри.

На даний час у продажу зустрічаються великий асортимент котячих шлейок, які відрізняються матеріалом виготовлення. Дуже часто цей атрибут представлений зі щільної тканини і брезенту, але найкраще коли шлейка шкіряна. Крім цього, вироби можуть відрізнятися кольором і варіантами декору, великою популярністю користуються моделі, прикрашені нашивками і стразами. Для участі на виставках господарі вихованців, в основному, купують оригінальні шлейки. Для звичайних же прогулянок можна віддавати перевагу більш недорогим варіантам.

До досить популярних видів шлейок відносять такі.

 • Шлейки-комбінезони . Вони є універсальними, оскільки дають змогу додатково захищати кота від холоду і забруднень. На спинці аксесуара розміщено кільце, за допомогою якого можна кріпити повідець. Завдяки розкішному вибору кольорів і дизайну шлейки-комбінезони легко обираються на найрізноманітніші смаки.
 • Шлейки у формі жилетки. Схожі моделі обладнані елементами кріплення, до яких можна швидко приєднувати повідець. Вони надійні в експлуатації, але не підійдуть для літа, оскільки улюбленцеві в них буде спекотно. Плюс до всього, більшість фахівців вважають, що такі жилетки обмежують свободу пересування кішки.
 • Повідець-нашийник. Він прекрасно підійде для поступливих і спокійних котів. Щоб улюбленець відчував себе в ньому комфортно, необхідно правильно підбирати розміри. Шлейка не повинна вільно бовтатися на шиї або передавлювати її. Великою популярністю користуються аксесуари цього виду у вигляді вісімки. Вироби складаються з 2-ох між собою закріплених петель, одна з яких одягається на шию улюбленцю, а друга по передні лапи на корпус.

Місце з’єднання петель припадає на спину (між лопатками), до нього фіксується кільце для під’єднання повідця. Петлі мають зручне регулювання, яке виконується за допомогою спеціалізованих застібок. Це дає можливість підганяти розміри шлейки під конкретні розміри кота.

Аналогічна модель має одну основну перевагу — абсолютно виключає можливість удушення улюбленця. Крім цього, виріб відрізняється невеликою ціною і малою вагою, тварини з нього не вислизають.

Зустрічаються також у продажу і повідці-нашийники у вигляді літери V . Вони схожі на звичайні шлейки, одне, що ремінці між собою з’єднуються під грудьми.

Як підібрати?

Підбирати прогулянкову шлею для кішки необхідно керуючись не тільки власними уподобаннями, а й враховувати те, щоб аксесуар був зручним і безпечним для тварини. Якщо вибрати поганої якості або виріб, що не відповідає габаритам вихованця, то він може швидко порватися. Тому в плані вибору жилетки або шлейки потрібно дивитися на такі показники.

 • Розміри кота. Зняти мірки з тварини необхідно завчасно. Зазвичай виміряється обхват грудей (за передніми лапами).
 • Матеріал. Шлейки мають бути зроблені зі щільного, але не грубого матеріалу. Плюс до всього, аксесуар повинен легко відпиратися. Хорошим вибором є вироби з нейлону, вони не натирають кішці тіло і добре прилягають. Нейлонові шлейки дають змогу надійно фіксувати тварину і підходять як для занадто активних, так і молодих вихованців. Котам у віці можна купувати аксесуари з бавовни, оскільки під час прогулянок вони не проявляють велику активність. Для “пухнастиків”, у яких чутлива шкіра, підійдуть шлейки на флісовій або підкладці на повстяній основі.

Що стосується красивих шкіряних шлейок, то вони коштують недешево і непридатні для улюбленців, адже можуть натирати шию, а ще вони занадто великі та важкі.

 • Розміри повідця. Найкраще купувати повідець шириною до 15 мм і довжиною не менше 2 метрів. Він повинен легко відстібатися. Зазвичай всі ці параметри вказуються на упаковці виробу.

Наприклад, якщо час купівлі припадає на весну або літо, то найкраще віддавати перевагу шлейкам з ремінців. Добре також підійдуть моделі у вигляді жилеток, зроблені з сітчастої прозорої тканини. У них кішкам буде комфортно і нежарко. Для зими необхідно купувати моделі комбінезони, вони не тільки вбережуть прогулянку, а й захищатимуть вихованця від холоду.

Як правильно зібрати і одягнути?

Щойно котяча шлейка куплена, залишиться найголовніше — правильно її зібрати й одягнути на кішку.

Відразу ж необхідно сказати, що без звички вихованець перший час буде по-всякому чинити опір і не захоче одягати цей атрибут, тому господарям доведеться запастися терпінням, і все точно вийде.

Збирається шлейка з повідцем згідно з приписами інструкції, яка додається до виробу. Одягати шлею на кота слід крок за кроком, дотримуючись таких рекомендацій.

 • Перш за все виріб необхідно покласти поруч з улюбленцем. Він його понюхає, ретельно вивчить і переконається в тому, що невідома річ не заподіє йому шкоди. Добре, якщо вихованець якийсь час пограє зі шлеєю.
 • Потім “пухнастика” потрібно взяти на руки, заспокоїти, погладити і ласкаво поговорити з ним, після цього можна починати одягати виріб. Спочатку слід накинути на шию одну з петель (карабіном догори), а в другу петлю акуратно просунути лапки кота. На випадок, коли куплена модель із застібкою, лапи вихованця потрібно по черзі вкласти в петлі, налаштувати ремінець під животом і закріпити на спині застібку.

Важливо переконатися в тому, що все застебнуто надійно і не перекручено. Крім цього, необхідно упевнитися, що аксесуар не тисне на шкіру улюбленця, якщо знадобиться додатково виконується регулювання на ремінцях.

 • Закінчується процес пристібанням повідця до кільця, після цього сміливо можна вирушити на прогулянку.

Як привчити кішку?

Вибір і придбання котячої шлейки вважається тільки першим кроком до виконання спільних прогулянок. Головною перешкодою до цього може послужити привчання кота до повідця, що дуже складно і не дуже швидко. Прискорити цей процес допоможе поступова адаптація тварини до “нововведення”. Для цього необхідно все зробити, щоб вихованець сприйняв це як гру і не нервував. Добре буде, якщо починати привчати кота до шлейки з молодого віку, тоді витрачено буде менше зусиль і часу, а тварина не отримає стрес.

Якщо у власників немає досвіду в навчанні кішки до повідця, то експерти радять дотримуватися таких рекомендацій.

 • Перші кілька днів необхідно просто класти шлейку з повідцем поруч із твариною, це дасть можливість кішці познайомиться з предметом і звикнути до нього. Плюс до всього, виріб просочиться запахом вихованця і не здасться йому небезпечним.
 • Потім можна починати одягати на кота шлею. При цьому якщо він буде вириватися і нервувати, то його необхідно відволікти іграшкою, ласощами або ж просто погладити. Аналогічну операцію необхідно повторити щодня, виділяючи для неї дуже мало часу. Щойно кіт безболісно звикне до шлейки, то до неї можна закріпити повідець.
 • Починати прогулянки на повідку найкраще в затишній обстановці. Вихованця не можна тягнути на всі боки. Господарям варто запастися терпінням і дати час коту на звикання до нового почуття. Якщо ж регулярно тягнути повідець, вихованець просто ляже на підлогу і не захоче рухатися.
 • Коли прогулянки по дому пройшли успішно, з кішкою можна йти на вулицю. Спочатку вибирають безлюдне місце, до якого кота необхідно доставити в кошику або переносці. Щойно до місця прогулянки господар із кішкою прийшов, відкривають переноску і чекають, поки вихованець самостійно не вибереться з неї. Улюбленець сам підбере місце для власних прогулянок, власнику ж необхідно просто слідувати за ним.
 • Оскільки на вулиці можуть траплятися різні ситуації, на нашийник кота рекомендується одягнути кулон із вмістом інформації про контактні дані господаря та адресу проживання тварини. Якщо воно загубиться, то пошуки пройдуть швидше.
 • Не можна вирушити на прогулянку з кошенятами, вік яких менше 6 місяців. У малюків ще поганий імунітет, на вулиці вони можуть швидко підхопити інфекцію. Це ж стосується і кішок у віці, які ніколи в житті не бачили повідця. Необхідно відмовитися від прогулянок із твариною, у якої післяпологовий або період після операції. Не варто брати з собою на вулицю улюбленців із боягузливим і агресивним характером.
 • Щойно пройшла прогулянка в безлюдних місцях, можна з улюбленцем потроху вирушити в сквери і парки. Спочатку його необхідно тримати на руках, потім акуратно опускати на землю і стежити за поведінкою. Якщо кіт поводитиметься зі страхом і з побоюванням, не переживайте, це нормально. Вихованцеві потрібен час на звикання до нової місцевості.
 • Не можна під час прогулянок силою примушувати тварину йти, господар повинен тільки ходити слідом. Слід погодитися з тим фактом, що не господар, а вихованець його вигулює. По закінченню певного часу ж ситуація зміниться на краще, а прогулянки на чистому повітрі перетворяться на справжнє задоволення.

У наступному відео ви можете ознайомитися з тим, як правильно надіти і привчити кішку до шлейки.

Позначки:, , , , , , , ,
close