Як у домашніх умовах прибрати в кота ковтуни?

Як у домашніх умовах прибрати в кота ковтуни? - Ветеринар

У довгошерстих кішок часто з’являються ковтуни — це грудочки відмерлої шерсті, що сплутуються з живими волосками. Ковтуни висять на тварині і приносять їй дискомфорт. Пухнасті коти дуже привабливі і дарують власним господарям позитивні емоції, проте якщо все пускати на самоплив, то грудочки шерсті призводять до поганих наслідків, і вже буде не до радості від варіанту власної тварини.

Як у домашніх умовах прибрати в кота ковтуни? - Ветеринар

Здається, що ковтуни — це нешкідлива фізіологічна особливість пухнастої кішки, проте вони з’являються і в тієї, в якої шерсті вкрай мало. Це відбувається в разі якщо за кішкою немає необхідного догляду. Мабуть, усім було б цікаво дізнатися про причини виникнення таких грудочок, і про те, чому деякі тварини самостійно справляються з ними, вичісуючи язиком, а іншим потрібна допомога власників.

Причини появи

Пухнаста кішка не в змозі якісно доглядати за власною шерстю, тому потребує допомоги. Можна абсолютно чесно сказати, що ковтуни — це ознака того, як господар піклується про власну тварину. Шерсть завжди оновлюється: старі волоски випадають, а нові відростають. Волоски короткої або середньої довжини тварина просто зчісує власним язиком, а кішка, яка має довгі волосинки і дуже пухнасту шерсть, не може впоратися з вичісуванням. Виходить, що шерсть випадає, старі волоски утворюють грудочки упереміж з новими, і щодня вони починають ставати більшими в розмірах.

Друга причина — це неправильне купання. Дуже багато домовласників, купаючи власну кішку, змилюють і скуйовджують шерсть, але так краще не робити. Шерстку потрібно обережно погладжувати, адже шерсть буде потім особливо важко прочісувати. Прочісування після будь-якого купання — потрібна умова.

Якщо кішка скидає власну шерсть, то часте вичісування має стати звичкою. Якщо цього не робити, виникатимуть ковтуни, цього не вийде уникнути.

Шерсть може випадати через погане харчування. Якщо кішка харчується тільки сухим кормом — його необхідно розбавляти вітамінами і мінералами. Якщо існує впевненість у тому, що турбота про власного улюбленого улюбленця проходить за всіма правилами, але ковтуни все одно з’являються, до того ж несподівано, то це говорить про якесь захворювання. Крім непривабливого вигляду, грудочки шерсті можуть ще нести небезпеку для кішки.

Наприклад, якщо ковтуни з’являються, коли на вулиці спекотно, то вони порушують терморегуляцію — тварина може перегрітися, і завдяки цьому на шкірі з’являться сліди дерматиту (запальне ураження шкіри). Крім цього, грудочки шерсті — рай для бактерій. Усередині них можуть селитися різні віруси і мікроби, іноді навіть блохи і кліщі. Ковтуни, крім усього цього, приносять дискомфорт тварині — дуже часто кішки самі намагаються позбутися ковтунів, вириваючи їх, таким чином травмують власну шкіру.

Зазвичай ковтуни з’являються під лапами, за вухами, на хвості та шиї.

Чим небезпечні?

З’являється абсолютно законне питання про те, яку небезпеку ковтуни несуть для тварини. Як вище вже говорили — грудочки шерсті приносять кішці дискомфорт, а вириваючи їх, тварина завдає собі травму шкіри. Зрозуміло, бажано вчасно доглядати за власним улюбленим вихованцем, якщо запустити процес, то надалі можуть з’явитися неприємні результати. Загрози для життя немає, але ігнорувати ковтуни небажано з таких причин:

  • негарний вигляд;
  • дискомфорт — шкіра тварини стягнута, через що їй важче вести активний життєвий спосіб;
  • ураження шкіри — на місці грудочок шкіра може стати занадто сухою, що призводить до появи лупи або, навпаки, дуже високої вологості, а це загрожує запаленнями;
  • розмноження бактерій — місця ковтунів можуть стати розсадою для бактерій і грибків.

Як прибрати?

Видалення ковтунів — це малоприємна для кішки процедура, однак, позбутися їх потрібно для її ж комфорту. Тварина буде по-всякому опиратися маніпуляціям зі шкірою, тому необхідно бути готовим до цього. Власнику власного пухнастого друга необхідно вибрати правильний момент для процедури: це може бути час, коли кіт спить або щойно заснув.

Якщо немає рішучості у власних силах, то можна попросити допомоги у близьких — вони допоможуть потримати тварину, і видалити шерсть у пухнастого друга буде дуже просто. Перед роботою переконайтеся в тому, що кіт перебуває в нерухомому положенні.

Визначити ковтуни не складе ніяких труднощів — руками можна намацати вовняні згустки: м’які бульби маленьких розмірів, що зім’ялися, можна спробувати розрізати на кілька частин, а потім вичесати їх.

Але існують запущені випадки, коли допоможе тільки вистригання або вибривання за допомогою відповідних приладів. Важливо робити це з усією обережністю, щоб не завдати травм собі й улюбленому вихованцеві. Якщо немає рішучості в тому, що вдома вийде провести процедуру з позбавлення ковтунів і вирізати їх, то краще звернутися до професіонала у ветеринарну клініку.

Покрокове видалення ковтунів у запущеній стадії проходить так.

  1. Нехай хтось допоможе, міцно тримаючи тварину.
  2. Рукою намацуємо грудку шерсті й оцінюємо, наскільки недалеко вона розміщена до шкіри.
  3. Якщо шерстинки неможливо розплутати з грудки, то її просто необхідно вистригти або поголити за допомогою машинки для зачіски.
  4. Вистригаємо шерсть частинами і вкрай обережно. Для цього беремо гребінець (гребінець) і підставляємо його між ножицями і шкірою кішки.
  5. Починати необхідно з маленької частини шерстяної грудки, потроху підбираючись до шкіри.

Варто звернутися по допомогу до фахівця, якщо обрізати ковтуни самостійно не виходить.

Заходи профілактики

Щоб ковтуни не з’явилися, необхідно піклуватися про власного вихованця. Кішка потребує того, щоб її шерсть розчісували хоч раз на день по 10-15 хвилин. Це можна зробити всілякими пристроями: гребінцем для пуху, для підшерстя, масажними гребінцями, пристроєм для вичісування — фурмінатором (прилад для вичісування, який дає можливість швидко і легко видалити відмерлу шерсть).

Коли на вулиці спекотно, то улюбленцю можна проводити зачіски. Це може бути нелегким заняттям, тому кішку краще відвести до ветеринара. Під час “купальних процедур” власного улюбленого вихованця краще застосовувати оптимальний шампунь, який зробить шерсть шовковистою, наприклад, Perfect Coat 8 in 1, “Шикарна Левиця”, “Біовакс”, Herba Vitae. Після того, коли тварина буде викупана, її необхідно гарненько розчесати, і якщо вона не боїться фена — висушити.

Це важливо! Розчісування шерсті має проходити хоча б 2 рази протягом тижня. Деякі кішки звикають до розчісування і починають ставитися до процедури як до сеансу отримання задоволення. Важливо звертати власну увагу на вибір гребінця — він не повинен мати жорсткі зуби.

Кішка може сама дізнатися про власну недугу і буде намагатися з нею боротися і по-всякому вичесати ковтуни, але якісно їх видалити допоможе тільки господар вихованця. Головне — привчити власного пухнастого друга до такої обов’язкової процедури, тоді через певний час він до неї звикне і не буде чинити опір. Здорова шерсть — це досить важливо для благополуччя вашого улюбленця.

Про те, як відбувається стрижка ковтунів за допомогою машинки, дивіться далі.

Позначки:, , , , , ,
close