3 причини розвитку синдрому Кушинга у кішок

Синдром Кушинга або гіперадренокортицизм, собою являє патологічний процес, пов’язаний з порушеннями в ендокринній системі.

Відрізняється гіперадренокортицизм різким збільшенням вироблення кортизолу залозами.

У кішок синдром Кушинга діагностується в кілька разів рідше, ніж у собак.

Найчастіше схильні до розвитку патологічного процесу в корі надниркових залоз кішки похилого та середнього віку, а ще ті, що отримують кортикостероїди на постійній основі.

Повністю лікувати діагностований у тварини синдром Кушинга неможливо. Можливий тільки вибір адекватної терапії для призупинення розвитку патології, зменшення ризиків розвитку складнощів і проявів хвороби.

Причин розвитку гіперадренокортицизму у кішок кілька.

1. Спровокована (ятрогенна) проблема

Синдром Кушинга може розвинутися у кішок в результаті впливу на організм кортикостероїдів, що надходять зовні. Цей вид захворювання оформляється як ятрогенний або індукований.

Провокуючим аргументом виступають кортикостероїдні препарати, що даються тварині перорально або у вигляді ін’єкцій.

У сучасній ветеринарній клінічній практиці, кортикостероїди призначаються лікарями в комплексній терапії небезпечних і непростих патологій. За допомогою кортикостероїдів виконується лікування бронхіальної астми, алергічних дерматитів, загострених форм маститів, екзем, гломерулонефритів. Кортикостероїдні препарати служать частиною лікування загострених панкреатитів, вірусних гепатитів і використовуються для попередження шоку.

для того щоб зменшити небезпеку розвитку гіперадренокортицизму у кішок, ветеринарні фахівці наполегливо рекомендують проводити лікування кортикостероїдами з суворим контролем загального стану здоров’я.

Невід’ємна частина лікування кортикостероїдними засобами-поступове, а не падіння дозування речовини.

Раптове завершення прийому гормональних речовин, може погано відображатися на всьому стані організму вихованця і загрожує низкою небезпечних складнощів.

2. Захворювання надниркових залоз

Провокуючим аргументом у розвитку синдрому Кушинга у домашніх кішок, виступають захворювання в області самих надниркових залоз.

Гіперадренокортицизм часто діагностується у кішок на тлі пухлинних процесів в корі надниркових залоз. В результаті патологічних змін порушується процес виділення глюкокортикоїдів. Наднирники припиняють реагувати на сигнали адренокортикотропного гормону. Відбувається активізація і дуже висока вироблення потрапляють в системний кровотік кортикостероїдів.

У клінічній ветеринарній практиці проблеми в роботі надниркових залоз часто пов’язані з пухлинними процесами, половина з яких злоякісного характеру.

3. Хвороби гіпофіза

Впливати на процес вироблення кортизолу і проникнення його в кров’яне русло, здатна гіпофізарна система.

Патологічний процес, що охоплює гіпофіз, іменується гіпофізарним гіперадренокортицизмом. Відрізняється захворювання виникненням мікроскопічних доброякісних пухлин. Зі свого боку, мікроопухолі провокують дуже велике виділення АКТГ(адренокортикотропного гормону) залозами, що стимулює виробництво кортизолу.

Зрозуміти, що в організмі кішки почалися зміни, викликані розвитком синдрому Кушинга, можна за такими сигналами:

  • дуже висока спрага і розвивається на цьому тлі поліурія; ; ;
  • слабкість в м’язах; симетричного типу;
  • порушення стану вовняного покриву (шерсть виглядає неохайно).

Ознаки розвитку гіперадренокортицизму дуже часто пов’язують з виникненням цукрового діабету. Можливий розвиток анорексії і втрати ваги на цьому тлі. При огляді у ветеринара, фахівець відзначає здуття живота на тлі гепатомегалії (збільшення печінки). Ознаками синдрому Кушинга у кішок вважається суха, тонка і тендітна шкіра. Дуже часто патологічний процес супроводжується хронічними абсцесами і комедонами на шкірі. Ятрогенний гіперадренокортицизм супроводжується завиванням кінців вушних раковин у тварини.

Для постановки точного діагнозу використовуються хімічні дослідження крові, загальний аналіз сечі, дерматогістопатологія і діагностика за допомогою ультразвуку органів порожнини живота. Важливим діагностичним методом вважається проведення тесту на функції надниркових залоз. Можливе проведення комп’ютерної або магнітно-резонансної томографії.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,
close