Лімфома у кішок

Пухлинні нові утворення, що носять злоякісний характер, відомі давно, але стали частіше діагностуватися в клінічній практиці ветеринарних лікарів. Спровоковано це перш, за все тим, що у лікарів з’явилася можливість раннього діагностування таких патологічних змін в організмі.

Пухлинні процеси попереду місць серед захворювань, що виявляються у кішок і собак. У кішок в переважній більшості знаходять злоякісні пухлини в області молочних пакетів, м’яких тканинних структур і кісток.

Причина

Одним з видів злоякісних новоутворень, вважається лімфосаркома, також іменована лімфомою. Лімфома у кішок патологічна зміна лімфоїдних тканинних структур проліферативного типу, частіше виявляється у вихованців проживають в будинку, присутніх в молодому віці або ж вже у літніх. Пов’язано це, в першу чергу, з недосконалістю імунної системи у молодих і недостатністю роботи організму у старих кішок.

Основні частини захисної лімфатичної системи-лімфоцити або білі кров’яні тільця, показують активність по відношенню до патогенних бактеріальних мікроорганізмів, вірусів і іншим шкідливим агентам, проникаючим в організм тварини. Власне робота лімфоцитів забезпечує гідний захист організму.

Найпопулярніша у кішок шлунково — кишкова неоплазия-аліментарна лімфома. Іменується патологія також абдомінальної лімфосаркомою, так як відрізняється ураженням всіх верств шлунка і кишечника, а ще поруч розташованих лімфатичних вузлів.

Дрібноклітинна лімфома відрізняється довгим перебігом і повільним розвитком, на відміну від великоклітинної, агресивної пухлини, що супроводжується різким зменшенням ваги, дуже високою стомлюваністю і збільшенням лімфатичних вузлів.

Причини розвитку злоякісної патології у кішок різні, але ветеринарні фахівці сходяться на думці, що основним провокуючим аргументом вважаються:

  — онковірус володіє іммунносупресівнимі властивостями (пригнічує імунну відповідь). ДНК-містить вірус, проникаючи в організм чутливої тварини провокує порушення в роботі ДНК організму, провокуючи розвиток лімфосаркоми.

 • СНІД-ще один вид вірусів лімфотропного типу. Відіграє особливу роль в процесі формування злоякісних клітин, провокуючи проблеми в активізації імунної системи у відповідь на патоген.

На місці розташування лімфоми бувають:

 • Абдомінальна або аліментарна – для неї отличительно ураження неопластичного типу, яке може бути розлитим або ж локалізованим. Аліментарна лімфома відрізняється ураженням не тільки стінок кишечника і шлунка, але і лімфатичних вузлів.
 • Медіастинальна неоплазія лімфоцитів – локалізується в області тимуса, вражаючи паралельно середостінні лімфо вузли. Основним для даного виду патології вважається мультифокальне осередкове ураження плевральної оболонки. Діагностується в переважній більшості у кішок молодого віку і асоційована з інфікуванням вірусом лейкемії.
 • Мультицентріческая неоплазия-вид злоякісного новоутворення, що локалізується в області лімфатичних вузлів, розміщених на поверхні. При цьому виді лімфоми в процес патологічного характеру залучаються печінкові структури і селезінка. Рідше при мультицентріческой неоплазії ці органи залишаються недоторканими.
 • Екстронодулярная лімфома-відрізняється відсутністю конкретного місця розташування. При цьому уражаються різні внутрішні органи – ренальна система, респіраторний тракт, центральна нервова система, покриви шкіри. За типом розташування екстронодулярной неоплазії білих клітин крові, вона буде мати власну назву – ренальная, назальная, очна, шкірна.

Клінічна картина

У кішки діагностують Найрізноманітніші види неоплазий білих клітин крові (лімфоцитів). Залежно від місця локалізації, ознаки злоякісного захворювання будуть різнитися. Так, при лімфомі кишечника спостерігаються виражені зміни в роботі травного тракту.

У хворого вихованця відзначаються ознаки нудоти і виверження шлункового вмісту, збільшується живіт, з’являються проблеми з актом дефекації. Запор може зміняться проносом. Дуже часто кішка відмовляється їсти, розвивається анорексія і різка втрата маси тіла, видимі слизові покриви анемічні, погано зволожені. Діагностується загальна дегідратація організму, шерстний покрив тьмяний і скуйовджений.

У разі розвитку медіастенальної неоплазії лімфоцитів, ознаки можуть бути наступними:

 • зміна відтінку помітних слизових оболонок (цианотичность);
 • кашель;
 • проблеми з диханням (порушення актів вдиху і видиху, задишка);
 • проблеми в роботі м’язи серця;
 • наявність плеврального випоту;
 • звук шуму і тертя в період виконання аускультації.

Мультицентрична форма неоплазії лімфоцитів відрізняється різким збільшенням в обсязі лімфатичних вузлів. Хворобливих почуттів при цьому не відзначається, вони рухливі. На пізніх стадіях розвитку патологічного процесу діагностується збільшення селезінки і печінки. Симптоми у кішки при мультицентрической формі неоплазії фактично відсутні. Тварина нормально себе відчуває, потроху втрачаючи у вазі, вірогідна поява невеликої анемічності.

Найпросторіша форма неоплазії білих кров’яних тілець-екстранодулярная. Вона вражає дуже багато і самих різних органів, при цьому не передбачається ураження власне лімфоїдного органу. Залежно від місця локалізації і залежить клінічна картина. Уражаються дуже часто:

 • покриви шкіри-на шкірі з’являються множинні нові утворення, аж до виразок, а ще мокрої екземи;
 • органи зору-відрізняється виникненням процесів запалення (увеїт, кератит), глаукоми або ж повною втратою зору;
 • респіраторний тракт-поява ексудату відтінку білого з кров’яними прожилинами, нарости на слизових оболонках, що вистилають носові ходи;
 • ЦНС-з’являються припадкові стану, можливий параліч;
 • ренальна система-зміна ниркових структур в розмірах, нирки припиняють виконувати власну роботу;
 • Серцевий м’яз-проблеми з ритмом, порушення в роботі клапанів;
 • гепатобіліарна система-уражається печінка, з’являються окремі вузли, орган змінюється в розмірах, а ще зазнають змін показники крові.

Діагностування та методи лікування

Для постановки точного діагнозу потрібно проведення комплексних заходів. При зверненні до ветлікаря, кішці проводять загальний клінічний огляд, відзначаючи будь-які зміни, а ще проводять збір анамнезу. Призначається рентгенографічне дослідження, що дозволяє візуалізувати зміни в області грудини (збільшення тимуса або ж його деформацію), пухлинні процеси, плеврити, застій каловий мас в кишечнику.

діагностика за допомогою ультразвуку дає можливість візуалізувати зміна в розмірах органів порожнини живота – селезінки або печінки, порушення структури, зміна в розмірі лімфатичних мезентеріальних вузлів. Також при ультразвуковому дослідженні діагностується випіт, Надмірність кишкової стінки.

Складовою частиною діагностики неоплазії лімфоцитів у кішки є лабораторні дослідження. Призначаються наступні аналізи:

 • загальний аналіз крові та хімічна панель;
 • тестова панель дозволяє визначити присутність вірусів;
 • біопсія тонкоголкова;
 • гістологічне дослідження структур тканин, відбір яких був виконаний з ураженої ділянки.

Дані які отримані ключових досліджень служать базою ветлікарю для визначення індивідуальної схеми терапії. Вона може в себе включати консервативні і хірургічні методики, проте в основному, вважається комплексною. Виходячи з діагностичних даних, фахівець може спрогнозувати наступні шанси тварини на одужання.

Володар повинен розуміти, що лімфосаркома собою являє летальне захворювання, що вражає системи організму. Лікування патології кішок дає можливість продовжити життя вихованця і спростити його існування. Спрогнозувати життєву тривалість при лімфомі доктор може на підставі місця локалізації пухлини і ступеня занедбаності патологічного процесу. Найбільш сприятливий результат при ранній Діагностика пухлини і вчасно призначеному лікуванні за допомогою препаратів на основі хімії.

Головне завдання ветлікаря при постановці діагнозу у кішки лімфома – вибір комплексу терапевтичних заходів, які спрямовані на велике збільшення якості і загальної тривалості життя вихованця. Вибір лікарських засобів виконується тільки ветеринаром-онкологом, персонально для будь-якого окремого клінічного випадку. Головне не забути врахувати не тільки вік хворої тварини, але і його вага, стан здоров’я і дані отриманих лабораторних аналізів. Тривалість хіміотерапії і кількість повторюваних курсів складається згідно хіміотерапевтичних протоколів.

У зв’язку з появою онкології, існує необхідна кількість медикаментозних препаратів, що дозволяють успішно боротися з різними лімфомами. Використовувати їх можна як порізно, так і в конфігурації. Найбільш ефективним препаратами при боротьбі з лімфосаркомою є Доксорубіцин, Вінкристин і Циклофосфан.

Хіміотерапія патологічного стану з використанням одного препарату застосовується у ветеринарній клінічній практиці нечасто, так як володіє невеликою ефективністю. Як виняток монохіміотерапія використовується для пацієнтів з сильним отруєнням, і ще в разі ризику виникнення небезпечних побічних ефектів при призначенні декількох значних хіміопрепаратів. Вибір лікарського засобу виконується лікарем на тлі виникнення спектру токсичних наслідків. Повсюдно використовуються при монохіміотерапії Доксирубіцин і Циклофосфан.

При діагностованою лімфомі у кішок, якщо немає значних протипоказань, ефектніше застосування комбінованих препаратів. Комбихимиотерапия застосовується схематично. Існує кілька препаратів, що застосовуються в зв’язці при боротьбі зі злоякісним захворюванням. Перша схема, що отримало назву СОР, в себе включає застосування:

 • Циклофосфану;
 • Вінкристину;
 • Преднізолону.

Такий вид комбінованої хіміотерапії економічно набагато вигідний для власника тварини, а ще має низьку частоту побічних ефектів. Другий вид протоколу застосовується у важких випадках діагностованої лімфоми у кішки і називається АСОР. У себе включає застосування не тільки перерахованих вище засобів, але і Доксорубіцин.

При лімфомі, що вразила у кішки шлунково-кишковий тракт і спровокувала непрохідність кишечника, призначається своєчасне лікування. операція доцільна для полегшення загального стану тварини. У переважній же безлічі випадків застосовується хіміотерапія, так як лімфоми досить сприйнятливі до лікарських засобів.

Прогноз сильно залежить від таких факторів – вік кішки, ступінь занедбаності патологічного процесу, місце локалізації злоякісних процесів. Вчасно виявлене захворювання і призначена хіміотерапія дає можливість зробити краще якість і життєву тривалість кішки. Важливо також пам’ятати, що ускладнення під час використання комбінованої хіміотерапії з’являються нечасто.

З метою попередження розвитку лімфоми у кішки, доводиться стежити за якістю харчування улюбленця, створювати дуже комфортні умови проживання і обов’язково проводити своєчасні вакцинації. Важливу відіграє роль часте проведення профілактичних оглядів у ветлікаря з метою ранньої діагностики будь-яких патологічних процесів в організмі.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close