6 причин виникнення у собаки проносу з кров’ю

У домашніх собак досить ніжна система травлення, чуйна до найрізноманітніших речовин, що потрапляють в організм. Своєрідна реакція може з’явитися на потрапляння їжі поганої якості, різка зміна корму або проковтування сторонніх предметів. Реакція організму вимальовується як виверженням шлункового вмісту, так і розладом стільця.

Буває, що у вихованця виникає пронос з кров’ю. Подібний стан з’являється в результаті ряду причин і будь-який господар зобов’язаний знати, що може послужити цьому провокуючим аргументом. Важливо не пропустити появу перших ознак, щоб вчасно звернутися за допомогою до ветеринарного професіонала. Це дозволить знайти точну причину проносу з кров’ю і призначити максимально відповідне лікування.

Перша причина-глисти

Серед причин, що провокують появу проносу з домішками крові, значаться гельмінтози. Інфікування глистами, при відсутності постійної протипаразитарної обробки, сильно порушує роботу організму, підриваючи здоров’я собаки. Одним із симптомів гельмінтозу, вважається зміна відтінку мас калу. Пронос може бути з домішками крові або ж відтінку чорного. В цьому періоді нематоди, які вразили тонкий відділ кишечника, активно вражають слизові, харчуючись кров’ю власного господаря. Крім розлади стільця, у собаки, зараженої глистами, з’являються:

 • дискомфорт;
 • сверблячка в області заднього проходу;
 • зникнення апетиту;
 • млявість і байдужість;
 • швидка втрата маси тіла.

Друга причина-гастроентерити

Впливати на зміни стільця здатні і запальні процеси в травній системі. Основою кривавого проносу у домашньої собаки, як правило виступає розвиток геморагічного гастроентериту. Спровокувати захворювання в області шлунка і кишечника, здатні різні фактори, починаючи від поганої їжі або кормів до потрапляння в кишечник сторонніх предметів.

Дуже часто гастроентерити розвиваються на тлі отруєнь небезпечними речовинами, характеризуючись проносом з домішками крові. Даний ознака вказує на ураження слизових оболонок кишкового тракту. При сильних кровотечах з каловими масами або ж без них, потрібно негайно відвезти тварину до ветеринарної клініки. Основою подібного ознаки як правило виступає розрив стінок кишечника. Відсутність своєчасної професійної допомоги незмінно призводить до смертельного результату улюбленця.

Третя причина-парвовірусний ентерит та інші інфекції

Запальні процеси в травному тракті бувають як неінфекційної, так і інфекційної етіології. Найбільш небезпечним для собак, вважається парвовірусний ентерит, що провокується вірусом. Померти якщо Лікування Немає може не тільки маленьке цуценя, в силу особливостей власного організму, так і доросла собака.

В основному, парвовірусний ентерит розвивається активно, виявляючись яскравою клінічною картиною, тому упустити початок захворювання навряд чи вийде. Крім проносу з кров’ю, у собаки при інфікуванні парвовірусним ентеритом, з’являються:

  ;

 • ознаки інтоксикації організму; ;
 • смердючі маси Кала;.

Четверта причина-геморой

Вважається, що геморой, переважно людська хвороба. Однак господарям домашніх собак, необхідно не забувати про те, що даний недуги властивий і їх улюбленцям. Геморой собою являє патологію, що відрізняється розширенням вен, що знаходяться в області ректального отвору і прямої кишки. Патологічний процес призводить до постійних дискомфортних відчуттів і хворобливих дефекацій. Освіта геморойних шишок призводить до кровотеч, від самих несуттєвих, до значних. Головними причинами розвитку геморою, що виявляється проносом або звичайної дефекацією з кров’ю, вважаються:

 • надмірна вага або ожиріння вихованця;
 • порушення режиму харчування-дуже велика кількість їжі, великий відсоток жирності або грубих, твердих елементів (ось чому не рекомендується собакам часто давати кістки);
 • брак рідини в раціоні і сухість мас калу на виході;
 • порушення в роботі травного тракту.

Геморой у собаки може бути внутрішнім або зовнішнім. При внутрішньої патології, помітити зорові зміни можливим не представляється без відвідування ветлікаря. Зовнішній тип геморою, володар може помітити у власного вихованця в побутових умовах. Так, область ректального отвору виглядає набряклою, припухлою і злегка випирає. Маси Кала при геморої можуть бути з крапельками або прожілінамі крові. При великій кількості крові в фекаліях вихованця, слід бити на сполох. Це вказує на можливе внутрішньо кровотеча.

П’ята причина-отруєння

Інтоксикація організму, в основному, вимальовується нападами нудоти, блювоти і порушенням координації. Дуже часто подібний стан супроводжується млявістю. Але в більшості випадків, токсичні речовини в організмі, наприклад кумарин або інандіон, при попаданні в організм не відразу показують власну дію. Речовини, які входять до складу щурячої отрути, провокують внутрішні кровотечі. У тварини може з’явитися не тільки пронос, але і блювота з кров’ю.

Шоста причина-тічка

У певних самок під час настання статевої охоти, виникає розлад шлунку. Це пов’язують перш за все, з розслабленням м’язів тазового дна. Пронос з кров’ю у суки в період тічки, досить явище рідкісне, яке вказує на пошкодження судин в області ректального отвору. Основою може послужити велика кровонаповненість статевих органів і поруч розташованих стінок прямої кишки. При самому невеликому пошкодженні, у вихованки можливо з’являться крапельки крові в фекаліях. Це не вважається патологією і після завершення статевого полювання, симптоми проходять самостійно.

Перед тим як починати лікування собаки, важливо розібратися в причинах, що стали головною ланкою в розвитку патологічного процесу. Без допомоги ветлікаря навряд чи можна обійтися.

Тому перше, що повинен зробити володар при появі відмінних симптомів – звернутися за допомогою до ветеринарної лікарні. Можливо, буде потрібно комплексна терапія з використанням курсу антибіотиків, протизапальних засобів і медикаментозних препаратів, що дозволяють видалити гельмінтози. Важливо налагодити хороше харчування, потурбуватися про хороший догляд.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close