Собака їсть кал 8 способів відучити цуценя їсти екскременти

Собака їсть кал 8 способів відучити цуценя їсти екскременти - Ветеринар

Ситуація коли собака їсть власний кал, а ще чужі фекалії, фікалії людини (копрофагія) вважається проблемою, з якою господарі зустрічаються дуже часто. При цьому серйозне дослідження даного питання ветеринарами і кінологами не проводилося. З одного боку, такі ж дії-стандартна поведінка для таких тварин. Для них це лише нові смакові відчуття. З іншого – час занепокоїться, тому що в переважаючих випадках ця звичка вважається наслідком якоїсь причини, здатної завдати серйозної шкоди здоров’ю вихованця.

Небезпека цієї звички

Якщо собака їсть фекалії, то слід викорінити цю звичку швидше, тому що вона може з’явитися основою серйозного захворювання тварини. Поїдаючи кал, вихованці схильні до ризику зараження:

 • гельмінтами-кишкові паразити, які якщо лікування немає вражають внутрішні органи, а в великих кількостях призводять до їх закупорки і розриву;
 • паровірусним ентеритом-смертельно небезпечна вірусна хвороба, вражає органи травлення, до якої сильніше схильні молоді тварини;
 • токсоплазмозом – важке захворювання, що передається людині, з можливим смертельним результатом для собаки, особливо представників старше 7 років;
 • лептоспірозом-хвороба, вражає печінку і дуже часто призводить до швидкої загибелі (дуже часто якщо особина молода або стара);
 • гепатитом-захворювання небезпечне для життя. Важливо, що ця хвороба довгий час здатна існувати в зовнішньому середовищі, в тому числі в фекаліях тварини.

Причини поїдання

Фактори, завдяки яким собаки їдять фекалії, дуже різноманітні. Це хвороба або поведінкова реакція. Особливо вірогідні такі:

 1. Різні захворювання. Наприклад, збій в роботі підшлункової залози, синдром порушення всмоктування або хвороба. Важливо в разі виявлення проблеми звернутися до ветеринара з метою проведення комплексного дослідження.
 2. Невірне (незбалансоване) харчування. Однаково погано, коли не вистачає якихось речовин собаці або вони знаходяться в надлишку. У разі дефіциту вітамінів, мікроелементів, ферментів тварина намагається їх компенсувати самостійно. Зокрема, поїдає фікалії кішки, тому що у останньої не так успішно перетравлюється їжа, і її фекалії більш поживні. Аналогічна ситуація з поїданням людського калу. Також проблема може бути пов’язана з порушенням травлення. Якщо навіть система харчування складена правильно, наявність будь-яких збоїв в роботі кишково-шлункового тракту або хвороб може призводити до проблем перетравлення.
 3. Самолікування. Як приклад служить поїдання собаками кінських екскрементів з метою боротьби з глистами.
 4. Спроба залучити інтерес. Зазвичай вимальовується, коли володар недостатньо приділяє турботи і часу власному вихованцеві. В даному випадку лаяти собаку безглуздо, тому що вона отримує необхідний результат – нехай негативний, але увагу господаря. Важливо спробувати швидко визначити в цьому чи ховається причина для подальшого вирішення ситуації.
 5. Порушення поведінки. Переважно з’являється, коли вихованець приймає спробу людини відібрати фекалії в якості гри. Інша ситуація — якщо Собаці нудно або вона не хоче бути одна. В останньому варіанті не вважається рідкістю прояв і інших негативних поведінкових дій. Наприклад, псування майна або невмотивованої гавкіт.
 6. Наслідування. Якщо господар прибирає за твариною, то дуже можливо, що собака теж стане це робити, тільки власним способом.
 7. Повторення материнського поведінки. Ощенівшіеся суки в період, коли цуценята невеликі, їдять їх фекалії. Орієнтовно це інстинктивне бажання видалити запах калу, щоб захистити потомство від хижаків. Як наслідок, ситуація, коли щеня їсть власні фікалії, задоволена постійна.
 8. Наслідування поведінки інших домашніх чотириногих.
 9. Визнання лідера. Існує думкою, що в групі тварин, підлеглі особини можуть поїдати фекалії домінантних. Це також можна віднести до інстинктів. Підтвердженням є варіанти аналогічної поведінки тварин в природі.
 10. Ревнощі, суперництво або охорона території. Вимальовується, якщо є інші домашні вихованці. Поїдаючи їх фекалії, собака чистить власну територію.
 11. Щенячий вік. Поведінка викликана цікавістю, необхідністю вивчення навколишнього світу, в тому числі на смак.
 12. Смакові пристрасті. Як це не дивно, але собакам можуть подобатися фекалії. Тим більше при міжвидової копрофагії (зокрема, коли вони їдять котячі какашки). Також можливо захоплення тварини до несвіжої їжі, яку воно замінює екскрементами.
 13. Голод, пережитий раніше. Певні власники вважають, що одного прийому їжі в день дорослому собаці досить. Але в варіантах, коли тварина чомусь голодне, можливо поїдання фекалій для отримання потрібних організму мікроелементів. Відомі ситуації, в яких кал їли особини, наявні в прекрасних умовах, але в минулому сильно недоїдали.
 14. Стрес. Незвична або хвилююча ситуація спричинить копрофагію у собаки.

Що зробити господареві, щоб фекалії не поїдалися собакою

Методики, безумовно дозволяє позбутися від копрофагії, не існує. Розглянемо найефективніші способи, як відучити собаку є фікалії.

Звернення до ветеринара

При знаходженні того, що вихованець є власний або чужий кал, слід дати тварині препарат від глистів і піти до лікаря. Важливо не тільки обстеження собаки на наявність хвороб, а й консультація фахівця з питання раціонального харчування.

Корекція харчування

За змістом даний спосіб взаємопов’язаний з тим, що йде до цього, тому що в даному питанні консультація ветеринара потрібна. Бажано перевірити збалансованість харчування вихованця. Якщо застосовується виключно сухий корм, за порадою з лікарем краще ввести справжню їжу, не змішуючи 2 типу харчування, придбати вітамінний комплекс.

Деякі лікарі рекомендують давати собаці яловичий рубець. Ще існує думка, що в боротьбі з копрофагією бажано обробляти їжу ензимами . Вони допомагають поліпшити процес розщеплення поживних речовин. Саме так, вирішується проблема з поїданням екскрементів в якості додаткового джерела вітамінів. Певні власники використовують м’яту, ананас, насіння гарбуза. Але надійна інформація про результати подібного лікування відсутня.

Собака їсть кал 8 способів відучити цуценя їсти екскременти - Ветеринар

Ігнорування або звернення уваги на проблему

Як стверджують фахівці, недостатність уваги впливає на розвиток цієї малоприємної звички у тварини. Щоб викорінити її, рекомендується планувати прогулянки з собакою на вулиці так, щоб вона була максимально зайнята спілкуванням. У той же час, певні власники поділяють точку зору, що якщо захоплення до какашок не більше ніж спроба на себе звернути увагу, правильно буде, навпаки, ігнорувати вихованця, коли він їсть послід.

Відсутність покарання

Не можна карати собаку, наприклад якщо вона з’їла кал. Агресивні дії не допоможуть припинити таку поведінку. Краще відволікати вихованця і потроху відучити від огидний звички.

Прибирання

Важливо вчасно прибирати за собакою та іншими вихованцями їх фікалії. Це істотно знизить можливість вжити собакою кал в їжу. Також, якщо є сука з потомством доводиться стежити і відразу прибирати за нею і цуценятами.

Використання особливих засобів

Існують препарати, які спрямовані на втрату зацікавленості у собаки до поїдання калу. Вони надають фекалій противний для тваринного смак. За власним використання поділяють на 2 види. Одними обробляють в будинку фікалії тваринного і навіть кал кота. Другі дають особинам, чий послід вживає собака, яка страждає копрофагією. Недоліком останнього способу вважається відсутність його дії при поїданні власних екскрементів, а ще при міжвидовому типі пристрасті.

Препарати, що застосовуються у вигляді добавки до їжі, призначаються і відпускають за рецептом ветлікаря.

Звернення до кінолога

У цьому випадку велика ймовірність, що ситуація вирішиться навчанням собаки не підбирати нічого з землі.

Використання намордника

Спосіб розумно застосовувати одночасно як з процесом викорінення поведінкової звички, так і якщо наприклад виконується лікування тварини.

Базові поради

Рішення проблеми з поїданням калу собакою вимагає великої уваги. У боротьбі з такою ситуацією розумно одночасно застосовувати кілька варіантів, проте їх комбінація в кожному випадку повинна бути обрана індивідуально, враховуючи специфіки характеру тварини. При цьому потрібно звести до мінімуму можливість вихованця спробувати фекалії.

 • скласти одночасно з ветеринаром раціон;
 • контролювати стан організму тварини;
 • проводити з собакою більше часу;
 • прибирати квартиру або будинок (з прилеглою територією і вольєром, якщо він є);
 • якщо є наявність інших домашніх улюбленців, виключити для собаки доступ до місць випорожнень і стежити за їх чистотою.

Копрофагія-це не захворювання, а наслідок проблем, наявних у вихованця. Не залишайте цю звичку без уваги, просто помивши собаку і давши їй препарат від глистів. Адже запізнилося звернення до ветеринара спричинить невиправні результати.

Позначки:, , , , , , , ,
close