Евтаназія тварин

Зараз практика проведення евтаназії тварин нерідко застосовується в подібних країнах, як США, Канада, і деяких західноєвропейських країнах . Евтаназія використовується при невиліковних захворюваннях тварини, що тягнуть за собою щоденні страждання без можливості відновлення.

Думка ветеринарів з приводу евтаназії тварини

Евтаназія якщо перевести з давньогрецької означає Хороша або легка смерть. З боку зоозахисників рішення звучить один-евтаназія це зло і кожна жива істота має піти з життя сама, не звертаючи уваги на страждання, так як це певний шлях, який необхідно обов’язково пройти. Однак у ветеринарних лікарів на даний рахунок інша думка. Якщо вихованець сильно травмований, хворий летальною хворобою, що приносить виключно тортури, евтаназія вважається виходом для полегшення таких страждань.

Ветеринар ніколи не призначає евтаназію, а тільки пропонує господареві самостійно вирішити . Можливість проводити усипляння тварини дозволяється виключно в разі, якщо всі необхідні можливі дослідження були проведені, всі лікувальні та хірургічні методи вжиті, а медикаментозні засоби для полегшення стану вмираючої тварини припиняють діяти.

Плавно згасаюче, що страждає тварина молить про допомогу, але не може її отримати, так як виходу немає. Евтаназія це не каприз або напрямок модних напрямів. Це необхідний захід, який дає можливість врятувати тварину від страждань і допомогу в переході в інший світ. Зрозуміло, це стосується тільки тих випадків, коли дійсно є жорсткі, конкретні медичні показання.

Якщо доктору пропонують провести евтаназію тварині самі господарі, втомлені від тварини, «награвшись» з ним скільки душі завгодно або не бажає його приймати через агресію або ж неправильного виховання, евтаназія проводитися не буде. В даних випадках ветеринарні лікарі рекомендують або ретельно і дуже виважено подумати над цією дією, або ж пропонують віддати тварину в притулок, де за ним доглянуть.

Необхідно відзначити, що в країнах Європи процедура евтаназії застосовується дуже широко і виключно за показаннями. Відомі навіть факти проведення евтаназії людям, які перебували при здоровому глузді і самі писали відмову від життя, не бажаючи миритися з стражданнями, болем або каліцтвами.

Орієнтовно, евтаназія вважається виходом з проблемної ситуації, коли людина не може вже стежити за стражданнями власного тварини, летально хворого або ж знаходиться на останній стадії життя через віку.

Коли тварині показана евтаназія

Ветеринар ніколи не дасть добро на евтаназію, поки не проведе всі необхідні дослідження, випробує новітні можливі методики діагностики та лікування. Якщо навіть тварина летально боляче, його не завжди присипляють, а пропонують, нехай і дороге, лікування знеболюючими препаратами. Паліативна (підтримуюча) терапія, може в недалекому майбутньому зупинити працювати навіть при зміні лікарських засобів.

Показаннями для проведення процедури евтаназії як правило служать:

  • втрата ваги тварини від 25 до 50% від маси тіла з повною атрофією м’язів;
  • немає апетиту і неможливість засвоювати будь-яку їжу протягом 5-ти днів і відсутність ефективності харчування через крапельницю протягом 7-ми днів;
  • неможливість самостійно піднятися і поворухнутися тваринам протягом 2-ох діб і повна відсутність рефлексів;
  • серйозне інфекційне ураження органів знаходяться всередині і відсутність відповіді на терапію різними пропонованими препаратами;
  • травми, несумісні з життям;
  • сказ і туберкульоз.

У самому різному випадку, рішення приймає тільки володар тварини, зваживши всі плюси і мінуси процедури евтаназії.

Всі різновиди дослідження, вакцинації та лікування вашого улюбленця, в тому числі швидка допомога і госпіталізацію вашого улюбленця.

Цілодобово: +7 495 532 89 00 (багатоканальний) WatsApp / Viber +7 925 584 75 71

Інбридинг може нести небезпеку. Необхідно пам’ятати, як уникнути близькоспорідненого схрещування при…

Рентгенографія призначається переважно при підозрі на захворювання опорно-рухового…

Блювоту у собак господарі часто плутають зі відрижкою (регургітацією). Це два різних поняття,…

Блохи добре себе почувають і в оселях, де немає кішок або собак. Паразитам для продовження…

Завдяки МРТ І КТ, виходить отримати реконструкції зображень, що виглядають як зрізи в тривимірному…

Дуже часто поняття симптому і синдрому плутаються. Однак це два різних поняття. Під симптомом…

Можливість проводити усипляння тварини дозволяється виключно в разі, якщо всі необхідні…

Гріндер для собак собою являє електричний когтерез, що не травмує кігті і істотно…

Стовбурові клітини присутні у всіх тканинах, від шкіри і клітин хрящів до нервової тканини. Механізм…

Виникнення синдрому відміни може бути спровоковано різким припиненням надходження антибіотиків…

Проведення вакцинації дає шанси на легкий перебіг захворювання в разі інфікування або ж…

Патологічне збиральництво відрізняється нав’язливістю у людини…

Позначки:, ,
close