Лікування раку молочної залози

Лікування раку молочної залози

Рак молочної залози – це онкологічне захворювання, що виникає в результаті безконтрольного поділу атипових клітин в органі. Воно виснажує організм та отруює його продуктами свої життєдіяльності, що в результаті може призвести до смерті пацієнта. Без лікування пухлина дуже швидко дає метастази, що погіршує прогноз для жінки. Тому дуже важливо своєчасно розпочати терапію, яка включає комплекс різних методів протипухлинного лікування (хірургічна операція, променева, хіміо-, імунна терапія).

Детальніше про курс лікування раку молочної залози та використовувати методики читайте на сторінці https://www.clinic-target.com/uk/lechenie-raka-molochnoj-zhelezy-gormonalnoj-terapiej/. Терапія залежить від типу пухлини та стадії її розвитку.

Хірургічне лікування раку грудей

В залежності від того, який розмір має пухлина та який об’єм тканин необхідно видалити, виділяють декілька видів хірургічного лікування раку молочної залози:

  1. Органозберігаюча операція. Можлива на початкових стадіях розвитку захворювання. До таких втручань відносять квадрантектомію та секторальну резекцію.
  2. Мастектомія. Більше радикальне хірургічне втручання, яке призначається на пізніх стадіях розвитку раку молочної залози. В такому випадку уражена залоза видаляється повністю.

Якщо пацієнтці виконувалась радикальна мастектомія, через 6-12 місяців додатково може проводитись протезування.

Променева терапія

Метод лікування базується на використанні радіаційного опромінення. Процедуру можуть призначати в таких випадках:

  • після проведення органозберігаючої операції для попередження рецидиву;
  • після мастектомії, якщо розмір пухлини не перевищував 5 см та якщо пухлина встигла розповсюдитися на сусідні тканини й лімфатичні вузли;
  • при наявності метастазів у головному мозку чи кістках.

Хіміотерапія

Методика полягає у використанні протиракових препаратів, які можуть прийматися перорально або вводитися внутрішньовенно. Потрапляючи в організм, ліки з кров’ю розносяться по організму, знищуючи атипові клітини. Хіміотерапію при раку молочної залози можуть призначати в таких випадках:

  • після проведення операції для знищення залишку ракових клітин, які могли залишитися в організмі;
  • перед проведенням хірургічної операції для зменшення розміру новоутворення;
  • на пізніх стадіях хвороби з метою покращення якості життя пацієнта.

Хіміотерапія є ефективною при агресивному перебігу раку молочної залози у молодих пацієнток. Сучасні методики лікування базуються на використанні препаратів, які підбираються індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням генотипу пухлини.

Гормональна терапія

Такий вид лікування вибирають у разі діагностування гормонозалежної пухлини. Терапія направлена на зменшення синтезу гормонів (прогестерону та естрогену), які безпосередньо впливають на появу та ріст новоутворення, в результаті чого воно розпадається.

Але самостійно такі препарати зазвичай не використовуються. Виключенням можуть бути випадки лікування літніх пацієнтів з неінвазивною формою раку. Обираючи препарат, лікар бере до уваги тривалість менопаузи, протипоказання, наявність рецепторів пухлини. Додатково пацієнтці може призначатися видалення яєчників.

Таргетна терапія

Такий вид лікування передбачає прийом препаратів, які здатні блокувати білки, що стимулюють ріст новоутворення. Після проходження таргетної терапії пухлина гине. Метод є ефективним лише при наявності мутацій у клітинах.

Імунотерапія

Лікування направлене на активізацію роботи власного імунітету пацієнта. Це дає йому змогу самостійно боротися та знищити злоякісну пухлину.

В Києві діагностика та лікування раку молочної залози проводиться в клініці Таргет https://www.clinic-target.com/uk/. Онкологи центру мають великий досвід та використовують сучасні методики, що гарантує успішну боротьбу з онкологією.

Позначки:, , , , , , ,
close