Корми супер-преміум-класу для стерилізованих котів

Утримувати тварин, що живуть удома, завжди непросто, адже це серйозна відповідальність для їхніх власників. для того, щоб домашні коти і кішки добре себе почували і були здоровими, крім головного догляду, їх необхідно правильно, а головне, збалансовано годувати.

Зараз для цього застосовується не їжа, приготована самостійно, а готові сухі та рідкі корми.

У сьогоднішній статті більш детально ознайомимося з кормами супер-преміум-класу для стерилізованих кішок, дізнаємося їхні особливості та розглянемо широкий асортимент.

Особливості харчування

Вважається, що стерилізація і кастрація благотворно впливають на життєвий спосіб кішок і котів. Після подібних заходів у тварин збільшується життєва тривалість, вони стають більш спокійними і абсолютно не нервують. Що стосується котів, то після кастрації вони перестають цілити всі кути в будинку, що так дратує власників.

Крім того, у стерилізованих тварин дуже збільшується апетит. А це означає, що при неправильному раціоні тварини найімовірніше почнуть безмірно набирати у вазі та, як наслідок, більше лежати.

Також необхідно розуміти, що після подібних операцій у тварин змінюється гормональний фон, унаслідок чого коти й кішки стають схильними до найрізноманітніших захворювань, зокрема МКХ (сечокам’яної хвороби). Через застій рідини в сечовому міхурі тварини мочаться менше, в їхніх нирках і сечовому каналі можуть виникати пісок і камені, що дуже часто призводить до циститу. Особливо до цього схильні коти (через фізіологічні особливості).

Щоб цього не допустити, тваринам показана спеціальна дієта.

Оскільки після кастрації та стерилізації у котів і кішок перестають вироблятися статеві гормони, вони більше не шукають собі пару, а тому стають менш енергійними, більше сплять і відпочивають. Це також означає, що коти і кішки в процесі такого життя набирають зайву вагу, що загрожує складнощами зі здоров’ям. Завдяки тому, що статеві гормони перестають вироблятися, сповільнюється і метаболізм, однак при цьому особливо сильно збільшується апетит.

Щоб втамувати спрагу голоду, але не перегодувати тварин і не заподіяти шкоди їм, досить важливо годувати їх збалансовано і якісно.

Для цього і створено спеціальні корми, в яких є все що необхідно для харчування стерилізованих тварин, зокрема м’ясо в необхідній кількості, вітаміни, мінерали та інші корисні добавки до їжі.

Раціон стерилізованих тварин

У наш час є кілька лінійок кормів для стерилізованих кішок: від економ варіантів до найкращих — холістиків. Однак, золотою серединою за якістю і вартістю є корми супер-преміум-класу. Для стерилізованих улюбленців рекомендується купувати корми, розроблені конкретно для таких тварин, тому що вони слугують для них не тільки своєрідною дієтою, а й запобіганням різного роду хворобам.

Застосовуючи готові корми, немає необхідності витрачати час на їхнє приготування, а ще на вибір вірних продуктів. Зараз є і сухі, і мокрі корми супер-преміум-класу для стерилізованих тварин. Це можуть бути і паучі, і консерви. Зазвичай вихованців годують 2 рази на день, але раціон може збільшитися до 4-5 разів, при цьому порції необхідно зменшувати.

Досить важливо раз на кілька місяців контролювати вагу вихованця. А щоб зменшити розвиток якихось хвороб із нирками, краще, звісно, підбирати корми без фосфору і калію або з їхньою дуже малою кількістю в складі.

Крім того, в кормах для стерилізованих улюбленців має бути мінімум білка і якихось алергенів.

Асортимент

Сьогодні на ринку готових кормів для тварин можна зустріти корми супер-преміум-класу як від вітчизняних, так і від закордонних виробників. Далі розглянемо найпоширеніші варіанти в рейтингу найкращих кормів.

  • 1st Choice. Сухий повнораціонний корм, частка білка тваринного походження в якому залишає не більше 33%. Також у ньому є дуже багато корисних компонентів, включно з вітамінними та мінеральними добавками.
  • Bosch Sanabelle. Цей бренд пропонує повнораціонний продукт для котів і кішок, який перешкоджає їхньому ожирінню після стерилізації. У його складі всього 29% білка, що не буде більше норми для стерилізованих тварин.
  • Bozita. Сухий корм цієї марки містить натуральне м’ясо курки, клітковину, мінеральні речовини і амінокислоти. 400 грам такого корму коштує близько 400 рублів.
  • Eukanuba. У цього бренду можна знайти чудовий сухий корм і паучі для стерилізованих тварин, схильних до ожиріння. У їхньому складі є кальцій, антиоксиданти, комплекс Омега кислот та інші корисні для котячого організму компоненти. Середня вартість за 1,5 кг — близько 900 рублів;
  • Farmina N&D. Цей зовсім не дешевий беззерновий корм напевно сподобається вихованцям. Середня його ціна — 1800 рублів за 1,5 кг.
  • Arden Grange. Англійський виробник, що пропонує чудовий продукт для кастрованих котів, приготований на основі компонентів виняткової європейської якості.

Класи кормів і їхній рейтинг досить умовні. Також до супер-преміум варіантів можна віднести Hill’s, Royal Canin, Purina ProPlan та інші.

Звичайно, що цей список супер-преміум кормів досить не повний. Але, ці корми чудово підійдуть для стерилізованих котів і кішок. Питання можуть з’явитися лише під час купівлі, оскільки більшість із них не так просто знайти на вітринах вітчизняних зоомагазинів.

Підбиваючи підсумки, потрібно сказати, що незалежно від того, яка марка-виробник припали вам до смаку, якийсь цілющий корм краще, звісно, вибрати з ветеринаром, взявши до уваги всі особливості вихованця. При самостійному підборі корму досить важливо підбирати варіанти з позначкою “для стерилізованих особин”. Хороший корм буде виходити не дешево, а тому вигідніше купувати відразу величезні обсяги кормів.

Про те, як правильно годувати стерилізованих кішок і кастрованих котів, дивіться в наступному відео.

Позначки:, , , , ,
close