Гемолітична анемія у собаки

Недокрів’я або анемія, собою являє патологічний процес, що розвивається в організмі і відрізняється падінням кількості червоних кров’яних тілець в кров’яному руслі. Дефіцит еритроцитів не рахується самостійним захворюванням, це незвичайний сигнал організму, який вказує на розвиток патологій в інших органах.

Гемолітична анемія вважається аутоімунною патологією. Завдяки розвитку захворювання, залізовмісний білок-гемоглобін, не транспортується в необхідній кількості до тканин і клітин, провокуючи розвиток кисневого голодування.

Еритроцити продукуються кістковим мозком, далі проникають в системний кровотік. Відслуживши покладений термін, червоні кров’яні тільця утилізуються організмом, а деякі їх частинки, застосовуються організмом для формування нових еритроцитів. Анемія розвивається при зниженні процесу вироблення кістковим мозком елементів, або ж при великих втратах організмом крові.

Причини розвитку захворювання

Аутоімунна гемолітична анемія відрізняється неординарною реакцією організму, через що, клітини імунної системи атакують свої здорові деталі. З грецького гемолітичний, перекладається як зламує кров.

Гемолітична анемія вимальовується продукуванням червоних кров’яних тілець кістковим мозком, але експлуатаційний термін набагато менше покладеного. Імуноопосередкована гемолітична анемія, по суті синонім гемолітичної аутоімунної анемії. У найрізноманітніших джерелах зустрічаються різні назви.

У ветеринарії розрізняють ідіопатичну гемолітичну анемію, що з’являється при впливі не ідентифікованих факторів, а ще вторинну, іменовану симптоматичної. Порушення в роботі імунної системи, може з’являються різними патологіями. Серед них значитися і ідіопатична гемолітична анемія. Захисні сили організму, починають продукувати нестандартні антитіла, головною метою для атаки яких, є свої клітини крові.

Вторинна або симптоматична гемолітична анемія, розвивається при зміні поверхні червоних кров’яних тілець. Спровокувати подібну зміну можуть токсичні речовини або патології. Імунітет направляє антитіла для знищення подібних еритроцитів. Виявитися причиною розвитку іммуноопосредованной анемії у собак здатні:

 • укуси токсичних комах і змій; ;
 • кровопаразитарні захворювання (наприклад, бабезіоз);
 • нестандартні реакції організму на введення деяких медичних препаратів; в організмі.

Довгий перебіг гемолітичної анемії у вихованця, призводить до порушень в роботі всього організму. Перш за все, страждають структури печінки.

Симптоми гемолітичної анемії у собак

Переважна більшість клінічних випадків діагностованої гемолітичної анемії у тварин, відрізняється важким перебігом. Симптоматика залежить від тяжкості і тривалості протікання патологічного процесу.

На ранній стадії, відзначається дуже високе пригнічення, млявість і швидка стомлюваність тварини. Це пов’язують з недоліків еритроцитів в кров’яному руслі, що в результаті призводить до нестачі кисню.

Господарі собак з гемолітичною анемією відзначають постійні непритомність у улюбленця, порушення орієнтації в просторі на тлі зниження рівня кисню в тканинних структурах головного мозку. Запускаються компенсаторні механізми для заповнення дефіциту кисню в клітинах, змушуючи серце битися швидше. На тлі патології порушується і ритм дихання – вихованець часто дихає.

Згодом, захворювання прогресує, провокуючи накопичення білірубіну (продукт розпаду еритроцитів на тлі гемолізу). Певна частина білірубіну з організму виводиться нирками поряд з сечею. Характерною ознакою стає фарбування сечі в червоний колір. Покриви шкіри, видимі слизові оболонки набувають жовтого відтінку-іктерічность. Серед ознак розвитку гемолітичної анемії значаться-порушення апетиту або відмова від корму, прояв диспепсичних розладів (наприклад, блювота).

Важливі ознаки розвитку анемії у вихованця:

 • пригніченість і млявість, падіння загальної активності;
 • дуже висока стомлюваність навіть після несуттєвих навантажень фізичного плану;
 • загальмованість стану, байдужість і сонливість;
 • втрата апетиту;
 • зміна кольору слизових оболонок-недокрів’я і блідість, вірогідна поява дрібних крововиливів на слизових;
 • прискорене биття серця, порушення ритму міокарда;
 • збільшення показників температури тіла (відзначається не завжди);
 • поява прожилок крові в калових масах, фарбування сечі в червоний колір;
 • прискорене не дуже глибоке дихання;
 • зміна обсягів живота.

Симптоми розвитку гемолітичної аутоімунної анемії не зважають нестандартними, тому потрібно проведення обов’язкової діагностики в умовах ветеринарної клініки фахівцем.

Призначаються інструментальні та лабораторні дослідження не тільки для постановки діагнозу, але і для визначення факторів, що спровокували розвиток патології. Диференціальна діагностика в себе включає проведення:

 • загальноклінічного аналізу крові і сечі;
 • копрограма (дослідження проб мас калу для визначення прихованої крові);
 • рентгенографія і дослідження за допомогою ультразвуку органів порожнини живота.

Спірні питання в плані постановки точного діагнозу, вирішуються шляхом проведення нестандартних тестів на наявність генетичних патологій, ендоскопії та аналізів крові для виявлення кровопаразитарних інфекцій.

Лікування у собак

Гемолітична анемія, що протікає у важкій формі, вимагає призначення термінового лікування. Найкращий варіант для відновлення функцій організму – проведення переливання крові. Заздалегідь відбирають зразок крові і проводять аналіз. Переливання крові обов’язкова процедура, що дозволяє стабілізувати загальний стан пацієнта.

Вторинний тип розвитку аутоімунної гемолітичної анемії у собаки передбачає призначення індивідуального лікування. Ідіопатичний тип патології лікують шляхом імуносупресивної терапії. Призначаються кортикостероїди в імуносупресивних дозах. У більшості випадків, лікування системне, що вимагає вибору декількох засобів, що пригнічують активність імунної системи.

План лікування завжди персональний, залежить від стану тварини, результатів діагностичних досліджень і особливостей організму вихованця.

Залежно від поставленого діагнозу, тяжкості стану собаки, прогноз лікування буде відрізнятися. Позбутися повністю від патології неможливо. Вихованець повинен отримувати спеціалізовану коригувальну терапію все життя. За станом вихованця з діагностованою аутоімунною гемолітичною анемією слід регулярно стежити. А справа вся в тому, що такий вид захворювання схильний до рецидивів.

Профілактика гемолітичної аутоімунної анемії полягає в зводі головних правил, які використовуються для усунення звичайної залізодефіцитної анемії. Зменшити небезпеки розвитку патології у улюбленця можна. Щоб це зробити потрібно:

 • стежити за календарем вакцинацій і вчасно проводити імунізації;
 • відвідувати ветеринарного фахівця з діагностичною метою один раз на рік;
 • попереджати можливі контакти пса з токсичними речовинами і рослинами;
 • чи не призначати самостійно ліки без підготовчої консультації з ветеринаром.

Потрібно приділяти велику увагу і організації раціону харчування. Тварина повинна отримувати тільки дуже якісні корми, збагачені всіма необхідними нутрієнтами, мінералами і вітамінними комплексами. Якщо володар любить годувати собаку натуральними продуктами, рекомендується збагатити харчування м’ясом, гречкою і свіжої яловичої печінкою.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close