Жанар Хамітова: історія життя і творчості

Жанар Хамітова — казахстанська співачка, якій вже в юності вдалося здобути славу. Вона випускала хіти, співпрацювала з популярними артистами. Але в 30 років доля артистки обірвалася. Розповімо, що відбувалося в житті Жанар за кадром і як розвивалася її кар’єра.

Біографія співачки

Жанар Хамітова народилася 1989 року, дитинство провела в Караганді. Дівчина не любила згадувати дитячі роки, скаржилася, як і багато підлітків, на нерозуміння батьків. Жанар з ранніх років захоплювалася музикою, любила співати.

У 2005 році Хамітова вирішила заявити про свій талант. Вона вирушила в Алмати, щоб узяти участь у кастингу популярного проекту «Суперстар KZ».

Дівчина успішно пройшла проби, але рідні не відразу дізналися про це. Тільки в січні 2006-го, під час прямої трансляції півфіналу шоу на телебаченні, вся країна переконалася в здібностях Жанар.

Коли проект завершився, Хамітова стала справжньою зіркою. Вона виступала на сцені, будувала кар’єру співачки, про яку так давно мріяла. З’явилися й залицяльники.

Так, після шоу у Жанар зав’язалися романтичні стосунки з колегою по сцені Нуржаном Керменбаєвим, з яким дівчина співала дуетом. Публіка спостерігала за виступами гурту, слухала зворушливі композиції і вважала артистів ідеальною парою.

Але незабаром Хамітова покинула дует. Через роки співачка розповіла, що вони з Нуржаном — різні люди, а їхні стосунки були захопленням юності.

Життя співачки круто змінилося після однієї зустрічі. Одного разу їй надійшов дзвінок від шанувальника: чоловік запросив дівчину в ресторан Алмати, де грала жива музика. Він зізнався, що бачив кліпи Хамітової, закохався в неї з першого погляду і одразу ж став шукати її номер телефону. Після вечері шанувальник покликав співачку заміж.

Жанар згадувала, що спочатку сприйняла пропозицію як жарт, але залицяльник був налаштований серйозно. Дівчина, не роздумуючи, погодилася. Співачці й самій хотілося змін у житті, а романтична обстановка підштовхнула її до спонтанного рішення.

Протягом двох годин молодята влаштували нікях і розписалися в РАГСі. Ні швидкий розвиток подій, ні 12-річна різниця у віці не бентежили закоханих.

Заради сім’ї Жанар кинула кар’єру: співачка пішла зі сцени на довгих десять років. Новоспечений чоловік був освіченим, із заможної сім’ї, тому сам забезпечив безбідне існування дружини.

Після весілля пара шукала місце, де їм обом буде комфортно жити:

 • три роки жили в Амстердамі;
 • шість років — в Алмати;
 • потім перебралися до Туреччини.

У шлюбі народилися двоє синів. Чоловік дуже любив Жанар, але часто ревнував. Незабаром у стосунках стало багато конфліктів. Дійшло до того, що 2018 року співачка пішла від чоловіка, залишивши йому дітей.

Хамітова важко переживала розлучення і розставання з синами. Щоб хоч якось вижити в чужій країні, вона бралася за будь-яку роботу.

У 2019-му дівчина вирішила повернутися на батьківщину. Приїхавши до Казахстану, влаштувалася на роботу в ресторан. Хотіла бути офіціанткою, але її часто впізнавали шанувальники, а друзі, побачивши, засуджували. Тоді Жанар перейшла на кухню і мила посуд за копійки.

Про непросте становище Хамітової дізналася продюсерка Сіві Махмуді і взяла її під своє крило. Музична кар’єра співачки могла отримати новий виток. Але у вересні 2019 року співачки не стало. Одна з версій її смерті — проблеми з серцем. На той момент Жанар було всього 30 років.

Кар’єра і творчість

Зірка Жанар запалилася на проєкті «Суперстар KZ», і після цього кар’єра співачки стала стрімко розвиватися. Спочатку вона потрапила до дівочого квартету «China Town». Крім Хамітової, до колективу увійшли й інші учасниці шоу:

 • Анастасія Усова;
 • Динара Коскельдієва;
 • Алтинай Сапаргалієва.

Група записала кілька запальних пісень, знімала кліпи. Популярність дівчат зростала. Самі артистки почувалися не в своїй тарілці. Як зізналася пізніше одна з учасниць Алтинай Сапаргалієва, їм не давали жодної творчої свободи. За контрактом дівчата були змушені співати, одягатися і поводитися так, як веліли продюсери.

Жанар стала першою, хто покинув колектив. В її кар’єрі почався новий етап — дует «Арнау» зі співаком Нуржаном Керменбаєвим, відомим під псевдонімом Капкарашка. Тандем проіснував менше року: Хамітову замінила інша співачка. Однак шанувальники ще довго слухали романтичні треки за участю Жанар:

 • «Сенен баска»;
 • «Келші жаным».

Заради сім’ї та дітей співачка залишила сцену. Дівчина була впевнена, що кар’єра її більше не цікавить. Вона хотіла присвятити себе рідним, створювати затишок у спільному домі. Однак важкий розрив із чоловіком змусив її повернутися в шоу-бізнес і все почати заново.

Коли громадськість дізналася про долю Жанар, першою на допомогу прийшла співачка та продюсерка Сіві Махмуді. Вона допомогла Хамітовій записати кілька пісень:

 • «Онермен гулденемін»;
 • «Алдадин ба»;
 • «Сен».

Крім того, Жанар випускала треки в дуеті з іншими популярними артистами:

 • Маралбеком Бітеновим — «Коштаспайикши»;
 • Рисбеком Аташем — «Куннен кунге» (також вийшов кліп на пісню за участю співачки)
 • Сіві Махмуді — «Неге ундемедін»;
 • Абу-Кайєм — «Армандаймин».

Останній дуже тепло відгукувався про співачку. Його, як і шанувальників Жанар, вразила її смерть.

Доля Жанар Хамітової була непростою і обірвалася занадто рано. Колеги згадують про неї як про світлу і добру людину. Однак співачка встигла здійснити свою мрію про сцену і залишила слід у музичній історії Казахстану.

Позначки:, , , , ,
close