Кошеня в 1-2 місяці: особливості розвитку та догляду

Кошеня в 1-2 місяці: особливості розвитку та догляду - Ветеринар

Рішення завести кота — це досить серйозний вчинок. Потрібно пам’ятати, що ми відповідаємо за тих, кого приручили. Тому з того дня, як тварина переступила поріг нашого будинку, ми несемо за неї відповідальність.

Кошеня в 1-2 місяці: особливості розвитку та догляду - Ветеринар

Особливо важливими вважаються перші місяці життя кошеняти.

Особливості розвитку

У той час, коли кошеня може досягати віку 1 або 2 місяці, кішка починає приділяти власній дитині все менше уваги. У цей період розміри тварини дуже малі. Місячне (а часом і двомісячне) кошеня виглядає досить беззахисно. Вік у 1-2 місяці — це той період, коли починається динамічний розвиток і зростання тварини. Кошеня можна починати підгодовувати, привчати його до туалету і проводити інші заходи в рамках виховного процесу.

Водночас необхідно не забувати, що зараз тварина не вважається повністю розвиненою, тому від неї не варто вимагати миттєвого засвоєння команд чи виконання ваших прохань — маленький чотирилапий друг лише починає вчитися.

Що потрібно для утримання?

У перший же день, коли вихованець з’явився у Вас у домі, потрібно потурбуватися про облаштування його особистого місця. Так, для початку потрібно організувати туалет. Сьогодні на зоологічних ринках і в магазинах для тварин можна вибрати лоток різних кольорів і розміру.

Прекрасний вибір на перших порах — це лоток з невисокими бортами. Малі габарити кошеняти не дадуть можливість йому долати якісь перешкоди. Тому така конструкція виявиться найбільш зручною і комфортною для невеликої тварини. Потрібно потурбуватися про те, щоб лоток був зроблений з екологічно чистого матеріалу. Інформацію про це можна знайти на упаковці або отримати консультацію з продавцем.

Крім матеріалу самого лотка, слід уважно підбирати наповнювач для котячого туалету. Кошеня може перший час грати з ним і навіть спробувати на смак. Тому він зобов’язаний бути безпечним. Найоптимальніший у цьому плані — деревний, ліквідує запах, реалізується за дуже хорошою ціною, хороший для кошеняти. А можна підібрати той, до якого кошеня звикло в будинку кішки.

Плюс до всього, тварина потребує свого місця для відпочинку і сну. Ним може бути лежак, який можна купити в абсолютно будь-якому зоологічному магазині. Через брак такого ви можете облаштувати затишне місце для сну для власного чотириногого друга самостійно — для цього застосовують старі пледи, ковдри, подушки тощо. Але дуже часто на початку власного життя кошеня не сприймає власним запропоноване йому місце. Так, воно може без сторонньої допомоги самостійно підібрати собі комфортний куточок або спатиме поруч із вами.

Якщо ви володієте достатніми можливостями у фінансовому плані, а у вас у квартирі є просторе місце, то практичним рішенням буде придбати спеціалізований будиночок. Подібного роду конструкції дуже затребувані серед господарів тварин, що живуть вдома. Облаштування, кажучи інакше, “їдальнею зони” також потрібне. Кішці необхідні дві миски: для їжі та води.

Щоб кошеня не псувало меблі власними кігтиками, йому відразу необхідно придбати кігтеточку — вертикальну або горизонтальну. Вона може бути зроблена і власними руками, підійде традиційний шматок старого килима або повсті.

Необхідно просто закріпити його на вертикальній поверхні, щоб кошеняті було комфортно.

Як доглядати вдома?

Що стосується процедур для догляду, яких потребує кошеня, то до них, перш за все, необхідно віднести процедури гігієни.

Потрібно пам’ятати, що купання тварин, які ще не досягли 2-ух місяців, не рекомендують фахівці. А справа вся в тому, що організм кошеняти в цей період вважається незміцнілим, а тому зміна температур може погано позначитися на його здоров’ї. На цей період догляд у плані гігієни слід зменшити чищенням вух і обробкою очей (щоб це виконати рекомендують застосовувати ватяні палички і диски з вати), а ще потрібно стежити за станом порожнини рота і зубів.

Не забудьте і про медичні процедури. Так, наприклад, якщо ваш новий вихованець вважається дворовою твариною (ви взяли його з вулиці або з притулку), то для початку потрібно провести всі заходи, які для цього необхідні: дегельмінтизацію, обробку від бліх. Вакцинація обов’язкова для всіх кошенят, необхідні щеплення допоможуть дитині виробити імунітет і захищатимуть від найрізноманітніших хвороб. Якщо ви помічаєте якісь підозрілі симптоми, слід негайно звернутися до лікаря.

Необхідно пам’ятати і про той факт, що невеликі тварини, як і маленькі дітки, потребують великої кількості уваги. У перший день після того, як ви принесли кошеня в дім, йому необхідно приділяти велику увагу, висловлювати ласку і турботу. Необхідно гладити кошеня, тримати його на руках, а ще грати з ним в активні ігри, щоб активізувати його.

Правила годування

Великої уваги в рамках догляду за новонародженим кошеням заслуговує раціон його харчування. Так, у перший день власного життя воно не потребує додаткової підгодівлі — всі корисні мікроелементи і вітаміни воно отримує з материнського молока. Якщо наприклад ми говоримо про додаткове харчування, то його варто починати давати вже з 4-го тижня життя вашого улюбленця. Першими продуктами, які не забороняється впровадити в раціон харчування кошеняти, мають стати кисломолочні продукти. Причому підбирати потрібно тільки ті, які мають невелику жирність. Через кілька днів у раціон харчування також можна вводити каші та дрібно подрібнене м’ясо.

Порції мають бути невеликими. Потрібно стежити за тим, у яких обсягах їсть ваш маленький вихованець, щоб не завдати шкоди його травній системі.

Крім того, вже в цей період росту і розвитку тварини слід приготувати остаточний вибір з приводу того, яким типом їжі ви будете в подальшому годувати кота. Є два способи: сухий корм і натуральні продукти. Якщо ви підбираєте перший варіант, то незайвою виявиться консультація фахівця ветеринарної клініки. Він дасть можливість визначитися з певною маркою корму, яка здебільшого залежить від породи і фізіологічних особливостей тварини. Якщо ж ви вирішили годувати кошеня справжньою їжею, то не забувайте, що ви повинні давати йому тільки якісні та свіжі продукти. Тільки не годуйте власного вихованця недоїдками з хазяйського столу.

Готуйтеся до того, що в перший час вам потрібно буде годувати вашого улюбленця самостійно, застосовуючи шприц або піпетку. Однак зловживати такою зайвою турботою не варто — потроху привчайте тварину до самостійного прийому їжі.

Як виховувати?

Від перших місяців життя зазвичай залежатиме дуже багато чого. Власне в цей час рекомендується прищепити коту хороші звички.

  • Одна з перших і дуже важливих звичок, якої ви маєте навчити власного улюбленця, — це ходити в туалет у лоток. для того щоб здійснити це, можна застосовувати простий прийом. Так, наприклад, досвідчені заводчики рекомендують у лоток із наповненням садити кота після того, як він поїсть або поп’є.
  • Крім того, слід контролювати поведінку тварини під час ігор і розважальних заходів: не потрібно дозволяти їй кусати вас і дряпати.
  • Привчіть її до кігтеточки, покажіть, як точити кігті, підвісивши іграшку зверху. Дитина буде тягнутися до неї, а ще дряпати поверхню кігтеточки.

Не проявляйте по відношенню до кошеняти агресію, навіть у тому випадку, якщо воно щось зробило не так. Тварина може запам’ятати подібну поведінку і пізніше відчувати до вас погані емоції.

Позначки:, , , , , , ,
close