Чим годувати домашню щура

Щури-це невимогливі тварини, однак при їх утриманні потрібно приділити велику увагу харчуванню. Обов’язково необхідно знати які продукти їм можна давати, а які ні. Також потрібно вивчити особливості годування.

Багато будинків заводять домашніх щурів, за якими потрібен спеціальний догляд. Не звертаючи уваги на те, що ці тварини милі, красиві, невимогливі, все ж важливо забезпечити для них комфортне існування в квартирі. З щурами не потрібно гуляти, як з кішками або собаками, вони не розчісуються, але обов’язково слід вивчити, чим годувати щура. Харчування має бути поживне, з дуже високим рівнем корисних елементів. Завдяки цьому, перед тим як заводити вдома цю тварину необхідно розглянути особливості харчування.

Особливості правильного годування

Догляд та утримання домашньої щури забезпечує її справжнє існування в квартирі. У побутових умовах важливо строго дотримуватися основні рекомендації, які здебільшого відносяться до збалансованого харчування гризунів.

Перед тим як заводити вдома домашніх щурів варто добре вивчити основні рекомендації по їх харчуванню:

 • обов’язково слід врахувати обсяг їжі-він зобов’язаний бути помірним. Немає необхідності перегодовувати щура, так як це здатне викликати набір надмірної ваги тіла. Якщо після трапези у щура залишається недоїдений корм, то значить, гризуну потрібно давати меншу кількість їжі;
 • щури-це всеїдні тварини, але не потрібно їх годувати будь-якою їжею. В меню таких тварин повинна бути різна їжа з дуже високим вмістом мінеральних елементів, вітамінів;
 • скільки разів на день необхідно годувати таких тварин? Годування має виконуватися два рази в день;
 • найбільша кількість їжі потрібно давати щурам ввечері, тому що вони є нічними тваринами;
 • гризуни люблять гризти різні гілки, які забезпечують сточування зубів. Завдяки цьому їм потрібно давати тверду їжу, іноді можна підкладати в клітку гілки.

Обов’язкові продукти

Чим годувати декоративну щура? Важливо щоб меню гризунів було збалансованим. У ньому має бути ідеальне поєднання вітамінних і мінеральних елементів, які потрібні для підтримки здоров’я.

Якщо ви думаєте, чим годувати домашню щура, то наступний список продуктів допоможе розібратися з таким завданням:

 1. Овочі, зелень, фрукти, ягоди. Ці натуральні продукти є вагомою складовою харчування таких живих істот. А справа вся в тому, що до складу таких рослинних елементів входить високий рівень корисних речовин, мікроелементів, в них є клітковина, яка необхідна для нормальної діяльності системи травлення. Обов’язково щурі потрібно давати морквину, капусту, ріпку, бульби картоплі. Рекомендується, щоб вони їх їли вареними. З фруктів вони можуть приймати будь-які, проте без кісточок. Серед зелені в раціон можна включити салатні листи, гілки петрушки, селери, кропу, конюшинові листи, подорожник, кульбаба.
 2. М’ясні та рибні продукти. В меню гризунів обов’язково крім рослинних продуктів має бути м’ясо і риба. Однак їх варто давати вихованцеві на частіше 2-3 разів на 7 днів. Давати ці продукти необхідно тільки вареними, але виключно не в сирому і не смаженому вигляді. Також в меню можна доповнити субпродукти – серце і печінку.
 3. Злакові культури. Злакові культури вважаються основним джерелом вуглеводів. Їх можна давати у вигляді зерен або в пророщеному вигляді. У пророщеному вигляді вони є найбільш корисними, так як в їх складі є дуже високий вміст токоферолу, який потрібно для нормальної діяльності імунної системи. У список зернового корму повинні входити такі різновиди культур-просо, жито, овес, ячмінь.
 4. Горіх. У них є високий рівень білка, але давати їх варто в обмежених кількостях. А ось від мигдалю варто повністю відмовитися.
 5. Обов’язково в меню вихованця варто включити сухофрукти – чорнослив, курагу, родзинки.
 6. Продукти з молока. Гризуни люблять їсти сир, сир нежирного виду, а ще п’ють знежирене молоко, кефір, справжній йогурт, але в ньому мають бути відсутні добавки і барвники.
 7. Яйця зварені круто. Дають їх не дуже часто, менше одного разу на 7 днів.
 8. Підгодовувати білого улюбленця можна крейдою, в якому є великий вміст кальцію. Також можна дріжджі, кокс. У зимовий час варто вітамінізувати, які можна вибрати в зоомагазині.

Важливо! Харчування щурів має бути постійним. Домашня улюблениця повинна харчуватися повністю, однак при цьому важливо, щоб вона не переїдала, інакше може з’явитися ожиріння, яке може погано відобразитися на здоров‘ї вихованця.

Розмір порцій і розпорядок прийняття їжі

При підборі продуктів для меню щурів важливо не тільки визначити, що можна і корисно для таких тварин, а й те, як їх правильно годувати – кількість прийомів їжі за день, в яких порціях.

Багато ветеринарні експерти радять давати білому вихованцеві їжу 2 рази в день. Бажано щоб прийоми їжі були в один і той же час. Найбільша кількість їжі вихованець повинен поглинати ввечері. При дотриманні всіх рекомендацій можна буде уникнути проблем з роботою органів системи травлення.

Необхідно звернути свою увагу! Великих особин належить годувати 2 рази в день. Але самки під час вагітності повинні їсти частіше до 4-5 разів. Також часто годують маленьких щурят, щоб у них зміцнювався організм, і підвищувалася імунна система.

Не можна ні в якому разі різко змінювати раціон, новий продукт потрібно вводити потроху, невеликими дозами. Вихованець повинен звикнути до нього, ретельно розкуштувати. Плюс до всього це допоможе краще звикнути його системи травлення до нової їжі, не допустити виникнення розлад її діяльності.

Обов’язково необхідно строго дотримуватися розмір порцій їжі, які вихованці їдять за 1 раз. Одна частина повинна становити 70-80% від усієї ваги тварини. Для самок при вагітності і дорослих самців розмір однієї порції збільшується до 100 %.

Які продукти не можна давати

Якщо ви любите власного вихованця, то обов’язково ретельно підійдіть до складання його меню. Раціон щура повинен бути збалансованим, в ньому повинно міститися багато вітамінів, речовин на мінеральній основі. Зрозуміло, теж повинні бути продукти, які вони люблять – овочі, фрукти, ягоди. Якщо ви хочете зробити для власної щурики свято, то в зоомагазині для неї можна вибрати спеціалізовані льодяники. Також можна дати пару шматочків садкого кавуна, але ці продукти варто давати в невеликій кількості.

Але існують певні види продуктів, які не можна давати цим тваринам. У щурячої клітці тільки не повинна бути наступна їжа:

 • солодощі-шоколад, кондитерські вироби, цукерки;
 • газовані напої;
 • гострі копчені сири, солоні, з пліснявою, особливо бринза, фетака;
 • не потрібно давати артишоки;
 • бобові культури;
 • лакриця;
 • банани зеленого виду;
 • пророслі бульби картоплі;
 • брюссельська і червонокачанна капуста.

Також не можна годувати вихованця деякими травами, які можуть бути сильно токсичними для щура:

 • омела;
 • папороть;
 • азалія;
 • конвалія;
 • бегонія;
 • плющ;
 • листи томатів;
 • тюльпан;
 • нарцис.

Неодмінно варто прибрати всі перераховані вище компоненти, потім що вони можуть погано відобразитися на стані вихованця. Найкраще в харчування включити якомога більше продуктів, які люблять ці тварини. Особливий натиск необхідно робити на компоненти з великим вмістом вітамінів, мінералів, мікроелементів – овочі, фрукти, ягоди злакові та зернові культури.

Позначки:, , , ,
close