Великі жінки світу, які залишили яскравий слід в історії

Хто належить до великих жінок світу? Серед великих жінок світу цариця Томіріс, Клеопатра, Марія Склодовська-Кюрі, мати Тереза, Коко Шанель.

Військові подвиги цариці Томіріс, володарки племен саків і массагетів, що жили на території сучасного Казахстану в VI ст. до н. е., були оспівані Геродотом. Перський цар Кір II захотів отримати землі саків і массагетів, одружившись з Томіріс, зазначає єгиптолог Ревекка Рубінштейн. Відмова цариці розгнівала Кіра, і він пішов на неї війною. Томіріс вдалося об’єднати племена і розгромити численну армію персів. Народ залишився вільним і незалежним на своїй землі.

Клеопатра

Клеопатра — остання цариця стародавнього Єгипту з Македонської династії. Ця відома жінка стала об’єктом натхнення для поетів, художників, режисерів.

Всупереч існуючій думці, цариця не була красунею. Реконструкція погруддя з Шершел I ст. до н. е. дає право стверджувати, що вона була невисокого зросту, кремезна, з великим носом і тонкими губами. Але Клеопатра легко підкорювала чоловіків харизмою та ерудицією: вона володіла основами логіки, математики, грала на різних інструментах і знала вісім мов. Найвідоміші її шанувальники — полководці Юлій Цезар і Марк Антоній.

Марія Склодовська-Кюрі

Марія Склодовська-Кюрі — вчена-експериментаторка, педагог. Вона стала першою жінкою, удостоєною 1903 року Нобелівської премії в галузі фізики, і першою та єдиною людиною в історії, яка здобула цю премію двічі у двох різних науках (у 1911-му — в галузі хімії). Вона була першою жінкою-викладачем Сорбонни.

Дослідження Марія проводила разом із чоловіком П’єром Кюрі. Вони виявили радіоактивність і ввели цей термін, пише історик науки Наомі Пасачофф. Відкрили радій і полоній. Вплив радіоактивності на людський організм подружжя перевіряло на собі. Марія продовжила дослідження і після трагічної загибелі чоловіка.

Мати Тереза

Свята Тереза Калькуттська, відома в усьому світі як мати Тереза, — католицька черниця, яка заснувала жіночу чернечу конгрегацію сестер милосердя. Місіонерки займалися створенням шкіл, притулків, лікарень для бідних і тяжкохворих на кошти від пожертвувань. У 1996 році конгрегація мала 400 відділень у 111 країнах світу.

1979 року мати Тереза отримала Нобелівську премію миру. Після смерті католицька церква зарахувала її до лику святих (2016).

Коко Шанель

Всесвітньо відома модельєрка і засновниця модного дому Chanel кардинально змінила стиль жіночого одягу. Вона спростила його, замінивши корсетний силует на розкішну простоту і запозичивши деякі елементи з чоловічого гардероба. Шанель прагнула до зручності гардероба, але водночас до елегантності та вишуканості. Вона запропонувала жінкам приталений жакет і маленьку чорну сукню, що позбавляє модниць від нескінченних перевдягань. Ридикюль змінила сумочка на ланцюжку. Завершальний штрих — парфумерний бестселер XX століття «Chanel No. 5».

Коко Шанель одягала відомих жінок, а тепер за її канонами одягаються жінки всього світу. Вона єдина людина зі світу моди, включена журналом Time до списку найвпливовіших людей XX століття.

Мерилін Монро

Кого можна назвати великими жінками сучасності? Такими визнані Мерилін Монро, принцеса Діана, королева Єлизавета, Бібігуль Тулегенова, Опра Вінфрі.

Актриса Мерилін Монро — культовий образ світової культури, символ сексуальності та жіночої чарівності. Фільми з її участю принесли в прокаті понад $200 млн. За фільм «У джазі тільки дівчата» Мерилін була удостоєна премії «Золотий глобус» за найкращу жіночу роль.

Її обожнювали чоловіки. У 1962 році вона особисто вітала президента Джона Кеннеді піснею «Happy Birthday, Mr. President».

Діана, принцеса Уельська

Діана, перша дружина принца Чарльза, який став королем Карлом III 2022 року, заслужила всенародну любов і прізвисько Королева людських сердець. Вона закохувала в себе завдяки сміливості, відкритості та доброму серцю. Діана заснувала фонд допомоги хворим на СНІД, підтримувала онкохворих дітей, відвідувала притулки та центри для бездомних. Часто її супроводжували сини Вільям і Гаррі, вона хотіла прищепити їм почуття співчуття.

Шлюб із Чарльзом був нещасливим, і вона не приховувала цього всупереч традиціям британської монархії. Любов народу — плата за чесність і відкритість. Діана була народною принцесою.

Королева Єлизавета

Елізабет Александра Мері Віндзор була коронована 2 червня 1952 року і стала найдовше правлячим монархом — 70 років. Однією з головних заслуг королеви називають збереження британської монархії, пише Ганна Писаревська у статті «Єлизавета як національний представник Великої Британії».

Вона була активна і діяльна, не погоджуючись із формальністю свого становища. Єлизавета користувалася авторитетом у глав держав і була впливовою політичною особою. З її згоди багато колоній Великої Британії стали незалежними. Крім цього, вона займалася благодійністю. Єлизавета була символом сталості в усьому, вона жінка-епоха.

Бібігуль Тулегенова

Бібігуль Тулегенова — казахська оперна співачка, володарка колоратурного сопрано, жінка-легенда. Бібігуль — володарка звання «Народний артист СРСР». Вона була останньою в історії СРСР, кого удостоїли звання Герой Соціалістичної Праці. Її називають «казахським солов’єм». Вона виступала скрізь: у полі, сільських клубах, на фермах, військових частинах.

Після закінчення консерваторії в Алма-Аті Бібігуль стала солісткою Державного академічного театру опери та балету ім. Абая. З 1956 року — солістка Казахського академічного оркестру народних інструментів ім. Курмангази. ЮНЕСКО включила її до двадцятки видатних жінок XX століття.

Хоч і не здобули світової популярності, але прославили Казахстан також такі жінки, як старша султанша Айганим, художниця Айша Галімбаєва, поетеса Шолпан Іманбаєва, оперна співачка Куляш Байсеітова та інші.

Опра Вінфрі

Опра Вінфрі — американська актриса, телеведуча, письменник. Вона перша темношкіра жінка-мільярдер в історії. У неї своя кіностудія, сайт Oprah.com, журнал O, The Oprah Magazine, радіомережа і кабельний телеканал OWN: The Oprah Winfrey Network. 2021 року журнал Forbes оцінив статки Опри Вінфрі у $2,6 млрд.

Перший і найуспішніший проєкт Опри — програма «Шоу Опри Вінфрі» (1986-2010), завдяки якій вона стала багатою і знаменитою. Сценарист і продюсер Брайан Грейзер вважає, що Опра володіє унікальним талантом спілкування. Її погляд, пройнятий емпатією, роззброює будь-якого співрозмовника, і він поділиться найпотаємнішим.

Відомі жінки світу демонструють розум, талант, красу та неординарність. Їхні видатні досягнення в різних сферах життя залишили незабутній слід в історії людства та в душах людей.

Позначки:, , , , , , , ,
close