Остеопороз у кішок

Кістковий скелет-істотна складова хорошого функціонування організму. Власне завдяки нормальному стану кісткового і м’язового скелета, тварина здатна нормально рухатися. А для кішок це дуже важливо. Адже ці граціозні тварини не тільки можуть розвивати швидку швидкість, але і часто стрибають з висоти.

При розвитку такої патології, як остеопороз, кісткова маса втрачається, що призводить до спонтанних переломів, обумовленим дуже високою крихкістю кісткових структур. Вихованець відчуває біль, дискомфорт, скутість під час рухів.

Остеопороз при ранньому діагностуванні, лікуватися. Тому необхідно знати причини, що провокують розвиток патології і методи усунення захворювання.

Причини хвороби

Вирішальним фактором, що провокує розвиток остеопорозу, ставати надлишок в організмі вітаміну А й гостра нестача кальцію. Діагностують остеопороз у кішок у віці, але захворювання може бути спадковим і які пов’язані з порушеннями харчування, тому вимальовується і в дитячому віці.

Скелет виконує особливу функцію для організму тварин, як і людини. У домашніх кішок проблеми з кістково-м’язовим апаратом зустрічаються дуже часто і остеопороз не виняток. Результати захворювання, при несвоєчасно розпочатому лікуванні, не легкі.

За власною сутністю, остеопороз представляє патологію, що відрізняється зниженням загальної маси кісток. Умовно поділяють захворювання на 2 групи. У першому варіанті проблеми з’являються в процесі остеогенезу, характеризуючись резорбцією кістки або розсмоктуванням щільної тканини.

В іншому випадку, остеопороз розвивається при проблема в процесі нарощування маси остеоцитів. Основою як правило виступає як гостра нестача кальцію в організмі, так і інших важливих елементів, що потрапляють в організм з їжею.

При остеопорозі зменшується щільність кісткових тканин. Самі кістки стають занадто крихкими, пористими, що у випадку з кішками, прирівнюється до інвалідності. Адже ці домашні вихованці регулярно стрибають з піднесення, активно граються, ведуть полювання і рухаються.

Причини розвитку остеопорозу може бути кілька. Фахівці виділяють наступні фактори, які можуть вплинути на зміну щільності кісток у кішок:

  . Дуже часто діагностується у кішок і виступає вирішальним фактором розвитку остеопорозу у кішок. Сусідня зі щитовидною залозою, паращитовидна, формує дуже велика кількість гормональних речовин, що зі свого боку, призводить до гормонального дисбалансу в організмі. Перш за все гіперпаратиреоз впливає на виробництво паратгормону, що грає велику роль при нормальному всмоктуванні кальцію, що проникає в організм поряд з кормом. Паратгормон, вважається не основним гормоном для нормальної діяльності, тому про нього так мало відомо. При цьому, роль даної речовини для нормального стану кісткових структур – неосяжна. Паратгормон сприяє постійному процесу оновлення кісткових тканин, заміщаючи їх на нові, міцні і молоді. При дуже високому продукуванні гормону паращитовидної залозою, відбувається розчинення своїх кісткових тканин. Відзначається, що гіперпаратиреоз довгий час не вимальовується симптоматикою, але завдає невиправної шкоди здоров’ю. Запустити процес дуже високого вироблення гормонів паращитовидної залозою, може пристойну кількість м’яса в раціоні тварини. А справа вся в тому, що кальцію в організм при виключно м’ясній дієті, надходить невелика кількість. При певних хворобах нирок, навіть при адекватному надходженні кальцію з їжею, відбувається вимивання речовини поряд з черговою порцією сечі.

 • Нові освіти в області паращитовидної залози. Пухлини можуть мати як злоякісний, так і доброякісний тип. Але патологічні зміни в кісткових структурах від цього не змінюються. Нерідко на тлі пухлинного процесу, паращитовидна залоза не зменшує власних функцій, а навпаки, починає виробляти набагато більше.
 • Фізіологічний процес старіння організму. У літніх кішок в організмі накопичується маса збоїв, що веде до розвитку хронічних патологій нирок, травного тракту та інших систем. Не виключенням вважається і ендокринна система. Зміни у функціонуванні щитовидної і паращитовидної залоз, призводить до розвитку остеопорозу. На превеликий жаль, розвиток патологічного процесу в даному випадку можна лише зупинити, але не видалити повністю.

Остеопороз не тільки захворювання дорослих і літніх кішок. Діагностується патологія і у маленьких кошенят на тлі рахіту. Зі свого боку рахіт з’являється при порушеннях правил догляду, гострій нестачі вітаміну Д або при вигодовуванні кошеня не якісними сумішами. В результаті відбувається структурний розрідження, кістки стають більш ламкими, крихкими і пористими.

Факторами до розвитку остеопорозу, крім віку кішки, ендокринних порушень і проблем з метаболізмом, стають – надмірна вага, невелика активність кішки, невчасно вилікувані хронічні захворювання внутрішніх систем організму.

Певні породи кішок більш схильні до розвитку остеопорозу, ніж інші представники домашніх кішок. До групи ризику входять Британські, шотландські, сіамські кішки.

Якщо раціон тварини становить одне м’ясо, то ризик розвитку остеопорозу з’являється у будь-якої тварини, незалежно від породної, статевої приналежності або віку.

Симптоми остеопорозу у кішок

Підступність патологічного стоншування кісткової тканини, полягає у відсутності клінічних ознак на перших кроках розвитку захворювання. Через час з прогресуванням хвороби, ознаки стають більш явними.

Основна ознака остеопорозу-сильна крихкість кісток і з’являються на цьому тлі переломи. Вони можуть бути спонтанними, навіть при несуттєвих фіз.навантаженнях. Кішка може зламати лапу при стрибку з крісла або підвіконня. Крім цього, спостерігаються такі клінічні прояви остеопорозу:

 • біль під час здійснення рухів, через маленьких тріщин в кістках;
 • дискомфорт у кішки в момент, коли її беруть на руки або гладять;
 • зміна уподобань смаку (можливо навіть поїдання не їстівних предметів);
 • порушення апетиту;
 • байдужість, небажання проявляти активність (улюблениця любить більше лежати);
 • зміни в ході-кішка намагається ходити вкрай обережно, з боку здається, що тварині щось заважає.

Без звернення до професіонала в клініку навряд чи можна обійтися. Діагностика повинні бути комплексною і в себе включає такі дослідження:

 • загальний клінічний огляд ветеринаром і детальний збір анамнезу (дуже важливо харчування тварини);
 • загальний і хімічний аналіз крові;
 • рентгенографія;
 • діагностика за допомогою ультразвуку;
 • комп’ютерно-резонансна томографія.

Показовим дослідженням, що дає можливість визначити мінеральну щільність кісткових тканин, вважається денситометрія. На підставі отриманих даних ветеринар складає прогноз і розробляє максимально підходящу план лікування.

Лікування остеопорозу у кішок

Остеопороз вважається хронічним захворюванням, тому основу лікування повинні складати методики, які спрямовані на зміцнення кісток. При сильних хворобливих відчуттях у тварини, доктор призначає заспокійливі і знеболюючі ліки, наприклад Кетонал, Ветальгін, Кетофен. Починають з малих доз, якщо знадобиться виправляючи лікування.

Тварина обов’язково має отримувати дієтичний корм, у якого в складі звичайне або дуже високий вміст кальцію. При відсутності хорошого ефекту від лікування, наприклад, якщо є наявність пухлин в області щитовидної або паращитовидної залозі, призначаються своєчасні втручання. Також в запущених випадках призначаються препарати, що зменшують виробництво нестандартних гормонів.

Для посилення ефекту від лікування при діагностованому остеопорозі, призначаються добавки з великим вмістом кальцію і фосфору. Яку конкретно добавку потрібно ввести в раціон, повинен порекомендувати ветлікар. Тріщини в кісткових структурах, можуть бути заражені. З метою усунення складнощів у вигляді нагноєнь окістя, фахівець може призначити антибіотикотерапію.

Утримувати хвору тварину потрібно в теплі. Щоб зменшити небезпеку спонтанних переломів, рекомендується розставити по всьому будинку підставки. Це дасть можливість тварині легко підніматися на піднесення, не напружуючи сильно кістково-м’язовий апарат.

Яка отримує натуральне харчування кішка, повинна отримувати в раціоні більше сиру без жиру, варених яєць, гречаної каші, нежирного фаршу. Якщо тварина отримує сухий корм, слід вибирати збалансовані дієти, в складі яких крім кальцію і фосфору, містяться хондроїтин і глюкозамін.

Профілактика розвитку остеопорозу у кішок зводитися до постійних відвідувань ветеринара. Це дасть можливість вчасно виявити порушення в організмі і вжити заходів. Літнім тваринам слід давати спеціалізовані корми, що призначаються для старіючого організму. Важливо не тільки правильно годувати улюбленця, а й стежити за його фізичною активністю. Маленьким домашнім хижакам просто потрібно більше рухатися і грати в рухливі ігри.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close