Холестерин для собак

Ключовий компонент для зміцнення мембран клітин-холестерин. Він корисний для повноцінного функціонування як окремих структур організму, так і всього організму в загальному.

Холестерин бере активну участь в процесі вироблення стероїдних гормонів. А це зі свого боку відповідає за загальний стан собаки. Потрібно, щоб холестерин в крові розташовувався на належному рівні і для вироблення вітамінів і жовчних кислот.

Але як і у випадку з будь-яким іншим речовиною, невисокий або великий рівень холестерину призводить до порушень, що позначається на стані улюбленця.

Значення холестерину для собак

Більшість власників неправильно думають, що великий рівень холестерину у собаки – виключно проблема харчування.

Але відсоток надходить з їжею холестерину становить тільки від 20 до 25%. Головна складова речовини виробляється в клітинах печінки. Власне гепатоцити відповідають за даний процес.

Особливість первинного холестеролу-відсутність можливості розчинятися у воді. Між тканинними структурами речовина пересувається за допомогою ліпопротеїдних комплексів. У незайманому вигляді холестерин надходить в жовч, а ще може відчувати трансформації конкретно в жовчні кислоти.

Рівень холестерину в кров’яному руслі тварини здебільшого визначається процесом метаболізму ліпідів. Від харчування собак, стану роботи печінки і жовчного, функціонування ендокринної системи буде також залежати рівень холестерину.

Холестерин-важливий будматеріал для клітин тваринного організму. Він входить до складу мембран клітинних структур. Велику роль холестерин грає в процесі формування і зростання кісткових структур скелета.

Дуже важливо стежити за рівнем вмісту холестерину в крові у цуценят. Їх організм проходить швидкі і постійні трансформації. На частку холестерину припадати процес вироблення вітаміну Д, а ще засвоєння кальцію. Без холестерину не відбудеться вироблення стероїдних статевих гормонів.

Що означає збільшення або зниження холестерину у собак

Холестерин прийнято розподіляти на» хороший «і»поганий». В основі такого розподілу лежить те, що оточує холестерин.

Переміщатися самостійно в організмі тварини холестерин не здатний. Перенесення речовини по клітинам організму виконується за допомогою транспортних білків і жирових з’єднань.

Важливо систематично проводити профогляд вихованця у ветеринарного фахівця. Огляд повинен в себе включати забір крові для проведення хімічного дослідження.

Збільшення або зменшення рівня холестерину в кров’яному руслі собаки, може говорити про розвиток значних патологій.

Знання показників дає можливість визначити порушення на ранній стадії і почати раннє лікування.

Збільшення рівня холестерину в крові у собаки може вказувати на подібні патології, як:

 • атеросклероз, передінфарктний стан;
 • захворювання гепатобіліарної системи (цироз печінки);
 • патології в області ниркових структур (гломерулонефрит, хронічна форма недостатності нирок);
 • запальні процеси в підшлунковій залозі;
 • злоякісні нові утворення в шлунково-кишковому тракті;
 • пухлини підшлункової залози;
 • знижена робота щитовидки (гіпотиреоз);
 • брак вироблення нестандартного соматотропного гормону.

Під час вагітності, при ожирінні, а ще при прийомі деяких медикаментозних препаратів, рівень холестерину в крові у собаки може змінюватися в бік збільшення.

Великий рівень холестерину може вказувати на розвиток подагри у тварини (частіше діагностується у літніх собак), а також наприклад якщо тварина харчується, багате жирами і звичайними вуглеводами (переважно недорогі корми бюджетного класу).

Зниження показників холестерину в крові у тварини також може вказувати на великі зміни в організмі. Важливо, щоб в організмі в усі часи був баланс. Якщо рівень холестерину різко зменшується, це може вказувати на:

 • голодування;
 • кахексія;
 • важкі форми інфекційних хвороб;
 • процес некрозу в області печінки (відмирання гепатоцитів);
 • термінальну стадію цирозу печінки або злоякісне новоутворення-гепатокарциному; ;
 • затяжну форму серцевої недостатності;
 • мегалобластическую анемію.

Крім перерахованих вище причин зниження рівня холестерину в крові, показник може змінюватися при туберкульозі легенів і хронічної обструктивної хвороби легеневих структур. Зменшується рівень показників холестерину також у собак, які отримують лікарську терапію із застосуванням кломіфену, естрогенів, інтерферонів, стероїдних гормонів.

Ветеринар ніколи не ставить точний клінічний діагноз на підставі єдиного хімічного показника. Для отримання чіткої картини потрібно проведення ряду інших лабораторних та інструментальних досліджень.

Профілактика дисбалансу холестерину в організмі собаки

Основа попередження дисбалансу-правильно організоване годування. Адекватне харчування необхідно вибирати господареві одночасно з ветеринарним фахівцем. При підборі харчування беруть до уваги важливі показники – вік тварини, активність, життєвий образ, вага вихованця і особливості загального стану здоров’я (наявність хронічних хвороб).

Базові поради щодо профілактики:

 • вибір для вихованця харчування, багатого білками (вони потрібні для своєчасного відновлення пошкоджених клітин печінки);
 • вітамінні і мінеральні добавки-кожен день в організм дорослої собаки має надходити необхідна кількість корисних елементів для адекватної роботи всіх систем;
 • баланс харчування по вуглеводах і жирах — їх не повинно знаходитися дуже багато, але і не можна повністю викреслювати компоненти з харчування (в іншому випадку буде нестача енергії);
 • відмова від годівлі кормами з барвниками та консервантами штучного походження.

Важливо стежити за тим, щоб тварина не переїдало. Набір ваги різко погіршує ситуацію, провокуючи порушення у всіх системах організму. Краще годувати собаку дрібно, невеликими дозами 3-4 рази на день, не допускаючи переїдання.

Щоб організм вихованця працював правильно, слід прибрати з харчування їжу, багату щавлевої кислотою і азотистими екстрактивними речовинами. Ці компоненти міститися в свинині і грибах. Під забороною смажені страви і жирні продукти з молока. Не рекомендується включати в раціон при натуральному годуванні такі продукти як капуста цвітна, салат, петрушка і селера.

З метою підтримки балансу рівня холестерину у собаки необхідно постійно відвідувати ветлікаря з діагностично-профілактичною метою. Це дасть можливість вчасно визначити початок патології і вжити заходів щодо його ліквідації.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close