Великі картини, які відомі в усьому світі

Найвидатніші твори живопису відомі всьому світу. Картини Леонардо да Вінчі, Вермеєра і Рембрандта приваблюють мільйони туристів щороку. Завдяки масовій культурі та інтернету практично кожен впізнає «Крик», «Сталість пам’яті», «Мати Вістлера» та інші шедеври.

Які є відомі картини зарубіжних художників? Серед найбільш упізнаваних картин сучасності «Мона Ліза» Леонардо да Вінчі, «Крик» Едварда Мунка, «Зоряна ніч» Вінсента Ван Гога, «Дівчина з перловою сережкою» Яна Вермеєра, «Народження Венери» Сандро Боттічеллі, «Американська готика» Гранта Вуда, «Поцілунок» Густава Клімта, «Нічна варта» Рембрандта, «Сталість пам’яті» Сальвадора Далі і «Мати Вістлера» Джеймса Вістлера.

«Мона Ліза»

Яка картина найвідоміша у світі? Найвпізнаванішою картиною у світі стала картина Леонардо да Вінчі «Мона Ліза». На думку інтернет-галереї ATX Fine Arts, вона очолює світовий топ впізнаваності шедеврів живопису.

Портрет, імовірно Лізи Герардіні, був написаний між 1503 і 1519 роками. Нині помилуватися картиною можна в паризькому Луврі. За статистикою Google Arts & Culture, картину щорічно приїжджають подивитися близько 10 млн туристів.

Впізнаваністю картина зобов’язана не тільки загадковій посмішці «Джоконди», а й своїй історії. У 1911 році полотно викрав з музею італійський художник Вінченцо Перуджой, а повернули на своє законне місце шедевр тільки 1914 року. Новий підйом інтересу до «Мони Лізи» стався після виходу в світ роману Дена Брауна «Код да Вінчі».

«Крик»

«Крик» Едварда Мунка — одна з найбільш упізнаваних картин сучасності. На думку сайту-оглядача Artst, «Крик» посідає друге місце в рейтингу впізнаваності. Цікаво, що існує не одна, а ціла серія картин, створених Мунком у проміжку між 1893 і 1910 роками.

На картині зображена фігура людини, яка видає відчайдушний крик. Ікона експресіонізму була створена під впливом незвичайного криваво-червоного заходу сонця. Нині кричуща фігура Мунка стала самостійним образом. Їй присвячений смайл (емодзі), нею натхненна відома маска з фільму жахів «Крик», відсилання до картини є і у фільмі «Сам удома».

«Зоряна ніч»

«Зоряна ніч» — картина нідерландського художника Вінсента Ван Гога. Написана 1889 року. На картині зображено краєвид із вікна на досвітнє небо і вигадане село в Провансі.

Вікно, з якого відкривається нічне небо, знаходилося в спальні лікарні для душевнохворих. Ван Гог опинився там 1889 року, після того як втратив частину вуха. За словами Нью-Йоркського музею сучасних мистецтв, де зараз виставляють «Зоряну ніч», художник привніс у картину багато чого від себе. Хоча на нічному небі чітко вгадується Місяць (праворуч) і Венера (ліворуч), Ван Гог дещо змінив конфігурацію небесних світил, додав їм сильного світіння.

«Дівчина з перловою сережкою»

Полотно створив нідерландський художник Ян Вермеєр. Достеменно невідомо, коли була написана ця картина, експерти гаазького музею Мауріцхойс датують її 1665 роком. Щорічно до Гааги побачити своїми очима шедевр приїжджає близько 1,5 млн туристів.

Вважається, що сережка дівчини насправді штучна, оскільки таких великих перлів у світі не існує. Крім того, картину написано дуже дорогими фарбами, які коштували дорожче за золото. За даними Мауріцхёйс, ультрамариновий колір вийшов завдяки використанню пігменту, видобутого з дорогоцінних каменів.

«Народження Венери»

Які картини належать до шедеврів живопису? «Народження Венери» Сандро Боттічеллі — один із найпомітніших шедеврів живопису епохи Відродження, поряд із «Джокондою» Леонардо да Вінчі, «Сикстинською Мадонною» Рафаеля Санті та «Успінням Діви Марії» Тиціана.

На картині зображено міфологічний сюжет народження Венери (Афродіти), яка пливе морем на мушлі до берега. Крім самої богині кохання і краси, в лівій частині картини зображений бог західного вітру Зефір з дружиною Хлоридою (Флорою), а на березі Венеру очікує одна з грацій.

«Американська готика»

«Американська готика» — картина американського художника Гранта Вуда. Була написана 1930 року. Нині експонується в Чиказькому інституті мистецтв. На картині зображено американського фермера з вилами та його доньку. Основною загадкою картини залишається питання про те, прославляв чи висміював Вуд буденну картину сільської місцевості США.

За словами Королівської академії мистецтв, картина Вуда — найбільш пародійована картина у світі. У безлічі серйозних або саркастичних копій «Американської готики» місце загадкових американських фермерів посідала Кім Кардаш’ян, Дональд Трамп і навіть вигаданий герой «Зоряних воєн» Чубакка.

«Поцілунок»

«Поцілунок» — картина австрійського художника Густава Клімта. Була написана в 1908-1909 роках, знаходиться в галереї Бельведер у Відні. Картина зображує чоловіка і жінку, які злилися в обіймах на краю квіткового лугу. Картина стала іконою модерну, а в епоху постмодернізму — символом кохання.

Світової популярності картина «Поцілунок» набула завдяки широкому репродукуванню. Згодом «Поцілунок» став частиною процесу «клімтизації», коли мистецтво перетворюється на торгову марку: картину можна було побачити навіть на одязі для собак.

«Нічний дозор»

«Нічна варта» — одна з найбільш упізнаваних картин Рембрандта. Справжня назва — «Виступ стрілецької роти капітана Франса Баннінга Кока і лейтенанта Віллема ван Рейтенбюрга». Написана була на замовлення 1642 року. У картини великі розміри (3,8х4,5 м), тому зараз вона експонується в амстердамському художньому музеї Рейксмюсеум в окремій залі.

На картині зображені замовники картини — 34 стрільці цивільного ополчення Нідерландів. Розділивши між собою плату порівну, вони заплатили художнику величезну суму 1600 гульденів. Хоча Рембрандт зобразив на картинах ще шість рот, саме стрілецька рота капітана Франса Баннінга Кока здобула світову популярність.

«Сталість пам’яті»

«Сталість пам’яті» — одна з найбільш упізнаваних картин іспанського художника Сальвадора Далі. Написана 1931 року. Побачити її можна в Нью-Йоркському музеї сучасного мистецтва. Картина відома також під безліччю інших назв: «Перебіг часу», «Час, що витікає», «М’який годинник».

На думку намалювати годинник м’яким, розталим Далі наштовхнув зовнішній вигляд сиру камамбер. Цю невелику картину (24х33 см) написали всього за кілька годин, і вона потрапила в десятку найбільш упізнаваних картин у світі.

«Мати Вістлера»

«Аранжування в сірому і чорному, № 1: портрет матері», більш відома як «Мати Вістлера», — найбільш впізнавана картина американського художника Джеймса Вістлера. Маргарет Макдональд назвала полотно американською іконою.

Спочатку картину холодно сприйняли публіка і критики, оскільки вона різко контрастувала з модними на той час яскравими кольорами. Однак за часів Великої депресії її визнали зразком материнства і оцінили в мільйон доларів. Полотно відоме широким масам завдяки появі в мультфільмі «Сімпсони», а також фільмі «Містер Бін».

Заради найвпізнаваніших картин світу туристи готові подолати тисячі кілометрів і вистояти величезні черги до музею. Вони досі привертають уми і серця любителів мистецтва. Поширення зображень картин в інтернеті тільки посилило їхню популярність, породивши безліч пародій і відсилань, ще більше підігріло інтерес до шедеврів.

Унікальна добірка новин від нашої редакції

Позначки:, , , , , ,
close