Сухі корми преміум-класу для кошенят

Сухі корми преміум-класу для кошенят - Ветеринар

Давайте уявимо, що ви прийняли рішення, зрештою, завести кошеня. Або ненавмисно вибрали на вулиці котика, а провівши з ним кілька годин, зрозуміли, що створені одне для одного. Одразу ж після усвідомлення власного вчинку ви замислитеся над побутовим боком питання: де буде спати ваш новий друг, як з ним поводитися, чи знадобляться йому щеплення, і найголовніше — чим годувати нового члена сім’ї.

Сухі корми преміум-класу для кошенят - Ветеринар

Загубитися на полицях з котячим кормом не складе ніяких труднощів, але ніколи не можна бути впевненим, чи підходить підібраний продукт вашому улюбленцю. У цій статті розглянемо корм для котів еліт-класу, розберемо мінуси і плюси та вивчимо його провідних виробників.

Склад

Склад сухого корму — це перше, на що потрібно дивитися під час вибору харчування для кошеняти. Навіть якщо ви все таки захотіли придбати корм еліт-класу, це не означає, що в ньому не буде елементів, які хоча і є корисними, але можуть бути сильними алергенами. Жодна, навіть найпривабливіша упаковка не дасть гарантії, що підібраний преміальний корм повністю підходить вашому улюбленцю.

У складі дуже часто міститься досить багато незрозумілих абревіатур, що позначають відповідні добавки до їжі, але вивчати їх усі немає необхідності. Необхідно тільки знати, що перше слово на початку переліку складу — елемент корму, який становить значну частину від усієї його маси.

Наступні пункти йдуть за зменшенням — від найбільшої кількості до мінімальної.

Знаючи це, можна здогадатися, що якщо, наприклад, на першому місці стоїть добавка до їжі В12, то такий корм необхідно акуратно поставити на полицю в магазині і ніколи не купувати його. Корм для кошенят має містити в собі якомога більше білка, щоб їхня кісткова структура розвивалася якомога повноцінніше. Невеликий вміст білка в преміум кормах стартує від 30%, іншими словами, білок — те, що має стояти в складі на першому місці. Але білок у кормі може мати різні назви, наприклад, він може бути тваринного або рослинного походження. У цьому варіанті перевагу віддати варто корму, що містить білки тваринного походження. Якщо навіть він буде представлений у вигляді борошна, він буде набагато кориснішим, ніж рослинний елемент.

Як можна здогадатися, що менше в складі корму підсилювачів смаку, консервантів та інших хімічних добавок, то корисніший цей продукт. У хорошому кормі, до яких відносяться і преміальні корми, дозволяється помірна кількість жирів — вони потрібні для організму, що розвивається, і допомагають здоров’ю імунної та нервової систем, шкіри та шерсті. Але дуже багато жирів у складі веде до ожиріння котів, проблем із травленням і кровоносною системою, тому на їхню кількість необхідно обов’язково звертати особливу увагу.

Дуже обережно потрібно підбирати корми, де на початку списку вказані якісь елементи рослинності або злаки, адже рослини часто викликають алергічну реакцію і у дорослих кішок, а для невеликого кошеняти така добавка може бути просто смертельною. Найпопулярніший алерген — кукурудза та всі її похідні.

Також небажані складові — сіль, цукор, пшениця і будь-які дріжджі.

Позначки:, , , , ,
close