11 китайських порід собак опис маленьких і великих порід з фото

11 китайських порід собак опис маленьких і великих порід з фото - Ветеринар

Китайські породи собак відносяться до індивідуальної категорії вихованців проживають в будинку. Ці пси не мають подібностей між собою, відрізняються екзотичною зовнішністю. Завдяки тому, що КНР знаходився довгий час в ізоляції, завдяки селекції були виведені унікальні породи. Щоб розуміти, наскільки вони один від одного відрізняються, необхідно детальніше вивчити різних їх представників.

Китайські породи собак

Китайська собака-порода з Піднебесної-є однією з найдавніших у світі. Деяким з них налічується не менше декількох тисяч років. Вчені припускають, що вперше собаки були одомашнені близько 16 тис.років тому.

Сталося це в районі річки Янцзи, яка протікає через територію сучасного Китаю. У наш час відомо кілька порід, що залишилися.

Китайська чубата

Чубатий собака не вважається повноцінним вихідцем з Китаю. Вчені кажуть, що трапилися ці тварини від голого тер’єра, який був виведений в Центральній Африці. За незліченними історіями, подібних собак брали у власні плавання Китайські моряки. Вони цінували цю породу за відсутність хутра, в якому могли селитися паразити. Теплом їх тіла люди лікували болящі місця.

У наш час існує два типи чубатих собак, в залежності від наявності вовни:

Дуже популярними серед сьогоднішніх власників є голі Китайські чубаті, які мають довгу шерсть на лапах, голові, хвості, вухах. На інших частинах тіла є невидимий тонкий шар вовни. Забарвлення може бути різним. Особливості характеру:

 1. Завдяки маленькому розміру, такі собаки підходять для проживання в квартирах.
 2. Часто гавкають, вперті.
 3. Мало линяють.

Важливо правильно виховувати вихованця в ранньому віці, знайомити його з іншими людьми, інакше потім буде виникати страх до оточуючих.

Ці пси люблять грати з дітьми, люблять ласку, велику увагу. Переносять погано самотність, через що не підійдуть занадто зайнятим людям. Середня життєву тривалість від 10 до 12 років. Вага — від 2 до шести кілограм, зріст — від 23 до 33 см.

Собака чау-чау

Чау-чау теж Китайська порода собак, яка відома для багатьох людей власної екзотичної зовнішністю. Їх цілком доречно порівняти з ведмедями, які мають левову гриву. Ця порода вважається однією з найдавніших в Китаї, перші представники якої з’явилися більше 2 тис.років тому. Спочатку застосовувалися людиною для найрізноманітніших цілей: захисту житла, полювання.

Хвіст короткий, тіло масивне, голова велика, задні лапи схожі на котячі. Вага — від 20 до 32 кг, зріст — від 46 до 56 см.основні особливості цієї породи — насичений вовняний покрив, який утворює навколо шиї подобу гриви, синьо-фіолетовий мову. Важлива риса характеру-незалежність. Це слід врахувати під час догляду за чау-чау.

11 китайських порід собак опис маленьких і великих порід з фото - Ветеринар

Щоб вовняний покрив зберігався в гідному стані, необхідно вичісувати собаку 3 рази за сім днів. Пси підозріло ставляться до незнайомців, вірні лише одному власнику. Можна утримувати цю породу в квартирі, проте обов’язково вигулювати вихованця не менше 2 разів за день, щоб він отримував потрібну кількість фізнагрузок для активного розвитку. Середня життєву тривалість-близько 14 років.

Японський хін

Багато хто може подумати, судячи з найменування, що ця порода була виведена в Країні висхідного сонця. Але вона вперше з’явилася на території Китаю. Мета її виведення полягала в тому, щоб собака була Імператорської і жила виключно на території палацу.

Японські хіни мають коротку морду, плоский ніс, середніх розмірів хвіст, довгу, м’яку шерсть, яка біля шиї утворює гриву.Шерсть їм необхідно вичісувати день у день. Середня життєва тривалість — від 12 до 14 років. Вага — від 1.5 до 3.5 кг, зріст — від 24 до 26 см.

 1. Люблять грати з дітьми.
 2. Добре відчувають себе при проживанні в квартирі.
 3. Не виносять довгий самотність.
 4. Не потребують постійних фізичних вправах.
 5. Переносять погано спеку, через що потрібно частіше провітрювати приміщення влітку.

Варто звернути увагу! Завдяки тому, що у японських хінів короткі морди з плоским носом, вони часто хрюкають, видають інші звуки.

Тибетський мастиф

Тибетські мастифи є однією з найперших порід собак, згадки про які можна знайти в записах античних авторів. Спочатку застосовувалися для охорони будинків, захисту стада. В ході проведення багатьох досліджень вчені встановили, що тибетські мастифи генетично сталися від сірих хижаків.

Тибетські мастифи-це великі собаки, які мають велике тіло, великі губи, що звисають по краєчках, трикутні вуха, довгий пухнастий хвіст, квадратну морду. Вага — від 60 до 80 кг, зріст — від 61 до 66 см.

 1. У будинку поводяться спокійно, не гавкають.
 2. Їх необхідно виховувати з дитячих часів, привчаючи до спілкування з іншими людьми. Якщо цього не робити, собака стане погано ставитися до оточуючих.
 3. Чи не підійдуть для сімей, де є маленькі дітки.
 4. Потребують хорошого тренера, який вміє правильно направляти вихованця, при цьому любити його, висловлювати завзятість.

Варто звернути увагу! Через великих розмірів тибетські мастифи не підходять для проживання в квартирах.

Їх обов’язково вигулювати вранці, ввечері. Ці собаки дуже незалежні. Якщо їх невірно виростити, вони можуть бути небезпечні для оточуючих, непередбачувані в діях. Середня життєва тривалість — від 12 до п’ятнадцяти років.

Тибетський спанієль

Тибетські спанієль має ще одну назву-Тіббі. Декоративні собаки, які вперше з’явилися на території Азії. Це невеликі тварини, які зовні мають схожість з пекінесами. Перші згадки про цю породу можна знайти в записах тибетських ченців, які застосовували представників Тіббі для охорони, проведення релігійних служінь.

Форма тіла трохи розтягнута, шерсть насичена, хвіст пишний, закручений до спини, лапи короткі, вуха висячі, довгі. Вага — від 4 до 6.8 кг, зріст — близько 26 см.

11 китайських порід собак опис маленьких і великих порід з фото - Ветеринар

Особливості тибетських спанієлів:

 1. Співіснують з кішками, іншими собаками.
 2. Швидко проходять навчання новим командам.
 3. Люблять велику увагу, не переносять самотності.
 4. Линяють рясно, вимагають постійного вичісування вовни.
 5. Добре ставляться до маленьких дітей.

Вигулювати тибетських спанієлів досить лише на повідку. В іншому випадку вихованець може втекти, не відгукуючись на крики господаря. Середня життєва тривалість — від 12 до п’ятнадцяти років.

Лхаса апсо

Найдавніша порода, яку шанували тибетські ченці. Застосовувалася в якості сторожів, які попереджали власників можливої небезпеки. Лхаса апсо-маленькі за розмірами собаки (вага — від 5 до восьми кілограм, зріст — від 23 до 26 см). З великою головою, що звисає шерстю, великим носом, висячими вухами. Хвіст довгий, забарвлення може бути найрізноманітнішим.

Завдяки тому, що у лхаса апсо довга шерсть, за нею необхідно дуже дбайливо доглядати. Це незалежні собаки, які перш за все догоджають своїм бажанням. Вони погано ладнають з дітками, так як псів просто розсердити. Вчити собаку необхідно повільно, твердо через її впертості. Середня життєва тривалість — від 12 до 14 років.

Варто звернути увагу! Зуби у лхаса апсо слабкі, їх необхідно постійно чистити, періодичні показувати вихованця ветеринара, щоб він перевіряв стан ротової порожнини.

Священна імператорська Китайська собака

Раніше це породу порівнювали з ши-тцу, вважаючи, що це два схожих виду. Собаки були виведені для проживання на території палацу імператора. Загальні характеристики:

 1. Вага — від 4.5 до 7.5 кг.
 2. Зростання-близько 27-28 см.

11 китайських порід собак опис маленьких і великих порід з фото - Ветеринар

 1. Віддані одному або декільком домочадцям.
 2. Добре ладнають з іншими тваринами.
 3. Люблять неповнолітніх дітей, захищають їх від сторонніх.

Чи не підійдуть господарям, які регулярно зайняті, не можуть приділяти багато часу вихованцеві. Середня життєву тривалість-близько 13 років.

Тайванська собака

Ці собаки з’явилися на острові Тайвань кілька тисяч років тому. Застосовувалися під час полювання, для охорони житла.

Тайванські собаки мають тіло середніх розмірів (вага — від 12 до 18 кг, зріст — від 43 до 45 см). Це пси з витягнутою мордою, на якій відсутні зморшки, довгою шиєю, гострим хвостом, який спрямований вгору під час рухів. Середня життєва тривалість — від 10 до 13 років.

11 китайських порід собак опис маленьких і великих порід з фото - Ветеринар

 1. Віддані лише одному власнику.
 2. Не люблять дітей, погано співіснують у великих сім’ях.
 3. Вимагають постійних фізнагрузок, так як це мисливська порода.

Ши-тцу

Предком цієї породи вважається лхаса апсо. Детальна історія про точне походження невідома. Ши-тцу цінувалися тибетськими ченцями завдяки зовнішньому вигляду. Вони порівнювали таких собак з левами через їх насичений вовни.

 1. Маленькі, добре збалансовані тварини. Вага — від 4 до п’яти кілограм, зріст — від 20 до 25 см. Голова велика, покрита густими волоссям. Тіло витягнуте, хвіст довгий, покритий частою звисаючою шерстю.
 1. Необхідний догляд за довгою шерстю, щоб не з’явилися грудочки, вона залишалася красивою.
 2. Любить дітей, віддана всім домочадцям.
 3. Вимагає дуже високої уваги.

Якщо залишити ши-тцу на тривалий час на самоті, її поведінка може стати руйнівним. Середня життєва тривалість — від 10 до 16 років.

Бійцівський

Бійцівські Китайські собаки називаються Шарпеями. Вони є одними з найдавніших у світі. Застосовувалися для найрізноманітніших цілей: полювання, охорони.

Це добре складені собаки, які мають щільну комплекцію. Вага — від 18 до 35 кг, зріст — від 44 до 51 см.Шкура утворює численні складочки на морді, шиї. Губи великі, відвислі. Хвіст товстий, довгий. Середня життєва тривалість — від 9 до 11 років.

Основні лінії бійцівських китайських собак:

 1. Мають помірний характер, але, при наближенні незнайомців починають гавкати.
 2. Віддані всім домочадцям.
 3. Показують ворожість до решти собакам.

Чунцин

Чунцин-це китайські бульдоги, які з’явилися більше 2 тис.років тому. Вперше про них згадується в записах династії Хань. Дуже часто застосовувалися для полювання.

Це приземкуваті тварини, які мають короткий хвіст. Їх вага — від 20 до 25 кг, зріст — від 40 до 50 см.Голова велика щодо тіла. Поверхня морди покрита зморшками. Шерсть коротка, жорстка, негуста. Середня життєва тривалість — від 15 до 20 років.

 1. Вірні всім домочадцям, яро охороняють власний будинок.
 2. Через важкий характер не рекомендовані для установи новачками.
 3. Вважаються рідкісною породою.

Китайські собаки являють собою численні породи, які вважаються унікальними по всьому світу. Велика кількість з них з’явилися кілька тисяч років тому, все таки зберегли власні характерні риси з часом.

Позначки:, , , , , , ,
close