Найкращі маленькі домашні тварини

Найкращі маленькі домашні тварини - Ветеринар

Турбота про тварин виховує в нас дуже хороші якості: доброту, співчуття, відповідальність. Домашній вихованець здатен скласти компанію людині, яка живе сама. Дуже часто вдома утримують собак або кішок, але у квартирах у місті не завжди можливо забезпечити їм необхідні умови для повноцінного життя, тим паче при зайнятості власників на роботі.

Найкращі маленькі домашні тварини - Ветеринар

Альтернативою можуть бути невеликі тварини, доглядати за якими зможуть навіть діти або люди у віці. Можна підібрати підходящого під ваші вимоги вихованця із запропонованого списку.

Відносно дешеві

Не кожен в змозі дозволити собі придбати звірка вартістю в кілька тисяч, а то й десятків тисяч рублів. Необхідно брати до уваги, що і догляд за таким вихованцем попросить значних вкладень. Однак є не менш милі маленькі тварини, які недорогі й водночас невибагливі у догляді.

Хом’як

Хом’ячки — одні з дуже популярних маленьких улюбленців, які проживають у будинку. Ціна їх залежить від варіанту і місця купівлі, але зазвичай усереднено становить 200-500 руб. Зрозуміло, утримувати їх у скляній банці, як припускають деякі “господарі”, не можна в жодному разі. Хом’яки — активні звірята, і їм потрібна досить об’ємна клітка з якісним наповненням і предметами для ігор. Але якщо порівнювати з іншими тваринами, ці витрати практично невеликі (приблизно 3 тис. руб.).

Представники великих видів хом’яків, в основному, більш миролюбні. Для дітей, які люблять брати звірків у руки, краще підбирати, наприклад, сирійських. Однак слід врахувати, що активні ці тварини здебільшого вночі.

І необхідно уявляти, що життя у них занадто коротке (до 3 років).

Щур

Ще один вихованець, який недорого обходиться, — це щур. Навіть тварина з рідкісним забарвленням коштує не дорожче 500 руб. Середня ціна — 200 руб. Тримати щурів можна по одному або в одностулкових парах, різностатеві будуть дуже швидко розмножуватися. В одному посліді буває до 18 щурят.

Це розумні звірята, які піддаються дресируванню. Але клітка для них має бути міцною, і відпускати тварин з неї гуляти не варто. Щури здатні гризти дуже тверді матеріали.

Живуть вони, на превеликий жаль, нетривалий час, нечасто проживають довше 3 років.

Найрозумніші

Якщо ціна важливого значення не має і для вас важливо власне спілкуватися з твариною, а не просто на неї милуватися, то крім щурів можна звертати власну увагу на наступних вихованців.

Морська свинка

Ці звірята більші за хом’яків і щурів, але в дорослому віці важать не більше 1,2 кг. Придбати морську свинку можна практично недорого, хоча вартість представників рідкісних порід може дійти до кількох тисяч рублів. Дитинча до місячного віку можна вибрати в середньому за 500 рублів, але уваги воно більше потребуватиме, ніж велика особина. Найкраще купувати 5-тижневих свинок. Якщо порода значення не має, то такого вихованця можна знайти і за 1000 руб. і навіть дешевше.

Морські свинки люблять компанію, утримувати їх краще групами (самця і 3 самок). Але й одне звірятко почуватиметься зручно, якщо господар спілкуватиметься з ним частіше.

При уважному догляді ці тварини доживають до 7 років.

Тхір

Домашній тхір, або фретка, — звірятко розумне і хитре, при цьому дуже привабливе. У нього м’яка, гарна на дотик пухнаста шерстка, а палітра забарвлень вкрай широка. Уваги такий вихованець попросить багато, але й сумувати не дасть. Якщо запастися терпінням, тхора можна дресирувати і навіть привчити до туалету.

Основним недоліком є поганий запах. Але варто зазначити, що якщо ви розведенням тхорів займатися не збираєтеся, то тварин потрібно стерилізувати, а під час цієї операції мускусні залози зазвичай видаляються. Жити регулярно в клітці тхору буде некомфортно, тому квартиру варто приготувати так, щоб у ній комфортно себе відчували і господар, і вихованець.

Середня життєва тривалість фретки — 8 років, але відомі випадки, коли тхори доживали до 15.

Скунс

Це звірятко має відмінне чорне забарвлення з білими смугами, тому з ким-небудь іншим його навряд чи можна переплутати. За звичками та умовами утримання схожий з тхором, але, за відгуками господарів, навіть більш дружелюбний. Проблема із запахом також вирішується так само.

Скунси теж здатні дати безліч дуже хороших емоцій власним господарям.

Без запаху

У природі не існує тварин без запаху, оскільки за допомогою запаху вони впізнають один одного і спілкуються. Вдома за правильного догляду вдається уникнути зайвих “ароматів” вихованців. Однак є все ж звірята, запах яких, як мінімум для людського носа, майже не відчутний.

Шиншила

Можна завести, наприклад, шиншилу. Це звірятко, зрозуміло, обійдеться недешево, оскільки має цінне, дуже красиве хутро, але подарує власним господарям багато чарівних моментів. Він любить купатися, але в піску, а не у воді, і не пахне зовсім. Однак, слід розуміти, що під час стресу шиншила може лисіти, тому важливо створити для вихованця заспокійливу атмосферу.

Життєва тривалість звірка досягає 20 років.

Піщанка

Це маленьке екзотичне звірятко нагадує суміш мишки і ховраха. Він легко приручається і привчається до туалету, тому може іноді прогулюватися квартирою. Але стежити за піщанками необхідно ретельно, оскільки вони люблять гризти різні предмети, а в клітку саме для цього потрібно поміщати, наприклад, дерев’яні шматочки. Утримувати їх слід групами, поодинці звірята почуваються незатишно, проте навіть від компанії піщанок запаху практично немає.

Живуть вони, на превеликий жаль, нетривалий час — до 3 років.

Довгожителі

Не всі бувають готові до того, що домашній вихованець помирає. Особливо переживають зазвичай діти. До топу тварин-довгожителів, крім шиншили та тхора, можна зарахувати таких звірків.

Бурундук

Цей привабливий вихованець знайомий багатьом. Він не дуже вимогливий до утримання, але його активність і природну цікавість необхідно задовольняти. Тому в клітці слід поставити бігове колесо, а прирученого вихованця варто іноді відпускати гуляти квартирою.

Хоча в природі бурундуки живуть не довше 3 років, вдома можуть дожити до 10.

Одразу потрібно заявити, що їжаків з лісу приносити додому небезпечно, оскільки вони часто хворіють на сказ або мають інші інфекції. Краще купити вихованця у перевіреного заводчика. Їжаки — досить спокійні тварини і дуже високої уваги до себе не люблять, але до господарів звикають і з радістю підставляють черевце, щоб його почухали. Необхідно брати до уваги, що активні ці звірята здебільшого вночі і можуть впадати в зимову сплячку.

За належної турботи їжаки доживають до років десяти.

Про те, як доглядати за шиншилами, ви можете дізнатися, подивившись відео нижче.

Позначки:, , ,
close