Чим годувати цуценя

Завівши вдома маленького цуценя, свіжоспечений господар повинен занепокоїтися тим, як правильно скласти раціон годування, щоб дитині вистачало всіх нутрієнтів для нормального росту і розвитку.

Малюкам всіх порід після початку прикорму, але ще харчуються молоком матері-самки, рекомендується давати натуральні продукти. Необхідно розуміти, які мінеральні та вітамінні компоненти потрібні цуценятам в певні етапи їх розвитку.

Пам’яткою для господарів собак вважається те, що змішувати сухі виробничі корми і справжню приготовлену їжу заборонено. Це провокує серйозні порушення в процесі травлення і згубно проявляється на роботі шлунка і кишечника.

Як правильно годувати цуценя

Залежно від породи, раціон цуценя Імет ряд істотних відмінностей.

Незалежно від породи, цуценятам потрібно організувати не тільки збалансований раціон, але і моціон. Кількість прогулянок на чистому повітрі і активних ігор має бути достатнім.

Всі собаки відносяться до роду сірих хижаків, але різниця між породами велика, що відкладає незвичайний відбиток на тип харчування тварин.

Основна тонкість в процесі складання харчування цуценя — чим менше порода собаки, тим пристойну кількість енергії їй потрібно.

Це пов’язано з тим, що невеликі собаки, а тим більше їх цуценята, витрачають енергії так само, скільки і їх дуже великі родичі, але резервні поклади набагато менше. Тому їжа для цуценят і собак дрібних порід повинна бути максимально калорійною, а частота годувань більше.

Великих представників не слід перегодовувати. Цуценята подібних порід як Німецька вівчарка, лабрадор або кавказець, ростуть дуже швидко. Тому раптове збільшення обсягів і довжини тіла при перегодовування, здатне виявитися причиною розвитку порушень в процесі формування скелетної мускулатури.

Харчування для малюків великих порід

Період, коли щеня великої породи харчується виключно материнським молоком, становить близько 1 місяця. Це в середньому становить 25 днів. Після початку періоду відлучення від маминих грудей, доведеться проводити годування кілька разів на день.

Саме кількість годувань сильно залежить від того, наскільки сука молочна. Цуценя німецької вівчарки необхідно не менше 2 разів на день м’ясом або ж молочними кормами. Годувати місячного цуценя великої породи потрібно вже дорослою їжею, так як нечасто суки годують малюків більше.

Кількість годувань становить не менше 6 разів на день. Розподіляють на 3 годування молочної їжею і 3 м’ясної. Норма м’яса повинна бути не менше 100г м’яса на одного цуценя.

Годувати цуценя лабрадора у віці 2 місяців потрібно 5 разів на день, потроху роблячи більше порцію з 100 до 200 г в день. Через 2 тижні, цуценя переводячи на харчування чотири рази на день (3 годування м’ясом і 1 молочне). Можна додавати жовток курячого яйця через день.

Годувати цуценя алабая або іншої великої породи у віці 3 місяців потрібно 3-4 рази на день. Кількість м’яса становить 300 г в день. Потроху частка інших продуктів в раціоні збільшується, додаються крупи і овочі. Цей період відрізняється початком заміни зубів з молочних на часті, тому необхідність в подібних елементах живлення як фосфор і кальцій значно зростає. Великим цуценятам рекомендується давати яловичі кістки, досить великі. Це дасть можливість дитині не вдавитися.

Режим годування зберігається до 10 місяців. До того часу поки цуценяті не вистачить 3 годувань. Молочне годування в такому віці забирається. Годувати цуценя лайки та інших великих порід, потрібно високою кількістю м’яса. У віці 10 місяців цуценята великих порід з’їдають до підлозі кілограма м’яса в день. Енергійні пси не повинні відчувати нестачу в хорошому м’ясі.

Раціон харчування для цуценят середніх порід

Годувати цуценя джек рассел тер’єра або ж інших середніх порід, потрібно трохи інакше, ніж представників великих порід. Почавши з 1.5 місячного віку годування цуценя середньої породи не повинно становити більше 5 разів на день.

Через два тижні сміливо можна переводити цуценя на чотириразове годування, розподіляючи рівномірно молочні та м’ясні годування. Кількість м’яса для двомісячного цуценя французького бульдога становить не менше 150 г в день.

У такому віці малюки частіше самостійно відмовляються від молочних годувань, тому кількість м’яса має зрости для покриття потреб організму в потрібних нутрієнтах (300г м’яса в день).

Таким чином, годують цуценят середніх порід до 8 місяців, а далі потроху переводять на харчування два раз в день. Обсяг корму збільшується, а кількість м’яса залишається колишнім.

Нечасто, однак деякі цуценята продовжують приймати молочну продукцію поряд з кашею і дрібно порубаним м’ясом.

Раціон харчування цуценят карликових і дрібних порід

У період відразу ж після відбирання цуценят від матері і до 2 місяців, малюків дрібних і карликових порід годують також, як і дуже великих представників. Годувати цуценя шпіца, йорка або чихуахуа з 8 тижневого віку потрібно 4 рази на день, обов’язково включаючи м’ясо.

Почавши з 12 тижнів цуценя чихуахуа або іншої дрібної породи, годують 3 рази в день, прагнучи залишати 1 молочне і 2 м’ясних годування. У день щеня повинен отримувати не менше 200 г м’яса.

Почавши з півроку, цуценят годують два рази в день, додаючи більше овочів і круп. Деякі малюки повністю відмовляються харчуватися продуктами з молока.

Обов’язково потрібно згадати, що фактично всі породи дрібних і декоративних собак, схильні до обжерливості і переїдання. Вони можуть регулярно вимагати їжу, але їм буде завжди мало.

У даних випадках потрібно отримати консультацію з ветеринарним фахівцем і правильно визначити межі норми їжі. Це дасть можливість не допустити розвиток ожиріння і проблем, які пов’язані з порушенням процесів обміну.

Скільки разів на день годувати цуценя

Якщо володар буде правильно годувати цуценя, він доб’ється хороших результатів. Дитина буде здоровий, правильно розвинений як в психічному, так і фізіологічному плані.

Після досягнення цуценям будь-якої породи віку 4 тижнів, кількість годувань в день зменшується до 6 разів. Скільки разів на день годувати цуценя, сильно залежить від віку.

Цуценята великих порід довше потребують 5-ти кратному годуванні, а середні і дрібні породи вже у віці 8 місяців можуть перейти на 3 кратне харчування.

Кожному цуценяті слід скласти персональний графік годувань, але як правило усереднено він буде виглядати так:

  • перший прийом їжі (7-8 годин ранку) — вівсяна каша, зварена на молоці або сир;
  • другий сніданок- (9-10 годин ранку) – каша зварена на воді з добавкою сирого м’яса і овочів;
  • обід – (12-13 годин) — молоко;
  • полудень – (15-16 годин) — каша з овочами або м’ясом;
  • вечеря – (18-19 годин) — молочна каша або ж просто молоко;
  • перед тим як лягати спати (21-22 години) – чисте свіже м’ясо у вигляді фаршу.

Графік коливається, але після закінчення дня перед тим як лягати спати кінологи, брідери і ветеринарні лікарі, рекомендують давати цуценятам будь-якої породи м’ясо. Це дасть можливість дитині залишатися ситим всю ніч і не прокидатися для походу в туалет. Відзначено, що звичайний міцний сон, що дає можливість цуценяті відновити витрачені протягом усього дня сили, повинен становити не менше 6 годин.

Цуценят у віці 10 тижнів потрібно годувати також не менше 6 разів на добу, потроху додаючи в раціон не тільки пристойну кількість м’ясного фаршу, але і найрізноманітніші каші – рисову, вівсяну, різні овочі, заздалегідь відварені і перетерті в пюре.

Дитині у віці 2 місяців можна пробувати давати сиру печінку, яка є джерелом заліза і вітамінних комплексів. Під час вибору цього субпродукту потрібно звертати велику увагу на його якість.

Їжа для цуценя повинна бути підігрітою, але не гарячою, а ще завжди свіжою. Не рекомендується варити кашу на пару днів, особливо в спеку року.

Чим не можна годувати цуценя

Корисні продукти, які застосовуються для годування маленьких цуценят, позначені вище. Але існує цілий список продуктів, які заборонено давати собакам, особливо цуценятам.

Серед непотрібних і заборонених продуктів, значаться:

  • сире м’ясо курки і річкова риба;
  • найрізноманітніші напівфабрикати (ковбаси і сардельки), а ще тверді кістки;
  • копчені, мариновані і солоні страви;
  • смажене м’ясо, солодощі та прянощі.

Не можна давати собакам, а тим більше маленьким цуценятам їжу з людського столу.

Гарне харчування і харчові звички – запорука здоров’я вихованця. Чи не виконуючи основи правильного годування і вибору харчування, улюбленець може придбати масу хвороб травного тракту, складно піддаються лікуванню.

Годування цуценя з одного місяця до року

Велика увага власника має бути сконцентрована на створенні правильного харчування для цуценя у віці 4 тижнів. Власне з даного періоду самка, яка годує приплід, не може гарантувати їх належною кількістю їжі.

Годувати місячного цуценя продовжує собака-мати, а ще потроху вводитися вже доросла їжа. Кількість прийомів їжі залежить від індивідуальних особливостей малюків і їх породи, але як правило усереднено не менше 6 разів на день.

Час відведений на прийом їжі – 15 хвилин. Якщо по закінченні цього часу дитина не подужав запропоновану порцію корму, залишки слід прибрати. Собака не кішка, тому не підійде до миски часто, з’їдаючи потроху. Якщо корм не був з’їдений відразу, може з’явитися порушення травлення і проблеми з дисципліною тварини.

Почавши з віку 3 місяців, цуценятам великих і середніх порід можна пропонувати хрящі і телячі кістки. Цей період ознаменовується зміною молочних зубів, тому для формування правильного прикусу дача кісток потрібна.

Обов’язково потрібно згадати також, що ігри з відбиранням предметів або перетягуванням каната в такому віці з цуценятами чреваті виникненням проблем з прикусом і будовою постійних зубів.

Багато власників воліють замість трудомісткого процесу приготування їжі для власного вихованця проконсультуватися з ветеринарним фахівцем і вибрати сухий якісний корм для цуценя.

Годувати цуценя сухим кормом можна і в більшості випадків набагато краще, ніж давати варені овочі або поганої якості м’ясо. Збалансовані за всіма показниками корми, дають можливість забезпечити цуценяті звичайний ріст і розвиток кістково-м’язового апарату і центральної нервової системи.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close